9.kolo – sobota 5.10.2019 od 12:30
FK Bohemia Poděbrady – FK Pšovka 1:5 (0:2)
Sestava: Traxler, Šára, Mencl, Ježek, Čermák, Hezina, Merta (c), Müller, Berky, Páko, Svoboda – Maurer.
Góly: Páko 2x, Müller, Šára, Svoboda.
Zasloužená výhra a tak trošku ta naše klasika, ty góly to je šancí než je konečně využijeme. Za první poločas by se daly minuty, kdy se hrálo na naší půlce, spočítat na prstech jedné ruky. Hned od začátku jsme soupeře zmáčkli a míč jim moc nepůjčovali, ale ne a ne dát gól, expert na tohle je David, jinak velmi užitečný hráč a dríč, ale ty góly tomu prostě chyběj. Vytrvale jsme dobývali bránu a zaslouženě to do poločasu 2x přišlo, sice až v 35.minutě, Dave vysunul středem Michala a ten mu ukázal, jak se zakončuje, v klidu přehodil brankáře. Do šatny se šlo za stavu 2:0, v poslední minutě se náš sváteční střelec Honza už na tu nemohoucnost nemohl dívat a vzal to na sebe, před vápnem zkušeně naznačil střelu a poslal beka na houby a pak to tam šoupnul levačkou. Po přestávce jsme lehce zvolnili, přišlo trošku uspokojení, že se nemůže nic stát, sice Šáris zvýšil na 3:0 po pěkné kombinaci středem, ale občas jsme nechali hrát i domácí, ti nakonec využili roh a pak tutovku vychytal Tadeáš, mohlo to být zbytečně 3:2. Ale komplikaci jsme nepřipustili, v 60. min se konečně trefil Dave, po přesném pasu Viliho se probil až před gólmana a tentokrát už ho netrefil. Po třech minutách uzavřel skóre neúnavný Michal. Zápas z naší strany solidní, občas exhibiční tempo a kousky, fotbal má být přeci zábava, sice to kouče někdy dovádí k šílenství. Jo a teď jsem si všiml, letos první zápas bez karet…