A-tým
02/01/2022

FK PŠOVKA MĚLNÍK v roce 2021

Vážení sportovní přátelé, vážení mělničtí spoluobčané. Dovolte mi ohlédnout se jménem klubu FK PŠOVKA MĚLNÍK za uplynulým rokem 2021, který vzhledem ke stále probíhající pandemii nebyl jednoduchý. Přesto si ale dovolím tvrdit, že se během něj náš klub posunul o další dlouhý krok kupředu.

V úvodu roku 2021 jsme museli zcela změnit své myšlení a přeorientovat se na online prostředí, ve kterém jsme se snažili udržovat naše hráče ve střehu pomocí online tréninků a různých individuálních výzev. Jako velmi povedenou hodnotíme únorovou akci Pšovka běhá proti nemocem, do které se zapojilo více než 300 účastníků z řad našich hráčů, jejich příbuzenstva, ale i široké mělnické veřejnosti. Pravidelným během jsme v době hlubokého lockdownu udržovali svou fyzickou kondici a přispěli tak ke své odolnosti proti koronaviru. Jako bonus jsme vybírali peníze na podporu nemocné Elišky Krejčíkové a konečná částka se zastavila až na krásných 27 000 Kč.

Po zlepšení epidemické situace jsme do nové sezóny vstoupili již v červenci, a to 1. ročníkem všesportovního příměstského kempu. Kemp byl hodnocen velmi pozitivně, a tak se již nyní se těšíme a chystáme na pokračování v roce 2022. V průběhu srpna pak naše kategorie žáků (U13 a U15) vyrazily na soustředění do Vrchlabí, zatímco přípravky (U11 a U9) jely již potřetí do Plzně. Letní soustředění jsou důležitou součástí našeho fotbalového života – děti se během nich učí samostatnosti, stmelují svou týmovou partu a dostávají se i do situací, ve kterých se necítí úplně komfortně. A stejně tak i jejich trenéři. 😊

Od září jsme se vrhli do víru mistrovských utkání, kterých se účastnilo hned 13 týmů FK Pšovka od mužů až po naše nejmladší fotbalisty z kategorie U7. A právě ti se na turnaji v Praze utkali s věhlasnými soupeři – Slavií Praha, Spartou Praha i Duklou Praha. Kluci si vedli natolik dobře, že od Sparty dostali pozvánku na další přátelské utkání! Historicky úspěšný byl rovněž náš A-tým mužů, který z 15 utkání dokázal 13x zvítězit, díky čemuž je po podzimu na 2. místě I.A třídy a v jarní části sezóny bude bojovat o postup do Krajského přeboru.

Zásadní akcí pro fungování celého klubu je vždy nábor do mládežnických týmů, který se uskutečnil na začátku září. S letošním výsledkem jsme nadmíru spokojeni – naše řady rozšířilo více než 30 nadšených chlapců i dívek, většinou ve věku od 4 do 9 let. V návaznosti na úspěšný nábor jsme opětovně spustili i fungování naší fotbalové Miniškoličky, ve které se děti již od 3 let věku učí základním pohybovým i fotbalovým dovednostem. Miniškolička funguje i nyní v zimním období, a to každý pátek v tělocvičně Zahradnické školy. Noví zájemci se nám mohou kdykoli ozvat. 😊

Další významné posuny jsme zaznamenali nikoli na hřišti, ale v kanceláři. Podařilo se nám dokončit klubový Program rozvoje mládeže, který je základním podkladem pro udělení statusu Okresního střediska mládeže. Na výsledek licenčního řízení nyní čekáme a věříme, že do roku 2022 již vstoupíme jako držitelé této licence. Pokračujeme také v dlouhodobém vzdělávání našich trenérů – na našem hřišti jsme v září přivítali trenéry přípravek SK Slavia Praha a také internacionála Vernera Ličku. Od těchto profesionálů jsme měli možnost převzít některé tréninkové metody a nové postřehy. Několik našich trenérů rovněž prošlo trenérskými školeními a například trenér mladších žáků Vít Vlasák získal Licenci UEFA B.

V roce 2022 vyhlížíme realizaci velkého projektu – výstavby hřiště s umělou trávou v areálu našeho klubu. Případná realizace by obrovskou měrou vylepšila podmínky pro trénink naší mládeže (zejména v zimním období) a posunula celý klub zase o třídu výše. V tuto chvíli tak napínáme všechny síly, aby se podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce. V neposlední řadě pak na rok 2022 plánujeme pro naše přípravkové kategorie novinku v podobě zahraničního letního soustředění – konkrétně ve švýcarském horském středisku Villars-sur-Ollon. I na tuto zkušenost se všichni těšíme!

Jsem moc rád, že toto shrnutí může být tak obsáhlé – je to jasným dokladem toho, že nespíme na vavřínech, a že hledáme způsoby, jak naše služby občanům města nadále zkvalitňovat. To by nebylo možné bez našich skvělých trenérů, kterým bych chtěl tímto moc poděkovat zejména za to, že jsou ochotni věnovat svůj volný čas výchově naší mládeže. A samozřejmě také všem rodičům, kteří svým dětem poskytují podporu a doprovázejí je na tréninky i zápasy. Žádné naše služby by nemohly fungovat bez finanční podpory, za kterou děkujeme našim hlavním partnerům. Těmi jsou město Mělník, Národní sportovní agentura, Skupina ČEZ, Nadace ČEZ, Energotrans a.s., Středočeský kraj a Junker. Za podporu nesmírně děkujeme i všem ostatním drobným dárcům a podporovatelům.

Jménem FK Pšovka Mělník vám přeji do nového roku vše nejlepší, pevné zdraví a hodně chuti do sportu!

Za FK PŠOVKA MĚLNÍK
Karel Vlasák