A-tým
29/09/2021

Vložené kolo a náš neúspěch – SK SOKOLEČ

28.9.2021 – 8.kolo                                             SK SOKOLEČ – FK PŠOVKA MĚLNÍK 3:0 (1:0)

Ve vloženém kole jsme zavítali na půdu týmu, který vládne střelecké produktivitě v této sezóně v naší skupině. Soupeřovo konto svých soupeřů již zatížili 44 brankami v 7 kolech. Jejich dvouciferné výsledky tedy vzbuzují respekt, ale určitě ne obavy nebo dokonce strach. Do zápasu jdeme s cílem uspět a nechceme se vracet s nulovým bodovým kontem.

Hned od začátku se hraje svižný fotbal z obou stran, kde my svým vysokým postavením děláme domácím problémy v rozehrávce a poté dostáváme svého protivníka do úzkých. Ve 3 minutě se do problémů dostává domácí brankář a v tísni musí odkopnout míč před dotírajícím Kubou Pokorným. Ten však sbírá Pavel Šára a brankář domácích musí předvét první zákrok. Domácí jsou v problémech a my se neustále tlačíme dobrým přemisťováním na domácí rozehrávku. I z tohoto důvodu domácí trenér vyhrožuje svým hráčům střídáním pokud se rychle nevypořádají s danou situací. Vše je naopak a agilní Šmíd a Šára na krajích jsou neustále v náběhu a zaměstnávají domácí obranu. V 12 minutě se protáhne opět Pavel Šára po straně kolem domácího obránce a míří do pokutového území, kde vystřelí nepřesně a míč míří nad domácí branku. V 20 minutě po kombinaci z levé strany Šmíd – Pokorný – Chytil se dostává míč jak na podnose k Matěji Havelovi, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče. Obrovská škoda…..Hra se neustále přesouvá, ale naše obrana a záloha pracuje výborně a nemá s domácím útokem problém. V 31 minutě se po faulu na Rosťu Šmída dostane do zakončení Pokorný, ale jeho střela míří nad domácí bránu. Domácí se dotávají jen k našemu pokutovému území a Vaška Čížka prakticky neohrožují. V 35 minutě po dobrém postavení našich hráčů míč vybojuje Šára a křižný pas Chytila na Pokorného znamená další šanci našeho hrotového útočníka. Bohužel balón z první netrefuje jak by chtěl a ten jde vysoko nad domácí bránu. Hraje se důrazně, ale i hodně rychle. Postupně se domácí více tlačí na naši pravou stranu, kde nehrajeme v tuto dobu moc dobře. Po faulu Miloše Mrvíka se kope trestný kop, ale velmi netaktické chování našeho stopera a obrany zapříčiní, že domácí hráč míč velmi rychle rozehraje do volného prostoru na nabíhajícího útočníka. Jen výborný zákrok Vaška Čížka nás uchrání od inkasované branky. Domácí kopou roh, který naše mužstvo odvrací mimo pokutové území k domácímu hráči, který z první vystřelí a někdo z našich hráčů míč tečuje na další rohový kop. Zde opět nedáváme pozor a míč od rohového praporku míří na zbíhajícího domácího hráče, který míč propálí kolem všech hráčů a ten končí u levé tyče naší brány. Naši hráči vůbec nereagovali ( Dan Grabmuller byl nejblíže celé situace ) na zpětný míč a jen koukali jak se za chvíli třepotá v naší síti. Domácí jsou u vytržení a my jsme nesmyslně dostali gól do šatny.

Do druhého poločasu jsme se nažili opět vrátit k tomu co jsme začali hrát na začátku zápasu, ale vše se hodně rychle mění v náš nepropěch. V 47 minutě Dan Grabmuller zbytečně prohrává souboj na levé straně a následný protiútok s centrem na domácího útočníka musí řešit výborným zákrokem Vašek Čížek.Od té doby jsou domácí lepší, důraznější a také rychlejší. V této době se zranil i Jirka Chytil ( již měl z ranění z minulého zápasu ) a musel jít ze hřiště. Jen chvíli na to než jsme uskutečnili střídání se rozevřela středová řada i stoperská dvojce a rychlý přechod domácí využili a zvýšili po střele z velkého vápna na 2:0. V 59 minutě musí nuceně střídat Jakub Pokorný po nevybíravém zákroku domácího záložníka za což dostává žlutou kartu. Ještě než připravíme další střádání s cílem se vrátit do hry přichází další rána – 3:0. Opět je zde špatné bránění stopera a nazajištění prostoru před velkým vápnem. Domácí jsou na koni a my nejsme schopni hrát lepší fotbal. Další nucené střídání je zde a zraněným hráčem je Jirka Šimandl. Po tomto zásahu přeskupujeme sestavu a snažíme se alespoň o korekci výsledku. I když máme možnost využít několika standartních situací ke skórování k lepšímu výsledku naše pokusy nevedou.

Celkově musíme říci, že si za prohru můžeme sami svou nekocentrovaností a hlavně nepochopitelným výpadkem před koncem poločasu. Druhý poločas jsme byli jen dobrým sparingem pro domácí, protože jsme zcela jako tým propadli a nevytvořili jsme si žádnou větší šanci, která by volala po brance. Upřímně odjíždíme zklamaní jak z prohry, tak z týmového výkonu.

Sestava : Čížek – Bursa ( 67 Studený ),Mrvík,Mihalík,Grabmuller – Šára ( 82 Bláha ),Havel,Šimandl ( 73 Kaiser ),Chytil (C) ( 52 Eder ) Mihalík,Šmíd – Pokorný ( 59 Dvorný )

Náhradníci : Netolický st. – brankář,Bláha,Dvorný,Kaiser,Eder,Studený

Branky :