A-tým
24/08/2021

Příprava – III. část ( Dynamo Nelahozeves + turnaj v Byšicích )

V posledním příspěvku, který se týká závěru průběhu letní přípravy se vrátime k zápasům, které sloužily k nastavení mužstva před začátkem sezóny.Generálkou pro nás byl zápas s týmem, který hraje krajskou soutěž A – třídu kupinu A, a to tým Dynama Nelahozevse, který se uskutečnil v Hoříně.

FK Pšovka Mělník – TJ Dynamo Nelahozeves 3:1 (2:1)

Za velmi hezkého počasí a s pěknou diváckou kulisou v Hoříně se odehrál zápas, který měl parametry, které patří k této krajské soutěži. Od začátku bylo vidět, že se oba týmy se dobře znají. Proto si obrany hlídaly náběhy, které znamenaly přečíslení a možné brankové situace. V tomto rozpoložení se odehrávalo utkání do 15 minuty než zahrozili hosté, ale Michal Jenč byl připravený a dobře zasáhl z bezprostřední blízkosti.Pšovka byla aktivnější a více v držení míče. Sama si tak začala připravovat gólové příležitosti. Ty měl na své kopačce Jakub Pokorný,ale nebyl úspěšný. Ve dvacáté minutě se však dobře rozhlédl a zpětnou přihrávkou vybídl Dana Grabmullera, který polovysokou střelou poprvé rozvlnil siť hostů – 1:0. V 35 mminutě se protáhl podél pravé lajny Lukáš Rypka a jeho skvělý tah na branku zakončil tak, jak bychom chtěli – 2:0. Teprve za tohoto stavu se hosté začali více tlačit do zakončení, avšak naše obrana v čele s Jakubem Mihalíkem si počínala velmi dobře. V závěru první půli nás opět podržel Michal Jenč, ale po rohovém kopu jsme si špatně pohlídali první tyč a hosté přeci jen snížili na 2:1.Druhá půle nebyla již tak otevřená jako první,ale na šance byl náš tým lepší. Naši hráči se snažili míč držet na kopčkách a prakticky nic soupeři neumožnili. Z tohoto pohledu kompaktnost týmu byla velmi dobrá. Další náběh za obranu Patrik Brůža nevyužil, ale odražený míč za hranicí velkého vápna se dostal na Kubu Mihalíka a ten se z 20 metrů nemýlil a přehodil vyběhnutého brankáře hostí.Celkově se jednalo o velmi dobře odehraný zápas, kde se hráči dobře doplňovali ,kombinovali a snažili se přecházet do rychlých protiútoků. S výkonem panovala spokojenost a stejně tak si zápas v Hoříně užili i diváci.

Sestava : Jenč – Bursa (  65 Kubáč ),Mihalík (  46 Studený ),Šimandl ( 46 Kaiser ),Grabmuller ( 65 Strnad ) – Rypka ( 46 Brůža ),Chytil ( 75 Mihalík ),Šára,Šmíd ( 75 Šimandl ),Eder – Pokorný (70 Rypka )

Turnaj v Byšicích – 7.8.2021

Poslední zkouškou před začátkem soutěže byl turnaj v Byšicích, kterého se zúčastnili kromě domácí Vitany ještě tým z Horních Počernic B a do třetice náš tým, který si rozdělil svá utkání a mohl tak využít opět všechny hráče kádru.

FK Pšovka Mělník – Horní Počernice 7:0 (4:0)

Zápas který odehráli naši mladíci byl zcela v naší režii a tak si kluci dobře zastříleli a poté se šestice hráčů přidala k prvnímu týmu, který si poté odehrál svůj zápas s domácí Vitanou Byšice. Počerničtí měli v nohách úvodní zápas turnaje s Byšicemi, který prohráli a tak se dalo čekat, že budou naši hráči vě větší pohodě než jejich protivník. Do zápasu se tak mohl zapojit i Jirka Blažek, který se zranil v červnu v Chotětově a od té doby se v zápase neobjevil. Stejně tak se do zápasu zapojil po dlouhém zranění Radek Beneš.Mladíci projevili snahu o kombinaci i zakončení a soupeři nedali šanci, aby vstřelili branku našemu brankáři. Mezi střelce se zapsal jak navrátilec do hry Blažek, tak i Víťa Vlasák a stejně tak i spalovač šancí Maty Holeček. To nejlepší přišlo nakonec a proměněnou penaltou Michalem Jenčem skončil zápas vysokým vítězstvím 7:0.

Sestava : Jenč – Kubáč,Beneš,Eder,Barac – Strnad,Bláha,Bursa,Vlasák V. – Holeček,Blažek ( Studený,Netolický st. )

Branky : Blažek 2x,Vlasák V. 2x,Holeček 2x, Jenč

FK Pšovka Mělník – Vitana Byšice 4:2 (2:1)

Do druhého zápasu nastoupilo naše první mužstvo, které bylo doplněno o 6 mladíků z prvního zápasu. Začli jsme velmi dobře a kluci domácí tým doplněný o několik hráčů, kteří jsou leadery v jiných klubech přehrávali a vypracovali si několik výborných šancí. Můžeme zde porovnat zápas, který jsme zde odehráli před rokem a prohráli ho 0:1. V tomto dnešním zápase jsme byli daleko kompaktnější, rychlejší s větším tahem na bránu a nakonec i s větším počtem vstřelených branek. Vše je součástí vývoje, kterým současný kádr prochází a kam se směřuje. První branku zaznamenal Kuba Pokorný a druhou přidal po Šárově bombě z 25 metrů, kdy trefuje břevno Rosťa Šmíd. Další šance jsme neproměnili, a tak přichází trest za špatné postavení stoperů a domácí Lauda koriguje na 1:2 z domácího pohledu. To co jsme nezahodili pochytal Dan Hnízdil, a tak stále držel šance domácích na dobrý výsledek. V poločase to mohlo být 8:1, ale to bychom museli promněnit to co si vypracujeme.Do druhého poločasu se do hry dostali další hráči a opět to byl festival zahozených šancí. Rychle jsme zvýšili na 4:1 a domácí v závěru korigovali na konečných – 4:2. Ke konci zápasu se začalo jiskřit a domácí, kteří nestíhali začali sahat k nevhodným zákrokům a po několika strkanicích rozhodčí zápas ukončil dříve. Což bylo v zájmu zdraví to nejlepší co se mohlo stát.

Sestva : Čížek – Bursa ( 60 Kubáč ),Mrvík ( 60 Studený ),Mihalík,Grabmuller – Rypka,Chytil,Šára,Eder ( 60 Bláha ),Šmíd – Pokorný ( 70 Blažek )

Branky : Šmíd 2x,Rypka,Pokorný

Nejlepším střelcem byl zvolen Jirka Blažek s 2 góly a třemi asistencemi a hráčem pak Rosťa Šmíd. Příprava je u konce a teď nás čekají jen soutežní zápasy, které nám ukáží jak se dobře mužstvo v připravilo.