Dorost U17
31/05/2020

Deutscher Fussball-Club Prag – FK Pšovka 2:1 (0:0)

Přátelák – Sobota 30.5. <16:00>, hřiště SKK Hovorčovice.

Deutscher Fussball-Club Prag – FK Pšovka 2:1 (0:0)

Sestava: Traxler, Šára, Maurer, Horák, Bárta, Merta (c), Havel, Müller, Čermák, Ježek, Svoboda – Páko, Vlach, Borovička.
Góly: Svoboda.
Po téměř třech měsících konečně zápas, už nám to chybělo. Trénujeme teprve dva týdny, takže nevynucená pauza byla hodně znát, jak v herní praxi, tak především na fyzičce, jasně se ukázalo, že kluci na kondici téměř nemysleli, natož na ní pracovali a podle to ho taky vypadalo. Úvod zápasu dobrý, měli jsme herní převahu a snažili se hrát fotbal, jen se nám nedařilo gólově to potvrdit. Po půl hodině už se začala projevovat lepší kondice soupeře a fyzická vybavenost, hra se postupně vyrovnala. Po přestávce jsme opět začali o něco lépe a v 50. minutě konečně i skórovali, Dejv si po pěkné a rychlé kombinaci středem narazil na hraně vápna s Jéžou a obstřelil gólmana. Bohužel další jsme nepřidali a jak je naším zvykem, lacino si necháme gól dát. 63. minuta, lehký polocentr do vápna byl jakoby bez zájmu, no 1:1. Soupeře to nabudilo a ještě zvýšil otáčky, ale dokázali jsme se vzpamatovat a ke konci zápasu opět ožívat. Náš tlak ale zabila další z absoultně laciných chyb, bohužel tato nebyla jediná, ty se tam opakovaly často, místo nákopu a rány hodné dorostence, je to šudlička, jak od přípravky, takže náš rychlý přechod do útoku se změnil v lehkou přihrávku soupeři a pohodlné založení protiútoku a 1:2. No škoda.