B-tým
29/09/2021

Zbytečně ztracené body – SK MŠENO

7. kolo – 26.9.2021                                           FK PŠOVKA MĚLNÍK – SK MŠENO 1:1 (1:0) na penalty 5:6

Po minulém kole se naše mužstvo dostalo na první příčku tabulky OFS Mělník, když v přímém souboji o první místo jsme vyhráli v Kostelci a ukončili tak i sérii neporazitelnosti tohoto týmu. Výzva je před námi, a to potvrdit své postavení i v domácím zápase proti SK Mšeno, kterému se vstup do soutěže moc nepovedl. Přesto nás čeká těžký soupeř, který pravidelně hraje každý rok na špici soutěže.

Ze zdravotních důvodů jsme nemohli počítat s Radkem Benešem a Radkem Kvídou, a tak jsme opět využili pomoc tří hráčů ráno hrající U19. Hned v první minutě se proti nám kopal trestný kop z 20 metrů. Tomáš Bláha včasným vystoupením z obrany zblokoval nepříjemnou střelu na naší branku. Po tomto vstupu jsme ihned kontrovali. V 3 minutě vše začalo rozehrávkou obou stoperů ( Kaiser, M.Krejčík ) na Vojtu Strnada, který průnikovou přihrávkou vyslal do pohybu Patrika Brůžu. Po rychlém sklepnutí zpět na Vojtu Strnada přišla z jeho kopačky krásná křižná střela – 1:0. Lepší začátek jsme si ani nemohli přát. Naši hráči se poté dostali do herní pohody a kombinačně jasně přehrávali hosty ze Mšena. V 10 minutě se opět po souhře na levé straně Strnad, Jašurek do kombinace zapojil i stoper Jakub Kaiser a ve finální fázi našemu stoperovi v poslední chvíli ukopli hosté míč před zakončením. O dvě minuty později se dostal do brejku asi nejnebezpečnější hráč hstů M.Veselý, když po chybě uprostřed hřiště běžel sám na našeho brankáře. Michal Jenč však zasáhl velmi dobře  a tato šance byla prakticky poslední šancí hostů v první poločase. Zápas byl hodně bojovný, ale naše herní převaha byla znatelná a jen naše neschopnost se dostat do zakončení nám bránila ke zvýšení skóre. V 26 minutě se rozeběhl Roman Eder z vlastní půle a celou individuální akci zakončil střelou vedle branky hostů. Do další herní šance se dostal opět náš stoper Jakub Kaiser, ale opět byl neúspěšný. Hosté nehráli dobře a naše mužstvo do konce prvního poločasu mělo zápas víceméně pod kontrolou.Jediné co nás trápilo byla finální fáze, která se nám nedařila.

Do začátku druhého poločasu jsme museli udělat jednu vynucenou změnu, a to velmi unaveného (  po nemoci ) Urbana Jašurka nhradil Matyáš Barac ( také po nemoci ). Začali jsme tak, jak jsme skončili a Marian Krejčík o kousek nedosáhl na trestný kop Vojty Strnada, který si sám vybojoval. V 51 minutě jsme udělali chybu na levé straně a Michal Jenč musel opět úspěšně zasahovat. O minutu později se situace opakovala na pravé staně. Michal Jenč nemusel zasahovat, ale útočníkovi Mšena chyběl opravdu malý kousek, aby míč uklidil do odkryté brány našeho brankáře. Toto mělo být pro náš tým varování, aby hrál tak, jako v první půli. Přichází první změny, abychom se opět nastartovali, ale nejsme schopni se do dobré kombinace dostat. Na vině je i opravdu špatný terén. Naše mužstvo hraje svůj zápas jako šestý tým v pořadí a pro naši kombinaci terén není vhodným společníkem. Hosté zjednodušili hru a nakopávanými míči dostávají naši obranu pod tlak. Místo abychom míč udrželi na nerovném terénu na zemi jsem se dostáváme do soubojů a urputnosti v zápase přibývá. Chybí nám náběhy do obrany hostů a ve středu svádíme jeden souboj za druhým. V 81 minutě po dalším z rohových kopů bohužel zbytečně inkasujeme, když se do té doby velmi dobrým výkonem prezentující náš brankář proletí vzduchem a míč přistane na neobsazeném hráči hostů, který se štěstím míč otře o břevno naší brány a ten se dotane do naší sítě. V konci zápasu děláme chyby a hosté tlačí na vstřelení rozdílové branky. V poslední minutě se ještě dostává po rohovém kopu do šance M.Krejčík, ale hostující brankář se štěstím míč stáhne z nohy našeho stopera. Druhý poločas nehrajeme vůbec dobře a remiza je asi spravedlivým vyústěním dnešního zápasu. K penaltám nemělo dojít. Ztráta bodů nás mrzí.

Sled penalt : Lelek 1:0,hosté 1:1,Havel 2:1, hosté 2:2,Jenč 3:2,hosté 3:3,Svoboda 4:3,hosté 4:4,M.Krejčík 5:4, hosté 5:5,Kaiser nedal,hosté 5:6 – berou bod navíc

Jiří Kaiser, trenér Pšovky : ,,Pokud je co hodnotit, tak jedině první půli, protože ta druhá byla zatím nehorší kterou jsme odehráli.V první půli jsme byli na míči a měli i příležitosti, ale nedokázali jsme se prosadit. Hosty ze Mšena jsme prakticky k ničemu nepustili.Bohužel jsme nepřidali druhou branku a ve druhém poločasu jsme si svým výkonem o vyrovnání říkali. Za druhý poločas jsem hodně zklamaný a vím, že kluci umí hrát lépe. K penaltám vůbec nemělo dojít, protože to je již loterie.“

Sestava : Jenč – Bursa,Kaiser,M.Krejčík (C),Strnad – Kubáč ( 68 Havel ),Lelek,Eder,Jašurek ( 46 Barac ) – Bláha ( 75 Klenotič ),Brůža ( 86 Svoboda )

Hráči na střídání : Merta,Šára,Svoboda,Klenotič,Barac,Havel

Branky : Strnad