A-tým
28/09/2021

Výsledek lepší než výkon – SK UNION ČELÁKOVICE

7.kolo – 25.9.2021                                       FK PŠOVKA MĚLNÍK – SK UNION ČELÁKOVICE 6:2 (4:2)

Po prohře a nepovedeném výkonu přichází další domácí zápas s Čelákovicemi a první myšlenky jsou vrátit se zpět na vítěznou vlnu a opět se držet v popředí tabulky. Opět můžeme nominovat plnou lavičku a připravit tak i další hráče na anglický týden, který nás v dohledné době době čeká.

Zápas jsme začali tak, jak jsme chtěli a hned v první minutě jsme si vybojovali dva rohové kopy. Při tom druhém se dostal míč znovu k Jakubovi Pokornému a ten ho vrací zpět do malého vápna, kde se domácí obrana špatně zorientovala a vsítila si vlastní gól – 1:0. Lepší začátek jsme si nemohli přát. V 5 minutě David Bursa vyvezl míč a předává ho na Jakuba Pokorného, který dál na Dana Grabmullera a jeho střela končí po zásahu hostující obrany na rohovém kopu, z kterého jsme bohužel nevytěžili nic. Po tomto nástupu nás čeká hluchá patnáctiminutovka, kde se hra jen pomalu přesouvá a není v ní žádný náboj. Ve 20 minutě si na roh Jakuba Pokorného naskočil Honza Studený a nedal hostoujícímu brankáři šanci – 2:0. Místo abychom dál postupně navyšovali svůj náskok a hráli zodpovědně hosté v 24 minutě snížili na, když si naše obrana špatně pobrala hostující útočníky a výsledkem toho byl gól v naší síti – 2:1. V 26 minutě se po pěkné souhře Šimandla, Chytila a Pokorného ještě nic neurodilo,ale z následného protiútoku v situaci jeden na jednoho jsme si museli oddechnout, když hostující útočník střílí vysoko nad naší branku. V 29 minutě se po rychlé průnikové přihrávce dostává do dobré pozice, náš hrotový útočník Pokorný, ale v koncovce se neprosadí. O chvíli později se do dobré pozice dostává nová akvizice Matěj Havel, ale nedosáhne na střílený centr od Rosti Šmída. Hosté rozehrávají od vlastní branky a Kuba Pokorný velmi dobrým presingem získává míč, který posouvá na Jirku Chytila – 3:1. Prakticky hned z rozehrávky se hosté dostanou do šance, ale Vašek Čížek je připravený. V 36 minutě se opět po průnikové přihrávce od Jirky Šimadla dostane do další šance Šmíd, ale opět neuspěl. Nastřeluje jen vyběhnutého hostujícího brankáře. V 38 minutě po indivuduálním průniku Jirky Šimandla a následném faulu na něho před pokutovým územím, si míč bere Honza Studený a jeho trestný kop míří těsně vedle hostující branky. O dvě minuty pozdějí se opět rozběhne David Bursa a ve spolupráci s Matějem Havlem a Kubou Mihalíkem nabídnou vstřelit branku Kubovi Pokornému, ale ten míč před odkrytou brankou hostů mine. Z následného protiútoku si centr z levé strany sráží Miloš Mrvík hlavou do vlastní sítě – 3:2. Do konce poločasu přidáváme další branku díky důslednosti Rosti Šmída – 4:2.

Celkově jsme ale s hrou nebyli spokojeni. Hlavně pak s hrou obrany, kde jsme dvakrát zbytečně inkasovali. Proto přišla v poločase domluva, a to jak hrát kompaktnějí v obraně a nevytvářet zbytečná přečíslení z kterých jsme dvakrát museli vyndavat míč z naší sítě. Zlepšenou defenzivou jsme pak měli utkání více pod kontrolou a mohli jsme pak přidat další branky. Uklidňující branka přišla v 65 minutě po rohovém kopu Kuby Pokorného a hlavičce Jirky Šimandla – 5:2. Do té doby jsme měli tři gólové příležitosti, ale řešení těchto situací je naší slabinou. I z důvodu dalšího zápasu v úterý přichází rotace v sestavě a postupně se do zápsu dostávají i další hráči z lavičky. V 75 minutě se z 20 metrů napřáhne Pavel Šára, ale gólman hostů se vytáhne a vyrazí míč mimo své pokutové území. Další střely od Dvorného nebo Šmída svůj cíl nenacházejí, ale v poslední desetiminutovce se přeci jen opět prosazujeme po rohovém kopu Šmída. Míč prodlužuje Jirka Šimndl na zadní tyč, kde je připraven Radim Dvorný a svou první brankou v sezóně za A tým upravuje na 6:2. V konci zápasu jsme mohli opět inkasovat, ale výborným obranným zákrokem se prezentoval střídající Jakub Kaiser, který zblokoval střelu na hranici malého vápna na rohový kop.Celkově to nebyl povedený zápas, byť skóre ukazuje na jiný průběh. Svou kvalitu v zápase sehrál i terén, ktetý nebyl pro naši hru optimální. Přesto jsou tři body velmi důležité a cenné.

Hodnocení Honzy Studeného : „Potřebovali jsme naplno bodovat, a to se nám povedlo. Herně to nebylo ideální, ale důležitý je výsledek. V zápase bylo hodně nepřesností, větší problém než soupeř nám dělal terén.Do vedení jsme šli už ve třetí minutě, když si soupeř dal vlastní gól. Po dvaceti minutách jsme přidali další, a místo, abychom hráli v klidu, tak jsme po pár minutách inkasovali. To samé se opakovalo ještě jednou. V zápase jsme měli plno dalších šancí, které jsme nevyužili. Ve druhé půli jsme toho soupeři už moc nedovolili a sami přidali další dvě branky. Závěr zápasu jsme si pohlídali a zaslouženě vyhráli“.

Sestava : Čížek – Bursa,Mrvík ( 74 Kaiser ),Studený,Grabmuller – Havel ( 58 Beneš ),Šimandl,Chytil (C) ( 72 Šára ) Mihalík ( 81  Eder ),Šmíd – Pokorný ( 66 Dvorný )

Náhradníci : Jenč – brankář,Beneš,Dvorný,Kaiser,Eder,Šára

Branky : vlastní,Studený,Chytil,Šmíd,Šimandl,Dvorný