B-tým
21/08/2021

Zápas dvou poločasů – TJ SLOVAN HORNÍ BEŘKOVICE

2.kolo – 21.8.2021                              TJ SLOVAN HORNÍ BEŘKOVICE – FK PŠOVKA MĚLNÍK 2:4 (0:3)

Trenér Jiří Kaiser : „Abych řekl pravdu, tak jsem měl ze zápasu obavy a to vzhledem k přátelskému zápasu, který jsme zde sehráli před třemi týdny. Byť jsme zápas vyhráli, tak výkon vůbec neodpovídal našim představám. Tým sestavený jak z hráčů A týmu a B týmu tak nebyl vůbec naladěný na společný výkon a zápas nám celkově ukázal, kde byli slabiny. Proto jsme od začátku po hráčích chtěli maximální výkon a ten se dostavil.“

Během prvního poločasu jsme hráli velmi dobře a tento výkon se také odrazil ve stavu skóre. Ve 20 minutě jsme vedli 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že zde bude zápletka. Vše odstartoval v 13 minutě Patrik Brůža, když si naběhl na kolmici od Lukáše Rypky a zcela klidně proměnil svůj únik – 0:1. V 15 minutě po rychlém autovém vhazování našeho útočníka Patrika Brůži na Lukáše Rypku se během chvíle míč třepotá v sítí. Lukáš se po rychlém zpracování rychle rozhodl a střela křížem branky byla ukázková – 0:2. Aby toho nebylo málo, tak v 20 minutě se trefuje Lukáš Rypka znovu. Této brance předcházel skvělý presik našich hráčů a po chybě domácí obrany náš útočník v klidu uklidil míč do branky – 0:3. Kluci hráli uvolněně, ale taky až dost riskantně což umožnilo domácím narušovat náš systém v obraně a museli jsme občas sáhnout k faulům, které byly v nebezpečné vzdálenosti naší branky. To co nešlo na branku, tak si s tím poradil náš brankář Michal Jenč. Stejně tak si poradil s nájezdem domácího rychlíka Lukáše Bryslivce, když jsme špatně reagovali na jeho náběh ze strany. Kluci navíc zahodili dalších několik jasných šancí. V rozmezí dvou minut 26 – 28 se dvakrát v takové šanci objevil Vojta Strnad a poté jsme si mohli říci, aby nás tato neproduktivita na konci zápasu nemrzela. My jsme byli z vývoje zápasu a jeho průběhu až moc na koni a to nebylo dobře.

Do druhého poločasu jsme šli s vědomím náskoku a chtěli jsme navázat na první půli. To se dařilo do 60 minuty, než jsme na naší levé straně vyrobili zbytečný faul a z následného centru se nikým nehlídaný domácí hráč prosadil hlavou – 1:3. Obdržená branka byla zcela zbytečná. To co poté následovalo, bylo pro nás výstrahou, protože takto hrát by se nám v dalších zápasech nemuselo vyplatit. Od té chvíle jsme nebyli lepším týmem a začali jsme vyrábět zbytečné chyby. V 80 minutě jsme vyrobili další a přetížená obrana se měla co ohánět, abychom neinkasovali další góly.

Zápas jsme ukončili čtvrtou brankou v samotném závěru, kdy již byl na hřišti David Bursa, který se nažil svým klidem na míči hru zpřesnit, což se mu také povedlo. Domácím patří pochvala, že zápas nezabalili a chtěli bojovat až do konce. My jsme se strachovali o výsledek, byť jsme mohli zápas v klidu dohrát a ne se zbytečně stresovat. Vše co se v závěru zápasu dělo je pro nás poučení, že s jakýmkoliv soupeřem se musí hrát od začátku do konce se stejným zaujetím.

Sestava : Jenč – Beneš (C),Kaiser,M.Krejčík,Barac ( 58 Dohnal ) – Kubáč ( 70 V.Vlasák ), Bláha ( 71 Bursa ),Eder,Strnad  – Rypka ( 74 Kvída ),Brůža

Hráči na střídání : Bursa,Dohnal,Kvída,V.Vlasák,Holeček

Branky :Rypka 2x,Brůža,Bursa

Hráčem zápasu ( uvádějí vedoucí hostů , nebo rozhodčí ) – Lukáš Rypka + Michal Jenč