A-tým
02/10/2021

Body pod kontrolou – DOLNOBOUSOVSKÝ SK

10.kolo – 2.10.2021                                         FK PŠOVKA MĚLNÍK – DOLNOBOUSOVSKÝ SK       3:0 (2:0)

Tímto zápasem ukončujeme anglický týden a chceme opět naplno bodovat a udržet tak sérii neporazitelnosti na domácím hřišti v této sezóně. Po nepříliš dobrém vystoupení v Sokolči jsou prioritou tři body.

Zápas začínáme velmi dobře a hned v první minutě po rohovém kopu Radima Dvorného ( pro něho je to první start v základní sestavě A týmu v sezóně ) se trefuje neobsazený Rosťa Šmíd – 1:0. Po rychlé brance se hra odehrávala hlavně uprostřed hřiště s minimem náznaků, že by nějaké z mužstev bylo na míči dominantní. Bylo zde hodně nepřesností a laciných ztrát, které druhé mužstvo nedokázalo využít ve svůj prospěch. Za zmínku stojí jen událost v 19 minutě, kdy se po centru Rosti Šmída z levé strany do zakončení dostal Kuba Pokorný, ale hlavou míří na branku hostů. Po slibném začátku se vytrácí pohybem Radim Dvorný a je to na naší hře znát. Chybí náběhy po lajně, a když se už dostane do nadějné šance, tak si pádem chce vykoledovat pokutový kop. Do 30 minuty nejsme nikterak nebezpeční, což platí i pro soupeře. Konečně se v 32 minutě ukazují mladíci v záloze Pavel  Šára a Matěj Havel. Po jejich spolupráci se míč dostane do volného prostoru, kde operuje Rosťa Šmíd, který míč sklepává do střelecké pozice Matějovi Havlovi, ale jeho střela míří nad bránu.  V 36 minutě  se do další dobré pozice dostává naše levé křídlo Rosťa Šmíd a na dvakrát míč opět posílá nad břevno. V 38 minutě je v úniku faulován a sám zahrává volný přímý kop. Jeho centr nalezne Honzu Studeného, který hlavou zvyšuje na – 2:0. Ve 40 minutě se do kombinace opět zapojí náš úspěšný střelec druhé branky Studený a po kombinaci s Mihalíkem a Pokorným se jeho střela odráží od hostujícího obránce na rohový kop. Do třetice opět Honza Studený, který ve 44 minutě nachází křižným pasem naběhnutého Rosťu Šmída a ten z prvního dotyku centruje do pokutového území, kam si naběhl Radim Dvorný. Náš hráč v zakončení selhává a trefuje v jasné pozici jen tyč.

Začátek druhého poločasu je hodně neurovnaný a nepřesností ve hře obou mužstev je poměrně dost. V 59 minutě se po několika soubojích Jakuba Pokorného a Radima Dvorného s hostující obranou míč  dostane na velké vápno k Jirkovi Chytilovi, a ten nedokáže zamířit přesně a jeho střela končí v ochranné síti nad brankou hostů. O chvíli později Kuba Pokorný rozehrává trestný kop z pravé strany a nachází hlavu Radima Dvorného, který upravuje na 3:0. Konečně přichází uklidnění a můžeme zápas v klidu dohrát. Terén je čím dál tím horší, což mění styl hry našeho týmu. Do hry posíláme čerstvé hráče z lavičky, aby pomohli zápas udržet pod naší kontrolou. V přibývajících minutách si díky větší hladovosti po výsledku vypracujeme i další šance. V 65 minutě se dostává k šanci i hostující tým a po několika narážečkách kolem velkého vápna střela hostujícího záložníka jen těšně mine domácí bránu, kde o svou další nulu na kontě usiluje Vašek Čížek. V 72 minutě se po rychle rozehraném autovém vhazování dostává míč k Jakubovi Mihalíkovi, jehož centr do vápna  jen o kousek mine kopačky Jakuba Pokorného. V 82 minutě se nádherně uvolnil střídající Tomáš Bláha na hranici pokutového území, ale jeho střelu vyráží hostující gólman. Z rohu pak Honza Studený namíří svůj pokus do obránce hostů.  Konec zápasu patří nám a v klidu si můžeme dojít pro zasloužené tři body. I po tomto odehraném zápasu zůstáváme doma 100%. Kluci odčinili prohru z minulého zápasu, z čehož mají všichni radost.

Hodnocení Honzy Studeného : Anglický týden jsme zakončili výhrou. Žádná velká podívaná to nebyla, ale důležité jsou body.Do vedení jsme šli už v první minutě.Do přestávky jsme přidali další po standartce. Soupeře jsme do žádné vyložené šance neputili a standartní situace jsme si tentokrát pohlídali. Dá se říci, že jsme měli utkání celkem pod kontrolou.Měli jsme několik dalších šancí, ale nakonec jsme využili pouze tři a zaslouženě vyhráli.

Sestava : Čížek – Bursa ( 83 Eder ),Studený,Mihalík,Grabmuller – Dvorný ( 72 Brůža ),Havel (  63 Mrvík ),Chytil (C) ( 68 Kaiser ) Mihalík,Šmíd – Pokorný ( 79 Bláha )

Náhradníci : Jenč – brankář,Bláha,Mrvík,Kaiser,Eder,Strnad,Brůža

Branky : Šmíd,Studený,Dvorný