A-tým
28/08/2021

Prolomení místního neúspěchu – TJ SOKOL PĚČICE

2.kolo – 21.8.2021                                       TJ SOKOL PĚČICE – FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:3 (1:3)

Po úspěšném vstupu do sezóny nemáme jiný cíl,než získat další body, tentokrát na půdě neoblíbeného soupeře z Pěčic.Zápasy zde nám moc nejdou a většinou to není nikterak hezký fotbal, natož abychom zde v poslední době uhráli dobý výsledek. Abychom zde uspěli musí být všichni naladěni na správnou týmovou notu a o úspěch se musíme poprat na hřišti.

Od začátku jsme aktivní a to se domácím, kteří jsou i trochu pasivní, nevyplácí. Hned v úvodu se po naší levé straně protáhne Pavel Šára, ale jeho zpětnou přihrávku na Jakuba Pokorného stačí domácí odvrátit do bezpečí. To již neplatí v 9 minutě, kdy se po souhře Šáry ( sklepnul míč patou ) s Rosťou Šmídem míč dostane na volného Jakuba Pokorného a my jdeme do vedení – 0:1. O další dvě minutky později si kluci akci zopakovali, ale tentokrát se Kuba Pokorný neprosadil. Naopak domácí byli nepříjemní po jejich pravé staraně a vždy jejich akce zaváněla brankovou příležitostí nebo standartní situací. Právě po standartní situaci v 24 minutě jsme si nepohlídali přetažený centr a po rychlém přiťuknutí na nedostoupeného hráče jsme inkasovali – 1:1.Hned po rozehrání jsme měli další šanci, ale po přihrávce Pokorného Šára trefuje střed brány, kde je připravený domácí brankář. Poté se nám podařilo opět skórovat, ale pro ofsajd branka nebyla uznána. Nicméně v 34 minutě po rohovém kopu Pokorného se do vzduchu dostal Honza Studený a hlavou prodloužil míč na zadní tyč, kde byl dobře postavený Dan Grabmuller a bylo to – 1:2. Ve 40 minutě jsme se radovali znovu. Jirka Blažek dotal pěkný míč od Vaška Čížka a v běžeckém souboji předčil domácího obránce, což poté využil Kuba Pokorný, když uklidl střelu svého spoluhráče potřetí za záda domácího brankáře – 1:3.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem potvrdit naši dobrou hru s rychlým protiútokem. Domácí, ale byli proti a snažili se co nejdříve o korekci skóre, což by jim dávalo šanci ještě zápas zdramatizovat a nás tak dostat do potíží. V 52  minutě jsme zaváhali v rozehrávce. Následnou přihrávku do vápna ještě stačil Miloš Mrvík odvrátit před pokutové území a z druhé vlny domácí vyzkoušeli pozornost našeho brankáře, který se vyznamenal a kryl tuto těžkou ránu. Naši hráči se poté více drželi na míči a snažili se domícím nic nedarvovat. Do hry jsme poslali naše mládí, aby začalo větrat jejich otevřenou hru, ale v koncovce jsme byli nepřesní. V několika pokusech se ocitnul Lukáš Rypka, ale nezvolil správné řešení a my jsme se museli strachovat až do posledních minut o výsledek zápasu.Závěrečný tlak domácích jsme zvládli a konečně jsme zde naplno zaslouženě bodovali.

Sestava : Čížek – Bursa ( 87 Beneš ),Mrvík ( 84 Eder ),Mihalík,Grabmuller – Studený – Blažek ( 65 Rypka ),Šára,Chytil (C),Šmíd ( 88 Kaiser ) – Pokorný ( 70 Brůža )

Náhradníci : Jenč – brankář, Kaiser,Rypka,Eder,Brůža,Beneš

Branky : Pokorný 2x,Grabmuller