B-tým
19/10/2021

Neproměňování šancí a vynucená střídání – ČEČELICE

17.10.2021 – 10.kolo                                               FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ SOKOL ČEČELICE 0:3 (0:1)

Po nepříjemném zápase v Tišicích nás čeká tým, se kterým jsme se utkali na podzim minulého roku, než byla soutěž přerušena z důvodu covidu 19. Po velmi vyrovnaném průběhu jsme nakonec brali dva body, když jsme po remíze uspěli v penaltovém rozstřelu. Do zápasu nemůžeme počítat s Lukášem Lelkem, ale už vyhlížíme návrat Honzy Feixe a také máme k dispozici po zranění i Lukáše Rypku. Další hráči jdou do zápasu se sebezapřením po zápase s Tišicemi.

Hned od začátku se hraje běhavý fotbal, kde v úvodních minutách má navrch náš soupeř a my se máme co otáčet, abychom neprohrávali hned v samém úvodu utkání. V 6 minutě špatným postavením na pravé straně si koledujeme o změnu skóre, ale hostující útočník překopl v dobré pozici naši bránu. Hosté v napadání nepolevují a dobrým napadáním  v 22 minutě atakují naši rozehrávku před naším pokutovým územím. Jakub Kaiser bohužel přijde o míč a rychlém prostrčení na hostujícího útočníka Douděru včas nezareagují naši stopeři a výsledkem je míč v naší síti – 0:1. Naše odpověď přichází velmi rychle a v 25 minutě se v samostatném úniku může prosadit Patrik Brůža, ale hostujícího brankáře jen nastřelí a míč poté míří do zámezí. Celou akci výborně rozjel Martin Kubáč s Radkem Benešem. V 27 minutě se po dobré souhře našich středních záložníků Jakuba Kaisera a Romana Edera dostává do velmi dobré pozice k zakončení Urban Jašurek, ale jeho střela míří nad břevno hostujícího brankáře. Právě obdržená branka nás probrala k větší aktivitě a my se snažili o rychlé vyrovnání. V době, kdy jsme začali hodně zvedat hlavy, dochází k obnovení zranění z minulého utkání s Tišicemi u obou středních záložníků a jejich další účinkování v tomto utkání se blíží ke konci. Před koncem poločasu jsme opět nepokryli dobře naši pravou stranu a s následným centrem do vápna má starosti nejen oba stopeři, ale i Michal Jenč, který hostujícího útočníka v poslední chvíli stáhnul, aby zabránil vstřelení branky. S následným pokutovým kopem si Michal Jenč poradil a my tak nemusíme jít do kabin s dvoubrankovým mankem.

Do druhého poločasu tedy vstupujeme bez Romana Edera a Jakuba Kaisera, které nahrazují Lukáš Rypka a David Bursa. Zkoušíme i další rotace sestavou a vysunujeme  Radka Beneše do záložní řady. Byť opět začínáme vlažně, tak v 52 minutě se dobře doplňují Martin Kubáč a Radek Beneš a vytváříme si posledně jmenovaným dvě solidní šance z pravé strany. Jediné co tomu chybí je finální řešení našich útočníků. Aby toho nebylo málo, tak ze hry odstupuje Honza Cemper  a na jeho místo nastupuje Honza Feix. Opět musíme změnit rozestavení a na pozici stopera se posouvá Radek Beneš. Chvíli po této změně naše obrana špatně zareaguje a nechá průnikovou přihrávkou jít do brejku střelce Čečelic Černého, který za přispění celé obrany dělá kličku vybíhajícímu Michalu Jenčovi a uklízí míč do prázdné brány – 0:2. Hra je chvíli neurovnaná a naše mužstvo se potřebuje srovnat jak s nepříznivým stavem, tak i s výsledkem. Do hry posíláme dalšího útočníka s cílem vykřesat naději na lepší výsledek. Dostáváme se do tlaku a v 66 minutě se po Jašurkově sběhnutí může prosadit Lukáš Rypka, když je zcela sám na značce pokutového kopu. Bohužel jeho střela míří mimo tři tyče hostující brány. O minutu později se protáhne na levé straně Lukáš Rypka a jeho centr míří na opět úplně volného Patrika Brůžu. Ten tři metry před prázdnou bránou posílá míč opět mimo. Hosté se jen brání a podnikají nepříjemné, ale za to nebezpečné výpady. V 74 minutě se po rohovém kopu dostává k míči za pokutovým územím David Bursa a jeho střelu k tyči konečky prstů vytáhne na roh brankář hostů. Zatímco my nejsme produktivní, tak hosté po naší chybě na levé straně dostávají šanci ke vstřelení další branky – 0:3. Bohužel musíme konstatovat, že zásadní rozdíl je v koncové fázi útoků. Zatímco hosté proměnili téměř vše co si vypracovali, tak naši hráči ve svých šancích selhali. V tomto zápase taháme za kratší konec.

Sestava : Jenč – Beneš,Cemper ( 55 Feix ),M.Krejčík (C),Strnad ( 66 Svoboda ) – Kubáč ( 80 Barac ),Kaiser ( 46 Rypka ),Eder ( 46 Bursa ), Jašurek – Brůža,Bláha

Hráči na střídání : Svoboda,Rypka,Bursa,Barac,Feix

Branky :

Hráčem zápasu ( uvádějí vedoucí hostů , nebo rozhodčí ) –

Jiří Kaiser, trenér Pšovky : V utkání se nám nesešlo vše tak, jak bychom chtěli. Čečelice ukázaly svou kvalitu a pro nás to byl doposud nejtěžší zápas ( po sportovní stránce ), který naše mladé mužstvo v soutěži sehrálo. Do utkání jsme vstoupili špatně a nechali se zatlačit velmi pohyblivým týmem. Z naší chyby pramenila první branka, na kterou jsme mohli i odpovědět, ale sólový nájezd na branku hostů jsme neproměnili. Do poločasu se hra vyrovnala, ale o gól lepší byl soupeř, který neproměnil  pokutový kop. Do druhého poločasu jsme museli vystřídat oba středové záložníky ( zranění ). I přes tato vynucená střídání a velké rotaci v sestavě jsme se nažili o zvrácení výsledku na naši stranu. Snaha je jedna věc a neproměňování vyložených šancí věc druhá. Zatímco hosté své šance využili, tak naše mužstvo selhalo. Nicméně vítězství hostů je zasloužené a my jim k výkonu musíme poblahopřát.