B-tým
15/09/2021

Střelecké probuzení Dvorného – TJ SOKOL LIBIŠ

5. kolo – 12.9.2021                                            FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ SOKOL LIBIŠ 7:0 (5:0)

Před tímto zápasem jsme museli udělat 4 změny v základní sestavě, když jsme museli nahradit zraněné – Tomáše Dohnala, Jana Feixe a toho času mimo své bydliště Patrika Brůžu, Jirku Blažka a Urbana Jašurka. Pro tento zápas jsme tak museli a sáhnout do dorostenecké kategorie U19 a pozvat tak Petra Šáru 17 let a Davida Svobodu 17 let. V nominaci se objevil po dlouhé době navrátilec do tréninkového procesu Radim Dvorný.

Zápas hned od začátku nemá to správné tempo, avšak i přes tento vstup jsme si vypracovali ve 2 minutě šanci, když se po pravé straně protáhl Martin Kubáč a zpětnou přihrávkou nachází Radima Dvorného a ten po zpracování trefuje jednoho z obránců v pokutovém území. Ve 3 minutě si situace  oba hráči vymění, ale hlavička Martina Kubáče po centru Dvorného míří do náruče brankáře hostů. V 11 minutě po další přihrávce Dvorného Lukáš Lelek netrefuje míč, tak jak bychom chtěli a ten míří do zámezí. Ve 14 minutě se už konečně prosazujeme.  Nejprve po rohu hlavičku koníčkem vedle tyče stoper Jakub Kaiser a po rozehrávce hostů se naši hráči výborně zapojují do presingu z čehož těží Radek Beneš a Martin Kubáč. Jeho nahrávku do pokutového území rychle zpracuje Tomáš Bláha ( nad jeho startem visel otazník ) a rychlou střelou na zadní tyč nás dostává do vedení – 1:0. V 21 minutě  se po rohovém kopu Radima Dvorného vytáhne mentor pro naše mladé hráče Marian Krejčík a hlavou nezadržitelně skóruje – 2:0. V 24 minutě se výborně protáhne na levé straně Matyáš Barac a zpětnou přihrávkou nachází Dvorného, kterého šlapákem atakuje hostující stoper, ale rozhodčí rozpažuje. Jak se později ukáže, tak si náš hráč po tomto zákroku minimálně na 14 dní odpočine od fotbalu, protože má na noze sádru. V 27 minutě se opět ukazuje Matyáš Barac, ale v pokutovém území trefuje Martina Kubáče. Ten se naopak v dobré pozici neprosazuje o minutu později a z jeho střely je jen roh. V tomto období jasně dominujeme a máme další šance. V 31 minutě po spolupráci Matyáše Barace a Vojty Strnada se poprvé v zápase prosazuje Dvorný – 3:0. Funguje nám souhra hlavně na levé straně Strand – Dvorný – Barac a jeho střela skončí opět na rohu. Ten zahrává Radim Dvorný a po chybě brankáře je to – 4:0. Ve 41 minutě trefuje velmi dobře hrající Tomáš Bláha břevno hostující branky. Koncert uzavíráme brankou ve 43 minutě, když po pasu Mariana Krejčíka se po třetí raduje navrátilec do sestavy Dvorný – 5:0. Kluci se postupně rozehrávali a kvalita byla na naší straně.

I ve druhém poločase chceme hrát rychle a hlavně kompaktně. Do hry se postupně dostali i další hráči a především kluci z U19, kteří jsou poprvé s námi na lavičce a vyzkouší si tak i dospělý fotbal. My pokračujeme ve stejném nasazení a se stejným cílem. V 53 minutě se velmi jednoduchou a rychlou akcí dostáváme do další šance. Marian Krejčík pasem za obranu domácích vybídl ke sprintu Radima Dvorného a jeho prudký centr do pokutového území si našel Tomáš Bláha a přesnou střelou zvyšuje náš náskok na 6:0. V 57 minutě se Dvorný raduje znovu a svou čtvrtou brankou zvyšuje na 7:0. V dalších minutách dochází ke střídáním, kdy se do hry zapojují všichni náhradníci až na Radka Kvídu, který mám problémy s kolenem a svůj start odložil. Kluci pokračují ve stejné intenzitě a okénka, které jsme nedokázali v zárodku rozehrávky soupeře překazit, spolehlivě likviduje naše obrana. Hosté se snaží o čestný úspěch, ale ten jim kvalitní hrou dozadu neumožňujeme. Do šancí se dostává jak David Svoboda, tak i Petr Šára. Jeho sólo nájezd v poslední chvíli zvedá nad břevno hostující brankář, a tak si na svou první branku v mistrovském utkání dospělých musí počkat. Další výhra i body jsou na našem kontě.

Jiří Kaiser, trenér Pšovky: ,,V sestavě jsme udělali několik vynucených změn. Museli jsme nahradit čtyři hráče oproti minulé sestavě a povolali i hráče naší U19.Poprvé v sezóně dostal příležitost i Radim Dvorný, který se vrací zpět do tréninkového procesu. Nicméně po odehraném zápasu je opět mimo na několik týdnů z důvodů zápasového zranění. Sice byl rozdílovým hráčem, ale já si cením kolektivního výkonu a výsledek s nulou je práce celého mužstva. Jsem rád, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a, i když do poločasu vedli o pět branek, tak pokračovali dál ve své hře. Sice jsme nebyli už tak produktivní, ale i účast hráčů staršího dorostu v zápasu je pro jejich další vývoj dobrou zkušeností. Celkově jsem rád, že jsme utkání zvládli i v hodně pozměněné sestavě, ale se stejnými principy.“

Sestava : Jenč – Beneš (C),Kaiser,M.Krejčík,Strnad – Kubáč ( 63 Bursa ),Lelek ( 74 Šára ),Eder,Barac – Bláha ( 62 Svoboda ),Dvorný ( 67 Havrlík )

Hráči na střídání : Kvída,Bursa,Havrlík,Šára,Svoboda

Branky : Dvorný 4x,Bláha 2x,M.Krejčík