B-tým
19/09/2021

Odvážnému štěstí přeje – SK LABSKÝ KOSTELEC

6. kolo 18.9.2021                                           SK LABSKÝ KOSTELEC – FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:2 (0:0)

Stejně jako tomu bylo v případě našeho A týmu, tak i my se musíme podělit o hráče, kteří musí odcestovat ke svým zápasům do Hlízova a do Kostelce. Z důvodů marodky v prvním mužstvu byli pro zápas uvolněni obránce Radek Beneš, stoper Jakub Kaiser a záložník Urban Jašurek, a tak jsme opět museli lovit v naší dorostenecké rezervě U 19 – Pavel Šára,Matěj Merta a David Svoboda. K týmu se také po delší odmlce a s velkým trénikovým mankem připojili Matěj Klenotič a Miloslav Vilda.

Do základní jedenáctky se poprvé v sezóně podíval i Radek Kvída a musíme hned předem říci, že si počínal velmi dobře a ukázal, že v něm je více, než předvádí. Do zápasu vstupujeme aktivně a hned ve 4 minutě střela Jirky Blažka po akci Patrika Brůži končí na rohovém kopu. Vojta Strnad si dá záležet s jeho přesností a dobře mířený pokus do malého vápna na nabíhajícího Mariana Krejčíka odvrací z námahou domácí stopeři. Odražený míč pak neusměrní do brány Jirka Blažek. Poté se hra trochu urovnala, ale ve větším držení míče byli naši hráči. V 15 minutě Roman Eder špatně odkopne míč a domácí hráč má možnost v našem pokutovém území vyzkoušet pozornost našeho gólmana. Michal Jenč předvedl výborný zákrok a střelu z úhlu vyrazil mimo naše tyče. V další pasáži do 25 minuty máme převahu a snažíme se míč držet na kopačkách v pohybu, ale v koncovce jsme nepřesní. Takto se vede i Lukáši Lelkovi, když po obléhání domácí branky napálí míč v dobré pozici mimo. V 26 minutě se po rohovém kopu domácích opět vyznamenal Michal Jenč v naší bráně, když vytěsnil na břevno hlavičku domácícho stopera. V 29 minutě po trestném kopu Lukáše Lelka se míč snáší na hlavu našeho kapitána ( Marina Krejčík ), ale v poslední chvíli ho nadzvedne opět domácí obrana. Z následného rohu trefuje Vojta Strand tyčku domácí branky. Stále jsme aktivní a domácím nedáváme velké šance na rozehrání natož, aby nás dostali do úzkých. V 33 minutě po Blažkově průniku a sklepnutí pálí Tomáš Bláha nad domácí branku. V 37 minutě skvěle rozehraje signál dvojice Bláha a Barac a jeho pokus jen těsně mine pravou tyč domácí branky. V 41 minutě ztracíme zbytečně míč v půli hřiště. Vzadu zůstávají jen tři obránci Eder,Strnad a Kubáč a vše skvěle vyřeší. První poločas je za námi a zápas je stále otevřený. Velkým překvapením v útoku je Radek Kvída, který patrně hraje své nejlepší utkání. Je aktivní a v přechodu do útoku skvěle pomáhá středové dvojici.

V poločase si řekneme jak lépe využít své postavení na hřišti a co musíme udělat pro vstřelení branky. V 52 minutě Roman Eder výborně vyvezl míč z našeho obranného postavení a z jeho následného pokusu kopeme roh. Po jeho zahrání Matyášem Bracem se konečně radujeme. Matyáš roh pefekně zakroutí a lehká teč domácího obránce míč jen usměrní do šibenice domácí branky – 0:1. V 57 minutě je v blízkosti pokutového území faulován Patrik Brůža a z něho Marian Krejčík míří nad domácí branku. V 59 minutě po našem výborném obranném rozestavení rychle získáme míč. Ten se rychle dostává na rozběhnutého Jirku Blažka a ten v plném běhu nahrává na Radka Kvídu – 0:2! Domácí jsou jako opaření a takovýto průběh vůbec neočekávali. Do hry posílají nové hráče a hodně zjednoduší svou hru. My naopak chceme držet naše šance do konce zápasu a posíláme mladé hráč z dorostu a do útoku Matěje Klenotiče. Domácím nedáváme dobrým pohybem žádné šance. V 81 minutě mohlo být rozhodnuto, když se z pravé stany do šance dostává David Svoboda, ale jeho křižná střela těsně minula domácí branku. Domácí stupňují tlak a jen nakopávají míč do naší obrany. Zde kraluje Marian Krejčík a k němu se přidávají i ostatní méně urostlí a s nižší postavou hrající naši mladíci. Ve hře jsou i Míla Vilda a Matěj Klenotič od kterých potřebujeme pomoci zkušeností nebo i výškou, ale ani to se nám nedaří zcela naplnit.

Bohužel v 88 miutě Tomáš Bláha notně handicapovaný svým zraněním pustí do náběhu stredoplolaře domácích a ten se se štěstím dostává do našeho pokutového území kde usměrňuje míč mimo dosah Michala Jenče 1:2. Rozhodčí nastavují 2 minuty a v polsední minutě máme i štěstí, když po posledním rohu domácí dotávají ze skrumáže míč za našeho brankáře. Ještě než se míč dostává do naší sítě pomezní rozhodčí má zvednutý praporek. Branka není uznaná a poslední odkop od naší brány je i konec dramatického zápasu.

Kluci za předevedný výkon zaslouží velkou pochvalu a můžeme říci, že odvážnému štěstí přeje.

Jiří Kaiser, trenér Pšovky: ,, I přes velké a podstatné změny v sestavě, hlavně pak v obraně, jsme nechtěli hrát se strachem o výkon nebo výsledek. Všichni hráči podali velmi dobrý a obětavý výkon, který podpořili skvělým výsledkem na půdě neporaženého a velmi silného týmu. Z tohoto důvodu je vítězství pro nás dvojnásobně cenné. V závěru nám sice chybělo trochu více výškových centimetrů, které kluci nahradili bojovností a také při nás stálo i štěstí, ale to přeci přeje odvážným.“

Sestava : Jenč – Kubáč,Eder,M.Krejčík (C),Strnad – Brůža,Lelek,Bláha ( 88 Vilda ),Barac ( 74 Svoboda ) – Kvída ( 72 Merta ), Blažek ( 76 Klenotič )

Hráči na střídání : Merta,Šára,Svoboda,Klenotič,Vilda

Branky : Barac, Kvída