A-tým
29/08/2021

Potvrzení úspěšného vstupu do sezóny – TJ SOKOL LUŠTĚNICE

3.kolo – 28.8.2021                                       FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ SOKOL LUŠTĚNICE 1:0 (1:0)

Po úspěšném vystoupení v Pěčicích chceme nadále posilovat sportovní stránku výkonnosti, a tak není jiného cíle než doma potvrdit své ambice a toto ukání vyhrát. Kádr pro utkání se mění jen v jednom hráči a do týmu se vrací Tomáš Bláha, který nahrazuje nemocného Jirku Blažka. Hosté zatím nezískali ani jeden bod, ale tento stav nechceme podcenit.

Utkání začínáme velmi svižně a již v 50 vteřině po pasu Miloše Mrvíka jde z pravé strany Jakub Pokorný sám na hostujícího brankáře. Ten skvělým zákrokem maří jeho šanci. V 2 minutě se situace opakuje z levé starny. Tentokrát se do šance dostává Rosťa Šmíd, ale jeho pokus skončí stejně jako jeho kolegy z týmu. V 10 minutě se po průniku Šáry z levé strany dostane opět k zakončení Jakub Pokorný, ale výsledek je stejný jako v předcházejícíh pokusech. Z následujícího rohu hosté míč po skrumáži vykopávají míč z brankové čáry. Poté se ukázal Lukáš Rypka, který po 50 metrovém křižném pasu od Jirky Chytila svou střelou míří do dobře postaveného hostujícího brankáře a ten vyráží míč  na rohový kop. Takto jsme uzavřeli první výživnou patnáctiminutovku zápasu. V následujích deseti minutách se hra vyrovnala a i hosté ukazují svou neúprosnou tvář. Vše se odehrává uprostřed hřiště a je zde hodně soubojů, které musíme ubojovat. Změna skóre konečně přichází v 28 minutě, kdy se po přihrávce od Pavla Šáry dosatne k úniku opět Lukáš Rypka a na dvakrát uklízí míč do sítě hostujícího brankáře -1:0. Tato změna ( byť byla vynucená ) se nám vyplácí a Lukáš opět ve svém náběhu z pravé strany dokázal, že má tah na branku. Bohužel v poslední chvíli míč podkopne a ten se třepotá v ochranné síti. v 38 minutě náš tým výborným pohybem získává míč a po ose Šára – Rypka – Pokorný ho posledně jmenovaný dostane až do sítě. Bohužel branka není uznaná pro ofsajd Kuby Pokorného ( již asi čtvrtý odmávaný ). Do poločasu si hlídáme postavení jak v rozehrávce útoku, tak i v obranné fázi a odcházíme do kabin spokojenější.

Druhý poločas nám již více brankových přiležitostí nepřináší, a to hlavně z důvodu zlepšeného pohybu hostů, kteří se snažili v maximálním úsilí utkání zdramatizovat. Naše obrana fungovala dobře, ale kde jsme měli problémy bylo zakončení. Když jsme se konečeně dostali k zakončení nebo do šance, tak jsme se provinili proti pravidlům a nepohlídali jsme si ofsajdové postavení. Když jsme už zvedali ruce nad hlavu, tak jsme se opět provinili a nebyl v tom nikdo jiný než Kuba Pokorný. V závěru zápasu jsme si vytvořili další šance, ale opět z toho nic nebylo. Hosté si v průběhu zápasu vyloženou brankovou příležitost nevytvořili,ale svým pohybem byli hodně nepříjemní. Nakonec jsme zápas museli opravdu ubojovat a připsali jsme si tak další cené vítezství v nové sezóně.

Sestava : Čížek – Bursa,Mrvík ( 88 Kaiser ),Mihalík,Grabmuller – Studený – Rypka ( 75 Brůža ),Chytil (C),Šára ( 81 Eder ),Šmíd – Pokorný ( 90 Beneš )

Náhradníci : Jenč – brankář,Kaiser,Eder,Brůža,Beneš,Bláha

Branky : Rypka