A-tým
23/08/2021

Příprava – II. část ( Slaný,H.Beřkovice + Třeboradice )

V další části přípravy se podíváme na další tři přátelská utkání,a to ve Slaném a týden poté na víkendové zápasy B – týmu v Horních Beřkovicích a A – týmu v Třeboradicích.

SK Slaný – FK Pšovka Mělník 2:8 (0:5)

Sobota 17.7.2021 – utkání mělo napovědět, jak se nám daří naplňovat plán přípravy a stejně tak i herní pojetí celého mužstva. Zápas domácí začali ve velkém tempu a zatlačili nás na naši půli. Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na domácí a jejich rychlé přistupování k našim hráčům. Kluci nepanikařili a v kombinacích jsme vycházeli ze zajištěné obrany a do protiútoků se začali zapojovat i ve větším počtu. Takto situace vypadala cca do 15 minuty a poté jsme udeřili do pootevřené obrany. Rychlé zběhnutí z křídla Rosti Šmída a přesný míč do druhé vlny na Jirku Chytila – 0:1. Rázem se situace na hřišti začala měnit v náš prospěch. Kluci získali půdu pod nohama a výborným pohybem si vytvářeli šance, které chladnokrevně sehrávali a poté i zakončovali. V 25 minutě po akci Chytil, Grabmuller, Brůža uklidil  míč do odkryté branky Rypka – 0:2. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat a dalším střelcem branek na 0:3 a 0:4 byl Kuba Pokorný. Asistenti byli vždy stejní Lukáš Rypka, Patrik Brůža, Dan Grabmuller a Jirka Chytil. Poslední hřebíček před poločasem zasadil Lukáš Rypka po asistenci Rosti Šmída – 0:5. To byl impuls pro domácí trenéry a v domácí šatně bylo peklo v podání trenéra jak A týmu, tak i B týmu domácích. Řev a nadávky bylo slyšet až na hrací plochu, kde zůstalo naše mužstvo. To byl důkaz, že naše hra splňovala to co jsme chtěli.

Do druhého poločasu jsme jako již tradičně protočili sestavu a dali příležitost ostatním hráčům, kteří chtěli dokázat, že na ně během sezóny bude spolehnutí. To samé proběhlo na druhé straně a do hry se dostali i hráčí prvního týmu domácích. Nicméně hned v úvodu druhého poločasu po dlouhém pasu od Jakuba Kaisera se po straně uvolnil nový hráč David Bursa a po centru do vápna si míč našel Jakub Pokorný a bylo to 0:6! V 60 minutě po rohovém kopu domácích si dal vlastní branku Dan Grabmuller a snížil na 1:6 z pohledu domácích. Poté se obě mužstva střídala ve střílení branek, aby se celkový učet zápasu zastavil pro nás na hodně lichotivých 3:8!!! Kluci hráli v tempu a ukázali, že kombinace je jim vlastní stejně tak, ale byly vidět chyby, které musíme ještě odstranit.Gólový účet z naší strany uzavřel dvěma góly Tomáš Bláha.

Komentář z domácího týmu –  Za hrůzný první poločas si hráči vyslechli v kabině svoje nejen od hrajícího asistenta trenéra Čáblíka, ale následně také od trenéra áčka Martina Nového. Po změně stran sice přišlo mírné zlepšení hry domácího celku, ale výsledek pro Pšovku,která hraje o soutěž výše, hovoří za vše.Hosté hráli rychlý přímočarý fotbal.Druhé a třetí brance předcházely pěkné kombinace.

Sestava : Čížek – Grabmuller ( 60 Kubáč ),Kaiser,Šimandl,Barac ( 46 Strnad ) – Brůža ( 46 Bursa ),Šára ( 46 Eder ),Chytil ( 60 Lelek ) – Šmíd ( 70 Barac ),Pokorný ( 47 Bláha ),Rypka ( 65 Brůža )

Branky : Pokorný 3x,Bláha 2x,Rypka 2x,Chytil

Slovan Horní Beřkovice – FK Pšovka Mělník 3:5 (3:0)

Sobota 24.7.2021 – zápas můžeme rozdělit do dvou rovin – katastrofa v prvním poločase a zlepšený výkon ve druhém. Celý první poločas jsme hráli bez výrazného chtění zápas vyhrát a tomu odpovídaly i kombinace našeho mužstva včetně kolektivního pojetí zápasu. Nehráli jsme dobře v obraně a v útoku jsme prakticky nepodrželi míč a v obranných prostorech jsme se také pohybvali špatně. Toto vše vyústilo v nepovedený poločas za který jsme inaksovali tři branky a další byly na spadnutí. Místo bychom šli do vedení Jirkou Chytilem ( ve vyložené příležitosti přestřelil branku domácích ), tak jsme prakticky z protiútoku inkasovali.V poločasové přestávce bylo rušno a své si řekl i nejstarší hráč Miloš Mrvík. Ne vše co bylo řečeno bylo oprávněné, ale alespoň se začalo něco dít. Do druhého poločasu jsme vystřídali a do hry nastoupil i Honza Studený a hra se podstatně zklidnila a začala mít jiné parametry než ty které bylo vidět v průběhu první půle. Získali jsme převahu, která se poté projevila na skóre zápasu. Domáci prakticky ve druhém poločase neohrozili naši branku a Michal Jenč byl téměř bez práce.Obrat se povedl, ale celkově se nedá říci, že bychom byli spokojeni jak s výkonem tak i s výsledkem.Navíc se nejednalo o kolektivní výkon – což by se nám mohlo v sezóně nevyplatit.Byl to nejhorší poločas odehraný v přípravném období.

Sestava : Jenč – Dohnal,Krejčík M.,Mrvík,Strnad – Kubáč,Eder,Chytil,Bláha ( 46 Kvída – 75 Bláha ),Lelek ( 75 Holeček ),Holeček ( 46 Studený )

Branky : Kvída,Chytil,Studený,Holeček,Dohnal

SK Třeboradice – FK Pšovka Mělník 0:12

Neděle 25.7.2021 – na tento zápas odjel druhý tým, aby opět prověřil své možnosti, které nabyl v tréninkovém procesu. Musíme ale konstatovat, že se jednalo ze strany domácích o naprostou katastrofu, jak se k zápasu postavili a s kolika hráči do zápasu přišli. Nejen ,že nezabezpečili vlastní hráče, ale také byl problém s rozhodčími. Nakonec se zápas odehrál a domácí dostali to co si zasloužili!!! Z naší strany šlo o lepší trénink a bylo dobře, že se hráči nenechali rozhodit nepřipraveností domácího týmu. Naši hráči si tak mohli vyzkoušet herní prvky, které se trénují během týdne a tím pádem i zlepšit celkovou souhru mužstva.

Sestava : Čížek – Grabmuller,Kaiser,Šimandl,Barac – Bursa,Mihalík,Šára – Šmíd,Pokorný,Rypka ( střídali – Studený,Dohnal,Eder )                  Branky : Rypka 4x,Bláha3x,Šára2x,Pokorný2x,Šmíd

V příštím článku uzavřeme celý tréninkový cyklus a zhodnotíme přípravu na novou sezónu 2021 / 2022.