A-tým
22/08/2021

Příprava – I. část ( Chotětov + turnaj v Klecanech )

Po úspěšném vystoupení v prvním zápasu po covidové přestávce jsme měli před sebou dva cíle, a to přátelský zápas s týmem Sokol Chotětov a týden poté turnaj v Klecanech. Příprava probíhala tradičním způsobem s tréninkovým kolotočem úterý,čtvrtek a sobota.Při standartním čase dovolených se zápasové vytížení přenáší na všechny hráče, kteří chodí trénovat.

Sokol Chotětov – FK Pšovka Mělník 2:6 (2:3)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a již v první minutě jsme se dostali do vedení díky brance Jirky Chytila, který uklidil do sítě střelu debutanta Honzy Feixe, který si naběhl na centr Lukáše Rypky a trefil břevno domácí branky. Vedení nám vydrželo asi tak 2 minuty a po chybě na levé straně a špatném postavení Vaška Čížka v bráně jsme dostali branku ze 40 metrů. Po dalších deseti minutách jsme zaváhali při rozehrávce (Krejčík – Pokorný) a jelikož naše obrana nebyla v té chvíli konsolidovaná, tak bylo jednoduché prostrčit míč do náběhu domácího hráče a ten prostřelil podruhé našeho brankáře. Po 20 minutách musel pro zranění odstoupit Jirka Blažek a na jeho místo na kraji zálohy se postavil Patrik Brůža, který se chvíli na to prosadil po spolupráci s Jakubem Pokorným a bylo srovnáno na 2:2. Obrat před koncem poločasu dokonal posledně jmenovaný Kuba Pokorný a upravil na 2:3 z pohledu domácích. Ve druhém poločase naši hráči zlepšili pohyb a nedali domácím šanci k brankové korekci v zápase. Dalšími třemi brankami průběžně upravili výsledek na konečných 2:6.V zápase se průběžně protočilo všech 17 nominovaných hráčů a mohli jsme tak vyzkoučet více variant ve skladbě mužstva a rozestavení během zápasu.

Sestava: Čížek ( 46 Jenč ) – Kubáč ( 46 Strnad ), Eder ( 46 Studený ), M. Krejčík ( 65 Eder ), Jašurek ( 75 Kubáč ) – Šára, Chytil ( 65 Feix ), Feix ( 46 Bláha ) – Rypka, Pokorný ( 70 Holeček ), Blažek ( 20 Brůža )

Branky: Chytil 2x, Šára 2x, Brůža, Pokorný

Turnaj 100 let založení TJ Sokola Klecany byla další výzva odzkoušet další hráče a to během jednoho dne ve dvou zápasech. První zápas jsme odehráli proti domácímu týmu a o třetí místo jsme poté hráli s SK Slovan Bohnice. Turnaj se hrál 2x 40 minut.

TJ Sokol Klecany – FK Pšovka Mělník 4:1 (4:1)

Zápas jsme rozehráli opět velmi dobře a již ve druhé minutě jsme se zásluhou Rosti Šmída ujali vedení, ale jako v předešlém utkání jsme o něj brzy přišli špatným bráněním a pohybem v obranné činnosti. Nedokázali jsme zachycovat náběhy a to hlavně na pravé straně obrany a z toho praměnili zásadní chyby, které domácí trestali. Nejprve po úniku a zpětné přihrávce domácí vyrovnali na 1:1. Chvíli poté se opakovala stejná chyba v rozehrávce na útočníka jako tomu bylo v Chotětově a do otevřené obrany jsme nedokázali pokrýt rychlý brejk domácích na 2:1. Poté Roman Eder ve skluzu trefil domácího útočníka a byla z toho penalta, z které domácí zvyšovali na 3:1. Patnáctimiutovku hrůzy uzavřela střela z 20 metrů, která podklouzla Vaškovi Čížkovi pod tělem a uzavřela prakticky celý zápas na 4:1. Do druhého poločasu došlo na zvýšení hlasu a kluci přeci jen začali hrát lépe, hlavně pak v obrané činnosti. Domácí již neměli tolik místa pro kombinaci a my jsme se přeci jen mohli pokusit o korekci výsledku. Další šance jsme již neproměnili a domácí na tom byli podobně. V dalším zápase nás o třetí místo čekal tým SK Slovan Bohnic.

Sestava: Čížek – Kubáč (20 Bursa ), Kaiser, Eder, Grabmüller – Šára ( 46 Brůža ), Mihalík, Feix ( 20 Havrlík ) – Rypka ( 50 Holeček ), Bláha ( 40 Klenotič ), Šmíd

Branka: Šmíd

FK Pšovka Mělník – SK Slovan Bohnice 4:1 (2:0)

V zápase o třetí místo naše sestava doznala dalších změn. Do brány se poprvé postavil dorostenec Samuel Takacs, který nahradil Vaška Čížka a v průběhu zápasu došlo na další rotace všech hráčů, abychom opět mohli vidět naše hráče na jiných pozicích během zápasů. Do poločasu jsme dvakrát skórovali a celkově jsme měli daleko více ze hry. Klid do hry přidala i přítomnost Honzy Studeného, který tak mohl korigovat pohyb bývalých dorostenců během zápasu. Svým způsobem to byl hlavně turnaj pro tyto hráče, kteří ukončili své působení v mládežnických kategoriích a začali se připravovat na sezónu s dospělými. Ti by pak měli tvořit hlavně kádr B týmu. Zápas jsme zvládli a brali jsme 3. místo. V kategorii jednotlivců vyhrál nejlepšího brankáře Vašek Čížek. Turnaj nám ukázal, co je nutné zlepšit ve hře i v samotném přístupu hráčů během zápasu.

Sestava: Takacs Samuel – Kubáč ( 25 Eder ), Studený, Kaiser, Grabmuller – Brůža, Šára, Havrlík ( 25 Feix ), Rypka – Klenotič ( 50  Bursa ), Bláha ( 50 Holeček )

Branky: 2x Rypka, Klenotič, Holeček