B-tým
12/09/2021

Týmový výkon – SK VIKTORIA VŠESTUDY

4. kolo – 5.9.2021                                      SK VIKTORIA VŠESTUDY – FK PŠOVKA MĚLNÍK 2:3 (0:2)

Po prohraném zápase, kde nás opustilo pověstné štěstí, když jsme zahodili až příliš mnoho brankových příležitostí nás čekal velmi těžký soupeř, který hraje každý rok ve špičce OP.

Hned šest hráčů absolvovalo sobotní zápas našeho prvního týmu, ve kterém jsme uspěli  ( zápas v Zárybech vítězství 0:4 ). Z tohoto důvodu jsme chtěli podržet naše sebevědomí na vlně úspěchu, který nás tento víkend doprovází. Ze zdravotních důvodů jsme se museli obejít bez Matyáše Holečka a Tomáše Bláhy. Začali jsme opět nebojácně a hráli vysoko a dobře organizovaně. To znamenalo i vytváření šancí a také pokud dobře nepřikryjeme prostory i šance pro možné rychlé protiútoky.

Hned v první minutě se do dobré pozice dostal Jirka Blažek, když pomalou rozehrávku domácích sledoval až ke gólmanovi a ten v poslední chvíli svůj odkop nasměřoval do našeho hráče a míč se odrazil do zámezí. Už z tohoto napadání si mohli domácí uvědomit, že budeme chtít hrát důsledně a míč mít více pod kontrolou. Ve 3 minutě se protáhl po naší levé straně domácí hráč a jeho zpětnou přihrávku útočník neumístil mezi tři tyče branky Michala Jenče. V 6 minutě jsme se poprvé radovali. Radek Beneš velmi dobře ubránil svůj prostor a jeho přihrávka poté směřovala na Jirku Blažka, který po krátkém vedení předal do uličky na Patrika Brůžu a šli jsme zaslouženě do vedení – 0:1. V 8 minutě se proháčkoval z levé strany Honza Feix a pěknou střelou z 20 metrů nechal vyniknout domácího brankáře. V 10 minutě se dostali domácí opět z naší levé strany k zakončení, ale výborně zasáhl náš středopolař Honza Feix. Naši hráči drželi střed hřiště, a proto mohli vyrážet k rychlým brejkům. To se povedlo v 18 minutě Jirkovi Blažkovi, ale domácí mu v jeho aktivitu přerušili faulem a my měli výhodu volného trestného kopu, z kterého Marián Krejčík přestřelil domácí branku. O minutu později opět Jirka Blažek prověřil domácího brankáře, který opět jeho pokus zlikvidoval. Teprve po dvaceti minutách se hra začala mírně vyrovnávat, ale naši hráči hráli velice dobře v obraně a nedovolili domácím naplno přejít k jejich hře. Michal Jenč v naší brance neměl vážnější zásahy a zcela v klidu dochytal první poločas. Naopak naší dobrou poziční hrou jsme se mohli dostat i k rychlým brejkům, a přečíslení, které jsme ve finální fázi špatně vyřešili. Nicméně v 45 minutě  Radek Beneš vhodil aut do volného prostoru, kam si zaběhl Honza Feix, a ten ideálně uvolnil Jirku Blažka na pravé straně. Jeho rychlost dělala problém domácí obraně, a tak tomu bylo i tentokrát. Na jeho křižný pas si naběhl po 50 metrovém sprintu Vojta Strnad – 0:2. Do kabin jdeme hodně spokojeni.

