A-tým
25/10/2021

Neoslnili jsme, ale body máme – SK REJŠICE

23.10.2021 – 13.kolo                                                               SK REJŠICE – FK PŠOVKA MĚLNÍK 2:3 ( 1:3 )

Před naším zápasem každý vidí jen postavení domácího týmu v tabulce. Jejich výsledky vzbuzují dojem, že je vše předem vyřešeno a my tak musíme jednoznačně vyhrát. Obzvlástě, když v každém zápase vyhrává naše mužstvo rozdílem třídy a vždy s čistým štítem v obraně. Poslední zápas domácích v Hlízově byl obrovský debakl, když do poločasu mužstvo dostalo dvanáct branek. Konečný účet byl 13:1 ve prospěch Hlízova. Každý zápas je jiný, a tak věříme, že domácí dnes nezískají své první body v soutěži.

Domácí nastoupili s odhodláním a již od začátku bylo patrné, že nám nedají nic zadramo. Snažili se hrát v pohybu a napadat naší rozehrávku. To mělo za následek, že se nám otevírala okénka, která by se dala v dobrém náběhu využít. Do desáté minuty to byla jen hra uprostřed hřiště s občasným naším přečíslením, které jsme špatně vyřešili. Nicméně na konci této oťukávané vybojoval v našem obraném pásmu míč Radim Dvorný a ten předal na Matěje Havla a po rychlém přechodu do útoku se v koncovce prosazuje Lukáš Rypka – 0:1. V 11 minutě se po vyvezení míče z obrany Honzou Studeným do výhodné pozice na levé straně dostane Rosťa Šmíd a jeho pokus skončí na domácím brankáři. V 13 minutě Jakub Mihalík dlouhým pasem přes půl hřiště nachází rozběhnutého Radima Dvborného a ten se rychle uvolní prvním dotykem přes obránce, ale jeho střelu vyráží domácí brankář na roh. V 15 minutě jsme po akci Šimandl,Dvorný, Šmíd a zpět Dvorný nastřelili tyč domácí brány. Daří se nám rychlé protiútoky a důkazem je i obraz naší hry v období prvních dvaceti minut. V 18 minutě dáváme další branku a ta podtrhuje zatím naší herní převahu. Nejprve domácí zahrávají rohový kop, který Vašek Čížek vyráží k našemu kapitánovi Jirkovi Chytilovi a ten ho posílá na Lukáše Rypku. Po 60 metrovém sprintu Lukáš nachází rozběhnutého Matěje Havla a ten uklízí míč do sítě domácího brankáře 0:2. Po této brance se náš tým uspokojil a nehrál dobře, což domácí tým rychle využil. V 24 minutě jsme udělali chybu na levé straně a domácí kapitán proběhl kolem Dana Grabmullera a v pozici proti našemu barnakáři nezaváhal – 1:2. Poté mají domácí více ze hry a my nehrajeme vůbec dobře. V 34 minutě se nedohodli oba naši stopeři s naším brankářem a nechali v dobré pozici hlavičkovat domácího útočníka. Vašek Čížek, ale zasáhl velmi dobře a míč vyrazil na rohový kop. Ten jsme odvrátili a zároveň se nadechli k lepší pasáži, která nám vrátila dvoubrankové vedení. V 39 minutě Jakub Mihalík posílá míč za obranu na rozběhnutého Radima Dvorného, kterého domácí obrana nevystavila do ofsajdové pasti a z úhlu prostřeluje domácího brankáře – 1:3. O minutu později se opět ukázal Jirka Chytil a křižným míčem nachází opět Radima Dvorného a jeho střelu tentokrát vyrazil domácí brankář mimo své tři tyče. Poločas dohráváme s pocitem, že není vše, tak jak bychom chtěli a pokud budeme hrát takto dál ( jako na houpačce ), tak bude zápas hodně dramatický.

Do druhého poločasu se naše předsevzetí nemění – stále chceme zvítězit a hrát aktivně. To druhé předsevzetí se nám ale moc nedaří a domácí jsou daleko lepší na míči a více zaměstnávají naši obranu. Navíc se zranil v 57 minutě Pavel Šára a musíme tak proházet středovou i obrannou řadu. Další střídání přichází v době,kdy se Radim Dvorný příliš nezapojuje do hry a tím nám chybí náběhy za obranu. Další komu pod tlakem domácích nejde hra je Matěj Havel a my najednou sledujeme jak nás domácí přehrávají a mají daleko více ze hry. Situace se zhorší, když v 64 minutě zbytečně inkasujeme, když jsme špatně zavřeli naši pravou stranu. Stejně tak jsme špatně vystavili do postavení mimo hru domácího kapitána a ten z průnikové přihrávky trestá naší nepřesnou a nesourodou hru – 2:3.  Od té doby jsou domácí jasně lepší a naše hra není dobrá. Dalšími střídáními se snažíme eliminovat domácí tlak, což se nám částečně daří, ale nemáme žádné šance, které by znamenaly vetší pohromu pro domácí tým. Vše nakonec dopadlo dobře, ale výkon hlavně pak ve druhém poločase se nám nepovedl. I když jsme dnes nebyli tím správným týmem, tak všechny body vezeme na Pšovku. Každý den není posvícení.

Hodnocení Jana Studeného : Můžeme být spokojeni jen se třemi body. Po dvou brankách jsme polevili a dali domácím více prostoru ke hře a také k několika šancím. Herně se nám nedařilo, hodně jsme kazili a v naší hře bylo dost nepřesností. Stejně jako v první půli jsme se dostali do několika šancí, ale chyběla přesnost ve finální fázi. Domácí se po snížení dostali více do hry. V závěru nás tlačili, ale vyrovnat se jim už nepovedlo.

Sestava : Čížek – Šimandl,Studený,Mihalík,Grabmuller – Dvorný ( 64 Beneš ), Havel (  81 Kaiser ), Chytil (C), ( 91 Barac ), Šára ( 57 Bursa ),Šmíd –  Rypka ( 69 Pokorný )

Náhradníci : Jenč– brankář,Barac,Kaiser,Beneš,Bursa,Pokorný

Branky : Rypka,Havel,Dvorný