B-tým
16/08/2021

Nová sezóna – nový tým – TJ SOKOL OBŘÍSTVÍ

1.kolo – 15.8.2021                                        FK PŠOVKA MĚLNIK – TJ SOKOL OBŘÍSTVÍ 2:0 (1:0)

První zápas našeho razantně omlazeného týmu, kde nastoupilo 12 hráčů, ročníku 2001 – 2002, kteří skončili v týmu dorostu, který hrál krajský přebor, bylo velkým očekáváním. Hned první minuty nám zápas ukázal, že to nebude jednoduché utkání a kluci se museli rychle adaptovat, aby byli na konci zápasu úspěšní. Po krátkém se seznamováním se soupeřem se naši mladíci prosadili rychlým přechodem do útoku a po třech narážečkách  ( Jakub Kaiser, Lukáš Rypka a Pavel Šára ) Lukáš Rypka nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. Naši mladíci dobře hráli v obraně a v rychlých přechodech do útoku byli lepší, když si vytvořili řadu šancí, které ale trestuhodně zahazovali. Takto své šance zahazovali postupně Patrik Brůža i Lukáš Rypka. Ve druhém případě gólman hostů skočil do prázdna a Lukáš Rypka ho svým laxním pokusem trefil, i když před ním zívala prázdná polovina. Vzadu vše v klidu řešil Michal Jenč a obrana před ním, která uhlídala všechny standartní situace. Jediný významný zákrok, ale za to důležitý si náš brankář připsal ke konci první půle, kdy zneškodnil gólovou střelu z pravé strany v našem obranném pásmu. Kdyby byl stav v poločase 4:0 nikdo by se nemohl divit.

Ve druhém poločase jsme si pohlídali hlavně standartní situace, což bylo nejdůležitější, protože hosté se snažili alespoň touto činností vytvořit tlak v našem obranném seskupení. Opět jsme si vypracovali šance, které volali po další brance, ale v koncovce jsme nepřesní a laxní. Takto dopadl pokus Lukáše Rypky, kdy se trefuje jen do tyče prázdné branky opět. Další šanci zahazuje Patrik Brůža. Zápas tak byl stále otevřený až do posledního střídání, kdy do hry naskočil Matyáš Barac a po jeho průniku a zakončení se míč odráží k dalšímu střídajícímu Jirkovi Blažkovi a ten zvyšuje naše vedení – 2:0. V konečném účtu si mladíci svým přístupem k zápasu a svou hrou výhru zasloužili a berou na úvod cenné body.

Libor Tichota, trenér Obříství : „Tým Pšovky tvořený převážně hráči ve věku mezi osmnácti a dvaceti roky nám předvedl absolutní top fotbal a přehrál nás od začátku až do konce. Za dobu, co se v okresu pohybuji, jsem ještě od žádného týmu neviděl tak krásný fotbal. Bylo vidět, že kluci spolu hrají od malička a mají návyky, které pro ně jsou přirozené. Myslel jsem si, že úmorné vedro jejich aktivitu po pár minutách trošku přibrzdí, ale kluci se ani nezapotili. Na konci zápasu vypadali, že by klidně zvládli další dva zápasy. Předvedli opravdu nádherný fotbal, a pokud budou ve stejném složení fungovat další zápasy a začnou trefovat prázdnou bránu, je to kandidát na postup. Takovému týmu jsme se nemohli vyrovnat.“

Sestava : Jenč – Beneš,Kaiser,Eder,Strnad – Kubáč ( 73 Blažek ),Feix ( 61 Bursa ),Šára,Rypka ( 79 Barac ),Bláha,Brůža

Hráči na střídání : Bažek,Bursa,Barac,Netolický st.

Branky : Brůža,Blažek

Hráčem zápasu ( uvádějí vedoucí hostů , nebo rozhodčí ) – Jakub Kaiser 2x