Do druhého poločasu jsme kluky varovali, že domácí vsadí na jednu kartu a budou hodně nepříjemní a navíc se utkání dostane do jiných kritetrií než tomu bylo v prvním poločase. Bude více vyhrocené a důrazné což by mohlo našim „mlaďasům „ dělat problémy. Navíc jde ze hry Honza Feix a nahrazuje ho poprvé v sezóně Lukáš Lelek. Již ve 48 minutě jsme včas nezavřeli naši levou stranu a Michal Jenč musel vytáhnout dobrý zákrok. Bohužel již v 52 minutě se ze stejné strany a místa prosazuje domácí Martin Růně a snižuje na 1:2. Situace na hřišti houstne a to díky vyhecování domácí lavičky. Kluci se teď musí vypořádat s daleko větším tlakem a musí se z rychlého gólu oklepat. Zde se projeví schopnosti mužstva a musím říci, že jsme zareagovali tím nejlepším způsobem. Jirka Blažek i Patrik Brůža dokázali vpředu podržet míč a po jednom faulu na prvně jmenovaného kopeme trestný kop. Míč si postaví Patrik Brůža a střelou přes zeď nám vrací dvougólové vedení – 1:3. Situace se po této brance trochu uklidní a my se můžeme opět trochu nadechnout. Postupnými střídáními se snažíme domácí trochu rozhodit a tento záměr se nám daří plnit. V 82 minutě má na své kopačce gól Martin Kubáč, když ho vysune opět Radek Beneš, ale Martin koncovku vůbec nezvládl a jeho lob stačil domácí gólman vychýlit, aby míč poté domácí obránci uklidili mimo pokutové území. Poslední branka padne v samém závěru, když Patrik Brůža zbytečně fauluje domácího hráče a z nařízeného přímého kopu opět Růně nezadržitelně skóruje – 2:3. V samém závěru nastavení pak domácí hráč po našem propadnutí na pravé straně jde sám do pokutového území, ale včasné vyběhnutí našeho brankáře nedá útočníkovi domácích moc klidu k zakončení a jeho pokus končí vysoko nad naší brankou. Oddechli jsme si a body se stěhují zaslouženě na Pšovku. Výborný týmový výkon podpořený řízením celé obrany oběma stopery je pro nás sladkou třešničkou nad vydařeným víkendem.

Ivo Lorenc, trenér Všestud: „Čekali jsme těžkého soupeře a potvrdilo se. Nevyšel nám start, i když první golovku měli naši. V 6. minutě hned trest. To zamávalo s naší psychikou a trvalo nám dvacet minut, než si to trochu sedlo. I tak měl soupeř tři nádherné střely, kdy nás podržel gólman. Když už se zdálo, že poločas skončí 0:1, přišel v poslední minutě brejk a 0:2 . Po rozmluvě v kabině jsem viděl změnu. Náš tým měl velkou chuť s výsledkem něco udělat a povedlo se snížit. Bohužel jsme následně kapitulovali z přímého kopu. Po snížení na 2:3 jsme měli pár závarů a šanci v poslední minutě, kdy jsme neproměnili nájezd samotného hráče na brankáře. Body tak jedou na Pšovku . Soupeř má mladý a hodně šikovný tým, dobře vedený. I já bych ale chtěl kluky pochválit za snahu ve druhé půlce, kdy udělali maximum pro vyrovnání.“

Jiří Kaiser, trenér Pšovky: „Po domácí prohře nás čekal důležitý a těžký zápas. Jsem moc rád, že to kluci zvládli. Hlavní změna byla v koncovce, kde jsme proměnili alespoň něco z vypracovaných příležitostí. Další, které volaly po brance, jsme ale neproměnili, což je škoda. Právě to je naše bolest a v závěru jsme si zbytečně zadělali na drama. Nicméně kluky chválím za dobrou defenzivní činnost, tady bych vyzdvihl oba stopery, kteří řídili celou obranu. Oceňuji také zodpovědný a hlavně kolektivní výkon od celého týmu. I když rezervy stále vidím. Domácí jsou velmi kvalitní tým s tahem na branku a body odvezené z Všestud jsou hodně cenné. Jsme stále nohami na zemi a každý zápas je pro náš tým sbíráním cenných zkušeností, ty se zvyšují s každým úspěchem.“

Sestava : Jenč – Beneš (C),Kaiser,M.Krejčík,Dohnal ( 62 Jašurek ) – Kubáč,Feix ( 46 Lelek ),Eder ( 58 Bursa ),Strnad ( 81 Barac ) – Blažek ( 72 Havrlík ),Brůža

Hráči na střídání : Barac,Lelek,Bursa,Jašurek,Havrlík

Branky : Brůža 2x, Strnad