B-tým
04/10/2021

Obrat ve druhém poločase – FK VYSOKÁ

8. kolo – 2.10.2021                                                        FK PŠOVKA MĚLNÍK – FK VYSOKÁ 2:1 (0:1)

Po domácím zápase se Mšenem jsme nebyli spokojeni hlavně s druhou půlí a s nasazením, kdy jsme zápas zbytečně dotáhli do penaltové loterie a poté ztratili dva body do tabulky podzimní části soutěže. Víme, že tým z Vysoké ( minulou sezónu účastník I.B třídy ) má svou kvalitu a že v jejich hráčském kádru je řada hráčů, kteří oblékali v minulosti náš dres. I z tohoto důvodu se jedná o prestižní zápas, který nás může udržet v boji o přední umístění v tabulce.

Před samotným zápasem jsme si řekli, co jsme dělali špatně a čeho se vyvarovat v průběhu hry. Vstup byl pro naše kluky velmi dobrý a již v úvodních minutách se dostáváme do šancí. V 5 minutě střílí po dobré souhře naší zálohy Roman Eder z velkého vápna, ale gólman Chaloupka je připravený. V 7 minutě Lukáš Lelek připraví krásnou průnikovou přihrávkou šanci pro zbíhajícího Patrika Brůžu. Ten ve finální koncovce trefuje brankáře hostů. V 9 minutě se po přihrávce od Mariana Krejčíka do levé strany rozeběhne Vojta Strnad a po jeho přihrávce se výborně uvolní Radek Kvída, ale jeho střela míří nad hostující branku. Hosté se jen brání a my dobrým pohybem máme více ze hry. Celá naše snaha končí ve finální fázi a všemu chybí potřebné zakončení. Ve 20 minutě po rohu Lukáše Lelka nedosáhne na míč v dobré pozici kapitán týmu Marian Krejčík. Ve druhé polovině první půle zápasu je situace hodně podobná. My máme herní převahu, která končí špatným náběhem nebo statickým postavením našich hráčů na hraně ofsajdové line hostující obrany. Postupně se vytrácí Radek Kvída v útoku a stejně také Patrik Brůža a Martin Kubáč na krajích zálohy. Stačila jedna nedůrazná pasáž v podání naší obranné části hry a ve 44 minutě inkasujeme branku – 0:1. Tak jak jsme úspěšně začali, tak jsme nedokázali zvyšovat naše úsilí a vše korunovat vstřelenou brankou. Zbytečně jsme tak umožnili našemu soupeři jít do vedení. V kabině tedy bylo opět rušno a museli jsme si opět říci, že takto hrát bychom body nezískali vůbec.

Do druhého poločasu vstupujeme se změnami a do útoku místo Radka Kvídy nastupuje Dan Grabmuller, kterého jsme si půjčili z A týmu. Pozměníme i rozestavení a měníme i kraje na záloze. Vše co jsme udělali, bylo správné, protože jsme během 15 minut druhé půle otočili výsledek. Nejprve se ukázal Martin Kubáč a velmi přesnou křižnou přihrávkou za obranu hostů vybídl Patrika Brůžu a ten jednouchým dloubnutím nedává hostujícímu brankáři šanci – 1:1. v 59 minutě posílá míč Jakub Kaiser na  rozběhnutého Romana Edera a ten po třicetimetrovém běhu z 25 metrů vystřelí. Jeho ránu hostující brankář špatně vidí proti slunci a navíc míč dostane správný směr, na který gólman špatně reaguje a celá akce končí v síti – 2:1. Hráči dokázali, že je vše dáno pohybem a chtěním se o dobrý výsledek poprat. Po tomto momentu hosté zvednou hlavy a snaží se vrátit zpět do zápasu. V rozmezí 65 až 74 minuty nás dvakrát podrží Michal Jenč, když tahá střely z dálky z pod břevna naší branky. Hosté nejen že jsou aktivní, ale také jsou i daleko více faulujícími hráči, když si pomáhají i zbytečnými fauly na úrovni červené karty. Po zbytečném zákroku na Jakuba Kaisera ( dohrává se zhmožděným ramenem ) přichází i šlapáky a lokty doposud neviditelného Rolence. Se vším si naši hráči poradí a i díky střídáním se nám povede zápas dovézt do vítězného konce. Opět je zapotřebí vyzvednout obranu a oproti minulému týdnu i hru celého mužstva.

Hodnocení trenéra : V zápase jsme začali velmi aktivně a byli v prvním poločase lepší. Bohužel své šance jsme nedokázali využít, i když převaha ve hře byla patrná. Měli jsme špatný pohyb v nabíhání a finální fáze nám opravdu vázla. Oprášené pravidlo „ nedáš dostaneš “platí i v okresním přeboru a my  zbytečně inkasovali před odchodem do kabin. Místo, abychom po zásluze vedli, tak jsme zbytečně prohrávali. V kabině jsme si to všechno museli hodně vyříkat, protože takto bychom body nezískali. Do druhého poločasu poté nastoupilo jiné mužstvo a během 15 minut jsme zápas otočili. Místo abychom přidali další branky, tak musíme o vývoj zápasu bojovat až do konce. Obrana v čele s Michalem Jenčem hrála velmi dobře, a proto můžeme být spokojeni za kolektivní výkon týmu. Hosté byli v závěru hodně nepříjemní.

Sestava : Jenč – Beneš,Kaiser,M.Krejčík (C),Strnad ( 83 Bursa ) – Kubáč ( 63 Jašurek ),Lelek,Eder,Brůža ( 86 Feix ) – Bláha ( 68 Klenotič ), Kvída ( 46 Grabmuller )

Hráči na střídání : Bursa,Jašurek,Klenotič,Feix,Grabmuller

Branky : Brůža,Eder