A-tým
02/11/2021

Skvělý zápas, skvělý výsledek – SPARTAK PRŮHONICE

30.10.2021 – 14. kolo                                                FK PŠOVKA MĚLNÍK – SPARTAK PRŮHONICE 4:0 (2:0)

Čeká nás těžké utkání s týmem, který s převahou vede naši skupinu a v podzimní části soutěže ještě nepoznalo hořkost porážky. Jedinou jejich ztrátou je remiza v Luštěnicích 0:0. Pokud by naše mužstvo naplno bodovalo, tak by se dotáhlo na jeden bod a mohli bychom stále hrát o první místo po polovině soutěže.

Do zápasu vstupujeme bez Jirky Šimandla – rodinné důvody a Pavla Šáry – zranění v zápase v Rejšicích. Do základní sestavy se tak dostávají Radek Beneš a Jakub Kaiser. Od začátku se jedná o hru ve velkém nasazení a diváci, kterých přišel plný dům se mají na co dívat. Hned v prvních minutách se musí ukázat Vašek Čížek, aby tak dal najevo, že domácí svatyně je v dobrých rukou a že tudy cesta nevede. Náš tým se soustředil hlavně na pozornou obranu a v dobrém postavení se vždy snažil cestu soupeři útok znepříjemnit. Na druhou stranu jsme věděli, že hrací plocha není úplně ideální a proto bylo pro nás lepší jít do rychlého přechodu a snažit se pokořit hostujícího brankáře. Tento úmysl se nám podařilo realizovat do konce prvního poločasu, kdy se prosadil Lukáš Rypka a Radim Dvorný. Pozorná domácí obrana hostům nedovolila žádné další velké šance než ty z úvodu utkání, a proto jsme mohli zaslouženě odcházet do šatny s úsměvem na tváři.

Do druhého poločasu se prakticky nic nezmenilo a my čekali na svou chvíli, kdybychom opět udeřili. Tak se stalo v 52 minutě, když se opět prosadil Radim Dvorný, který po průnikové přihrávce z naší obrany prostřelil hostujícího brankáře a tím nás poslal opět do euforie 3:0. V 62 minutě nejprve vybojval míč na hostující obraně Lukáš Rypka a jeho nahrávku na zbíhajícho Rosťu Šmída zblokoval další obránce. Akce pokračovala dál a míč se odrazil k Radimovi Dvornému a ten bombou trefil břevno hostující branky. Odražený míč poté uklidil do sitě Rosťa Šmíd – 4:0. Tohle nikdo nečekal a náš tým byl na koni. Nikam již nespěchal a každý dobrý blok v naší obraně využíval k dalšímu výpadu do otevřené hostující obrany. Hosté, i když prohrávali o třídu, tak se neustále snažili o korekci výsledku. To se však nekonalo a tým si vítězství naprosto zasloužil. Divadlo velkého úspěchu se otevřelo v plné parádě a diváci museli odcházet s velkým uspokojením.Proč ne, vždyť body po zásluze zůstaly doma a navíc s týmem, který je na prvním místě a právě zaznamenal první porážku v soutěži.

Hodnocení Jana Studeného :

„ Hosté byli od začátku herně lepší, už ve třetí minutě se dostali do gólové šance, ale ta byla v první půli jediná, kterou jsme jim dovolili. Soupeř měl více ze hry, my jsme dobře bránili a snažili se využívat otevřené obrany. To se nám před koncem první půle povedlo dvakrát. Druhá půle se odehrávala podobně. Hned na začátku se Průhonice dostaly do několika nebezpečných situací, ale nedokázaly je využít. Hosté více útočili a toho jsme opět dokázali využít a zhruba po hodině hry už jsme vedli o čtyři branky. Do konce už jsme toho soupeři moc nedovolili a po zásluze jsme získali tři body. Klukům musím za předvedený výkon poděkovat. “

Sestava : Čížek – Beneš,Studený,Kaiser,Grabmuller – Dvorný ( 86 Bláha), Havel ( 78 Mrvík ), Chytil (C), ( 86 Brůža ), Mihalík,Šmíd ( 91 Bursa ) –  Rypka ( 66 Pokorný )

Náhradníci : Netolický st. – brankář, Brůža,Bláha,Mrvík,Bursa,Pokorný

Branky : Dvorný 2x, Rypka,Šmíd