A-tým
06/09/2021

Skvělý nástup do utkání – TJ ZÁRYBY

4. kolo – 4.9.2021                                                 TJ ZÁRYBY – FK PŠOVKA MĚLNÍK 0:4 (0:3)

Ke každému zápasu přistupujeme se stejným cílem – vyhrát. Jinak tomu nebylo ani s tímto nepříjemným soupeřem, který doma hraje velmi jednoduchou, avšak nátlakovou hru s dlouhými nakopávanými míči a poté to co vznikne z vyhraných soubojů, tak se snaží proměnit.Ze základní sestavy vypadli hned dva stopeři, a tak tu je prostor pro bývalého kapitána dorostu Jakuba Kaisera a také se k týmu poprvé přidal i zkušený Jirka Šimandl.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hned ve druhé minutě byl v šanci Jirka Chytil, který neproměnil svůj pokus když mu zpětnou přihrávku vrací po sběhnutí z pravého křídla Patrik Brůža. To vše si naši hráči vynahradili o minutu později, když jsme ukázali domácím jejich taktiku. Jakub Pokorný vybojoval míč ve vzdušném souboji a ten se dostal k našemu kapitánovi Jirkovi Chytilovi, který rychle prostrčil na Lukáše Rypku a ten nekompromisně zavěsil – 0:1. V 8 minutě se po faulu na Jirku Chytila kopal trestný kop, který Jakub Pokorný proměnil, když se domácím nepochopitelně rozestoupila zeď – 0:2. Domácí hned odpovídají svým typickým způsobem. Po prohraném vzdušném souboji na naší levé straně dojede k přečíslení naší obrany a jen včasný blok Pavla Šáry neznamenal tento okamžik vážnější problém pro naši branku. Přichází desátá minuta, a to je z pohledu našeho týmu, hlavně pak našeho kapitána velmi důležitá sekce naší hry. Jirka Chytil je u všeho podstatného, co se na hřišti děje. Jeho křižný pas na rozběhnutého Lukáše Rypku náš útočník doběhne a zároveň se uvolní. Následným přesným centrem najde v pokutovém území Rosťu Šmída, který křižnou hlavičkou zvyšuje – 0:3!!! Skvělý vstup našeho týmu do zápasu domácí otřese. Ke své hře se nedostávají a to jen z důvodu našeho dobrého prostorového bránění a rychlého přechodu do útoku. Hra se opět začne vyrovnávat až kolem 20 minuty. Nicméně i my se opět dostáváme do dobré pozice, když David Bursa v náběhu hledal Rykáše Rypku, ale pro něho to byla hodně složitá situace na zakončení. V 22 minutě se míč již snášel na hlavu domácího hráče, aby zakončil do otevřené branky, když se do vzduchu vytáhl náš stoper Jakub Kaiser ( pro něho to byl debut v základní sestavě A týmu ) a míč z jasné pozice odhlavičkoval mimo naše tři tyče na rohový kop. Naši hráči hráli dobře v obraně a počíhali si na jednoduchou, ale o to více soubojovou hru domácích. Před koncem prvního poločasu jsme měli ještě dvě další šance, ale zradila nás koncovka ( Rypka, Pokorný ).

Druhý poločas začal nástupem domácích, ale naše obrana byla opět dobře zformovaná a hlavně koncentrovaná, takže jakýkoliv náznak šance jsme zastavili před naším pokutovým územím. Naopak jsme mohli jít ještě do vyššího vedení a to díky střídání Patrika Brůži za dalšího rychlíka Jirky Blažka. Ten v 60 minutě pláchl svým strážcům na pravé straně a přihrál Lukáši Rypkovi, který z velkého vápna trefil tyčku domácí branky. V 63 minutě se opět po náběhu Jirky Blažka mohlo měnit skóre, ale domácí zatáhli za záchrannou brzdu ve formě faulu. Ke vší jejich smůle to bylo v pokutovém území a následoval pokutový kop. Ten bohužel Honza Studený neproměnil a domácí ještě zkusili přidat na tempu a utkání zdramatizovat. To se nekonalo, protož jsme dobrými střídáními hru opět vrátili do původního stavu. Naše mužstvo hrálo dobře v obraně a domácím nic nepovolilo. Navíc v 85 minutě po pasu Radka Beneše vstřelil svůj první gól v A týmu 19 odchovanec Roman Eder – 0:4. Kluci hráli i pro Vaška Čížka, aby udržel další čisté konto a tím tak vyzdvihli celou obrannou činnost našeho týmu. Nakonec musel předvést skvělý zákrok, aby udržel nulu na našem kontě v počtu obdržených branek v tomto zápase.

Body jsou naše a vše bylo podpořeno výborným týmovým výkonem.Úsměv na našich tvářích je oprávněný!!!

Jan Studený : „Začátek nám vyšel skvěle. Po deseti minutách jsme vedli o tři branky.Dál jsme mohli hrát v klidu odzadu. Domácí se snažili, ale hráli do plných a pouze nakopávali. Vytvořili jsme si další šance, ale už nám chyběla přesnost v koncovce a další branky jsme nepřidali. Druhá půle byla podobná, domácí byli více na míči, ale kromě jedné šance a několika standardek,které jsme si pohlídali, jsme jim víc nedovolili. Ved ruhé polovině jsme měli další šance,nastřelili tyč a nabídnutou penaltu nepromněnili, tedy já jsem ji neproměnil ( smích ). poslední branku jsme vstřelili až v závěru.“

Sestava : Čížek – Bursa,Kaiser,Studený,Grabmuller – Brůža ( 57 Blažek ),Chytil (C),Šára ( 71 Eder ),Šmíd ( 77 Beneš ) – Pokorný ( 68 Šimandl ),Rypka ( 87 Bláha )

Náhradníci : Traxler – brankář,Šimandl,Eder,Blažek,Beneš,Bláha

Branky : Rypka,Pokorný,Šmíd,Eder