B-tým
25/10/2021

Jedna střela rozhodla – TIŠICE

10.10.2021 – 9.kolo                                                     TJ SOKOL TIŠICE – FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:0 (1:0)

Čeká nás soupeř, ve který tvoří zkušení hráči, kteří prošli vyššími soutěžemi, a hra nebývá zrovna v rukavičkách. Pro mladé hráče to je již druhé setkání s tímto týmem během jednoho roku. To poslední utkání se nám nevydařilo a prohráli jsme ho 3:0 a v samotném utkání nebyla nouze ani o hrubé a nesportovní zákroky, které v konci zápasu vyvrcholily v červenou kartu jen pro Radka Beneše. I z tohoto důvodu jsme měli obavy, aby se podobný scénář opět nenaplnil i tentokrát. Opět se dělí naše síly a náš první tým zajíždí do Čáslavi, kde bude hrát o špičku tabulky.

K samotnému zápasu nám z nominace vypadli Matyáš Holeček, Jan Feix, Lukáš Lelek, Matyáš Barac, a Matěj Klenotič a tak jsme povolali kluky z U19 Petra Šáru, Davida Svobodu, Matěje Mertu. Do základu se dostal 17 letý David Svoboda a na lavičce zůstali další  17 letí hráči, kteří v dospělé katergorii teprve sbírají zkušenosti.

Hned v začátku zápasu se vývoj zápasu pro nás vyvíjí špatně. Po nakupnutém míči do našeho pokutového území dojde k souboji mezi naším brankářem Michalem Jenčem a záložníkem domácích Petrem Laudou a ke zděšení všech rozhodčí Princ nařizuje pokutový kop. Po protestech našeho týmu se domácí záložník přiznává a poté je pokutový kop odvolán.  Na danou situaci reagujeme a ve 2 minutě se po souhře nových středních záložníků Jakub Kaiser a Roman Eder se míč dostává na Vojtu Strnada a ten po krátkém vedení míče předává Jakubovi Kaiserovi, ale jeho střela míří nad domácí branku. V 8 minutě po faulu na pronikajícího Martina Kubáče kopeme trestný kop. Toho se ujme Patrik Brůža a ve velkém vápně domácích nachází Honzu Cempera ( je to pro něho první start v podzimní čísti sezóny ) a jeho hlavičku vyráží domácí brankář na roh. O minutu později musel pomoci naší obraně Michal Jenč, když musel zasahovat proti střele domácího útočníka. V úvodní čtvrthodince jsme lepší na míči, ale nejsme nebezpeční v zakončení a všechny naše pokusy o vstřelení branky se nám nedaří dotáhnout ke vstřelení branky. V 16 minutě se do šance dostane Patrik Brůža po pasu od Jakuba Kaisera, ale nezvládnul zkoordinovat svůj náběh s přihrávkou za obranu domácích. O chvíli později Jakub Kaiser dostane ke střele po zablokovaném pokusu Davida Svobody, ale opět míří nad domácí branku. Ve 20 minutě špatně zavřeme střed hřiště, ale k pohromě na naší straně nedojde. Ve 24 minutě se stav utkání mění. V situaci kdy jsme mohli hru přerušit a uklidit míč do autu o něj přijdeme a o chvíli později se ke skryté střele kolem Mariana Krejčík odhodlá domácí útočník, jenž svůj pokus usměrní k zadní tyči – 1:0. Po dobré hře našeho mužstva je to trochu nečekaný obrat. V 26 minutě se po souhře Vojty Strnada, Radka Kvídy a Jakuba Kaisera dostane posledně jmenovaný ke střele z 20 metrů, kterou domácí gólman zlikvidoval. V 28 se proletěl vzduchem náš brankář, ale střela domácích z trestného kopu skončila na břevně naší branky. V rozmezí 30 – 35 minuty měl možnost dvakrát zkusit své štěstí z trestného kopu Marian Krejčík, ale vždy minul domácí branku. V 38 minutě nás opět včasným vyběhnutím zachránil Michal Jenč. Naši hráči hráli hodně v pohybu, ale stále nám nešla konečná fáze. Tak jak běžel čas, tak se hra domácích přiostřovala a to již pocítila řada našich hráčů.

Do druhého poločasu jsme již vstupovali s tím, že nás nečeká nic jednoduchého, protože řada hráčů byla pokopaná nebo měla nějaký další fyzický handicap ( Kvída naražená žebra, Brůža  naražený stehenní sval ). Hra našeho týmu byla nadále bojovná a všichni se nažili o redukci nepříznivého stavu. Michal Jenč v bráně neměl téměř žádnou práci a všechny pokusy o brejky domácích končili na našich obráncích. Bohužel se hra začala přiostřovat a to se poté projevilo na dalších zraněních. Nejhůře dopadl Roman Eder, když se po něm „prošel“ domácí Petr Lauda, za což mu nebyla udělena žádná karta. Další zákroky zezadu na pronikající hráče volali po dalších kartách, ale vždy tak zůstalo jen při žlutých, které se později měli měnit na červené. Tento boj naše mladé hráče víceméně odrazoval od dalších větších aktivit. Navíc stoupala i podrážděnost a ta se postupně dostala i do naší hry. Domácí na nic jiného než na zastrašení našich hráčů nehráli a i když jsme vystřídali a zkoušeli stav změnit, tak další nejmladší naši hráči pochopitelně měli velký respekt. V konečném účtování jsme se snažili o vyrovnání, které bychom konečném výsledku brali. Nakonec jsme mohli v závěru vyrovnat po rohovém kopu Vojty Strnada a hlavičce Honzy Cempera. Bohužel jeho pokus ve velmi dobré pozici skončil vedle tyče. Konečným hvizdem jsme přišli poprvé venku o všechny body a více než prohra nám vadí frustrace z vedení utkání a jeho průběhu.

Sestava : Jenč – Kubáč,Cemper,M.Krejčík (C),Strnad – Brůža,Kaiser,Eder, Jašurek – Svoboda ( 65 Merta ), Kvída ( 65 Šára Petr )

Hráči na střídání : Šára Petr, Merta

Branky :