A-tým
12/09/2021

Soupeře jsme k ničemu nepustili – SK SLOVAN PODĚBRADY

5.kolo – 11.9.2021                                            FK PŠOVKA MĚLNÍK – SK SLOVAN PODĚBRADY 3:0 (2:0)

Rok se sešel s rokem a opět je zde utkání se Slovanem Poděbrady. Každý zápas je o snaze potvrdit své kvality a nejinak je tomu i v tomto dnešním zápase. Pokud si vzpomeneme na náš poslední duel, tak nám moc radosti neudělal. V Poděbradech jsme po hrozném výkonu prohráli 4:1, když jsme inkasovali do poločasu čtyřikrát a v prvních 20 minutách třikrát. Tým od té doby prošel velkými změnami, a hlavně není to o jedincích, ale o kolektivu, který se zápas od zápasu těší dobré spolupráci a na výkonnosti je to znát.

Prvních deset minut nám ukázalo, jak se bude vyvíjet celý zápas. Hosté byli hodně na míči, ale naše mužstvo hrálo velice koncentrovaně a ukázněně. Hrálo se převážně na naší půli, avšak jakýkoli pokus o ohrožení Vaška Čížka v naší brance bylo jen přání našeho soupeře. Vše co mohla naše obrana odvrátit, tak se tak i stalo. Až v 11 minutě jsme se vážněji dostali k zakončení a po pokusu Rosti Šmída můžeme zahrávat rohový kop. Oba naše kraje zálohy pracovali ve velké intenzitě, a tak jsme mohli v rychlém přechodu spoléhat hlavně na tyto hráče. V 17 minutě opět Rosťa Šmíd zatáhl míč po levé straně a jeho střílený centr Jakub Pokorný usměrnil v pádu nad branku hostů. O ty samé průniky se pokoušel Lukáš Rypka, ale vždy mu na konci chybělo lepší technické řešení. Poprvé jsme se radovali ve 23 minutě. Když Jirka Šimandl ( navrátilec do základní sestavy ) vybídl Rosťu Šmída a ten centrem našel nabíhajícího Jakuba Mihalíka ( míč mu přepustil Lukáš Rypka ) a ten nezadržitelně – 1:0. O minutu později to byl ťukec našich hráčů Chytil – Pokorný – Šimandl a na konci celého uskupení byl opět velmi agilní Rosťa Šmíd – 2:0. Hosté najednou vypadli ze hry a my měli i další šance. V 28 minutě po dlouhém vhazování Pokorného se ve vápně rychle zorientoval Jirka Chytil, ale jeho střela mířila nad břevno hostující branky. Jen škoda, že si nevšiml svého spoluhráče Šmída, který by uklízel míč do branky zcela sám. I tak se naše mužstvo velmi dobře pohybuje a jedinou možností,jak ohrozit naší branku jsou nakopávané míče do naší obrany, ale ty pozorně odvrací naši stopeři, kde dominuje Honza Studený a je ho parťák v obraně mu zdařile sekunduje. Právě jednoduchá hra vzadu dostává do komplikací hosty. Po odvrácení útoku ( Jakub Kaiser ) jde za míčem Rosťa Šmíd a vybojuje v souboji šanci pro Jirku Šimandla, ale jeho pokus zblokuje domácí obrana. V konci prvního poločasu se dvakrát do výborných pozic opět dostává Lukáš Rypka , ale opět mu chybí poslední pověstný krok k tomu, bychom se radovali. Vždy mu asistoval kapitán týmu Jirka Chytil. Poločas končí a my jdeme spokojeně do kabin.

Do druhého poločasu musíme udělat jednu změnu – místo zraněného Rosťi Šmída nastupuje Radek Beneš. Hned ve 48 minutě Lukáš Rypka nachází Kubu Mihalíka a ten pálí do hostujícího brankáře. V rozmezí 53 – 56 minuty máme další šance. První po rohu, kdy se míč po ose Beneš – Chytil – Beneš  dostane míč k Honzovi Studenému ale jeho prudká střela z velkého vápna skončí na bloku domácí obrany. Naše hra se nemění velmi dobře se přemisťujeme v bloku a hosté si lámou zuby na naší výborné hře. V samostatném úniku z levé stany je Lukáš Rypka, ale v konečné fázi si míč předkopne a bohužel míč končí u hostující brankáře. V 70 minutě jsme udělali asi jedinou chybu v zápase a po propadnutí na naší levé straně se ke střeleckému pokusu dostane hostující útočník, ale Vašek Čížek reflexivním zákrokem míč vyráží nad břevno. V 78 minutě se po akci Šimandla a Mihalíka dostane míč k našemu kapitánovi a ten podtrhne svůj výkon nádherným obstřelem z velkého vápna – 3:0. Posledních deset minut si hosté už uvědomují svůj úděl a my postupným střídáním rozvolňujeme náladu vítězství na další hráče. Své první minuty v dresu A týmu si odbyde další bývalý dorostenec a odchovanec klubu Martin Kubáč. Všichni si za svůj výkon výhru zaslouží a zcela po právu si užíváme chvíle slávy.

Sestava : Čížek – Bursa,Kaiser,Studený,Grabmuller – Šimandl – Rypka ( 87 Kubáč ),Chytil (C),Mihalík ( 80 Mrvík )Šmíd ( 46 Beneš ) – Pokorný ( 72 Dvorný),

Náhradníci : Traxler – brankář,Eder,Beneš,Mrvík,Kubáč,Dvorný

Branky : Šmíd,Mihalík,Chytil