A-tým
27/08/2021

Opona se otevírá – TJ JAWA DIVIŠOV

1. kolo – 14.8.2021                                           FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ JAWA DIVIŠOV 4:1 (1:0)

Obavy, které panovaly, tak zůstaly jen na papíře a v mysli před zápasem. K mistrovským utkáním se vracíme po téměř 10 měsících, a tak je zde respekt, jak k soupeři, tak i k výsledkům, které jsme během přípravy dosahovali. Celá příprava byla vydařená, a tak o to více byla před námi zodpovědnost vykročit do sezóny tou správnou nohou. V kádru je hned několik nových tváří – brankář Vašek Čížek – odchovanec Cítova, který přišel Z Roudnice, Jakub Mihalík přestup z Mělníka a Jirka Blažek přestup z Neratovic po ukončení působení v dorostu. Stejně tak se k týmu přidalo dalších několik hráčů, kteří prošli pšoveckým dorostem hrajícím krajský přebor – Roman Eder, Martin Kubáč……

Zápas začal oboustranně opatrně a prvních 10 minut se odehrávalo jen uprostřed hřiště, kde si oba týmy dobrým pohybem nedokázali vytvořit příležitost ke vstřelení branky.Až v 10 minutě vyvezl z obrany míč Miloš Mrvík a po kombinaci se dostal míč k hrajícímu trenérovi Janu Studenému a ten se z velkého vápna nemýlil – 1:0.Další průběh zápasu byl tak připraven podle domácího scénáře. Dobře bránit a vyrážet k rychlým brejkům. Hosté hrozili hlavně dlouhými nákopy za naši obranu a rychlými náběhy, které byly vždy hodně nebezpečné. Stejně tak si naše obrana musela počínat obezřetně při standartních situacích.

Ve druhé půli se opět dvakrát prosadil Jan Studený – nejprve po nepovedené střele Dana Grabmullera lehce změnil směr míče a ten skončil v síti hostů – 2:0. Hattrick završil proměněným  pokutovým kopem – 3:0.Poslední naše branka padla v konci zápasu. Po přesné kolmici Radka Beneše na rozběhnutého 19 -letého Patrika Brůžu se naše mužstvo radovalo počtvrté. Ten zachoval chladnou hlavu a nedal hostujícímu brankáři šanci a uzavírá brankový účet našeho týmu na 4:0. Teprve v 90 minutě se po rozevření naší obrany prosadili hosté, kteří korigovali výsledek utkání – 4:1.

Zasloužená výhra našeho týmu, ve kterém nastoupilo hned 6 hráčů mladších 20 let.

Vyjádření k hattricku Jana Studeného :

První branka : „ Za vápnem jsem dostal přihrávku od Mrvase ( Miloš Mrvík ),a myslím, že i brankář měl špatné postavení a padlo to tam.“

Druhá branka : „ Danu Grabmullerovi nesedla střela, letělo to kolem, tak jsem do toho jen plácnul.“

Třetí branka : „ Na penaltu mě poslali, že musím.“

Sestava : Čížek – Bursa ,Mrvík, Mihalík, Grabmuller – Eder (82 Kaiser), Studený (90 Strnad)– Blažek (78 Bláha), Chytil (C) (87 Beneš), Šmíd – Pokorný (74 Brůža )

Náhradníci : Jenč – brankář,Kaiser,Kubáč,Bláha,Brůža,Beneš,Strnad

Branky : Studený 3x, Brůža