B-tým
30/08/2021

Derby – TJ SOKOL DOLNÍ BEŘKOVICE

3.kolo – 29.8.2021                                  FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ SOKOL DOLNÍ BEŘKOVICE 2:3 (1:1)

Po dvou vítězstvích přichází na řadu derby s odvěkým rivalem týmem z Dolních Beřkovic. V začátku soutěže jsou na tom týmy opačně. Zatímco náš hodně omlazený tým má výborný vstup do sezóny a s dvěmi výhrami je v popředí podzimní části tabulky, tak hosté mají opačné starosti, protože obě svá utkání prohráli a jsou na konci tabulky. Právě z těchto důvodů je zápas velkým očekáváním. Víme, že nás nečeká nic snadného a i přes tyto myšlenky chceme uspět a upenit si tak podvědomí, že změny, které jsme udělali jsou správné.

Hned od začátku víme,jak a co musíme eliminovat, abychom soupeře nepustili do jejich záměru zápas vyhrát.Začíname stejně jako náš první tým a již ve 2 minutě Roman Eder připravil svou kolmicí šanci pro Patrika Brůžu, ale ten trefuje jen ruku brankáře hostů. V následujích deseti minutách se hrál svižný fotbal, kde se obě mužstva snažila ovládnout střed hřiště, kde by se mělo rozhodovat o vývoji v zápase.  Od 15 do 18 minuty se na hřišti odehrály silné okamžiky, které se musely líbit zaplněnému stadionu.V 15 minutě se zaskvěl náš brankář Michal Jenč, když kryl těžkou střelu Tomáše Kvídy na první tyč. Hned na to v 16 minutě se ke střele dostal Tomáš Bláha a jeho pokus po zásahu brankáře skončil na tyčce a poté se kopal rohový kop, který jsme nevyužili. V 17 minutě po špatném přemístění se hosté dostali do výhodné pozice a jen dobré postavení Tomáše Dohnala zabránilo míči v cestě do naší sítě. V 18 minutě pak napřáhl z 25 metrů Roman Eder a jeho střela skončila na břevně hostujcí branky. Po této exibici se hra trochu uklidnila,ale o zajímavé momenty nebyla nouze. Skóre se měnilo až ve 30 minutě, kdy se po otočeném faulu proti nám kopal trestný kop, který jsme neuhlídali a hlavičkující hráč hostů Jan Těmín byl neomylný a křížem celé brány poslal hosté do vedení – 0:1. Naše chvíle přišla o 3 minuty později, ale opět Patrik Brůža po centru Radka Beneše trefuje jen brankáře.Ve 37 minutě jsme se konečně dočkali a Tomáš Bláha se ve svém pokusu nemýlí a vyrovnává na – 1:1. Ve 40 minutě se opět do šance dostává náš útočník Partik Brůža, ale opět selhává. Hosté byli neúprostní, ale vážné brankové příležitosti si nevytváří a to je i pro naše mužstvo a hlavně pro obranu dobrá vizitka.

Do druhé půle jsme si řekli co zlepšit a hlavně neustoupit z předváděné hry a donutit hosté k chybám, které by nám otevřely cestu ke třem bodům. V 51 minutě jsme se po dobrém presinku dostali po centru Radka Beneše k zakončení Honzou Feixem, ale jeho pokus usměrnit míč za záda brankáře skončil nad břevnem. Hosté se hodně zatáhli a hráli jen z bloku. O to více jsme se obávali rychlých brejků jejich hráčů, kteří mají zkušenosti z působení v divizní soutěži. V 54 minutě se asi zlomil zápas, protože jsme dostali branku střelou z volného přímého kopu ze 40 metrů.Tato branka nás ovlivnila, ale velká snaha o zvrat nás hnala dopředu. Postupně jsme přebírali aktivitu a hosté se dostávali do hlubšího obranného bloku. V 71 minutě jsme měli šanci po trestném kopu Radka Beneše, když Marian Krejčík přistrčil míč Tomáši Bláhovi, ale ten ve vyložené šanci selhává a posílá míč hlavou nad břevno hostující branky. V 73 minutě se situace opakuje a opět Tomáš Bláha překopává branku z malého vápna. Hosté se uchýlili jen k nákopům na naši branku, aby zkusili z následující situace vytěžit další již pojišťující branku. To se jim bohužel v 82 minutě podařilo a naše šance na další vítězství se hodně zmenčila – 1:3.Přichází další nápor ve kterém v rozmezí 5 minut v 82 až 87 miutě dostáváme do tří vyložených šancí Davidem Bursou a Lukášem Rypkou, ale vždy trefujeme jen brankáře. Prvně jmenovaný hráč se konečně prosazuje v 87 minutě – 2:3. Hned po rozehrálí trefuje Tomáš Kvída bombou tyč naší branky.Kluci na hřišti bojují o vyrovnání, ale to se i díky chytrosti hostů nestane. Prohra hodně bolí a určitě jsme si ji nazasloužili.

Vyhrál šťastnější tým, a my byli hodně zklamaní, že se nám zápas nepodařilo dotáhnout alespoň k penaltám. Soupeři gratulujeme a pro nás jen další porce poučení, že v zakončení si musíme počínat jinak.

Jaroslav Kmoch, trenér D. Beřkovic : „Takhle náročný zápas jsme dlouho nehráli. Soupeř byl důrazný, běhavý a hlavně organizovaný. Je vidět, že trenér Kaiser tam odvádí skvělou práci. Myslím, že zápas byl z naší strany o tom, jak vydržíme se silami, protože Pšovka byla po celý zápas více na balónu. Rozhodly maličkosti, a to efektivita v zakončení. My dali gól i z pološance, zato soupeř neproměnil ložené šance. Jsem rád, že se fotbalové štěstíčko přiklonilo na naši stranu a konečně slavíme výhru.“

Sestava : Jenč – Beneš (C),Kaiser,M.Krejčík,Dohnal ( 65 Holeček ) – Kubáč,Feix,Eder,Strnad ( 60 Rypka ) – Bláha ( 80 Bursa ),Brůža

Hráči na střídání : Bursa,Rypka,Holeček,Barac

Branky : Bláha,Bursa