Dorost U17
03/11/2019

FK Pšovka – FC Velim 3:1

21.kolo – neděle 3.11.2019 od 11:45
FK Pšovka – FC Velim 3:1 (2:1)
Sestava: Traxler, Šára, Ježek, Maurer, Mencl, Vlach, Merta (c), Müller, Hezina, Páko, Svoboda – Berky, Havel, Patsanov.
Góly: Páko, Merta, Vlach.

ŽK: Páko, ČK: Páko.
Celkem ostrý, hodně bojovný a vyhrocený zápas, soupeř nám nedaroval vůbec nic zadarmo, takže chvíli trvalo, než si někteří hráči uvědomili, že dnes si jen tak nepohrajem. Až na některé zbytečné emoce (obzvlášť ta Michalova červená) to byl zápas odmakaný naplno a zasloužená vydřená výhra.
Hned v úvodu jsme měli dvě šance, ale první gól dal soupeř, Mauris si v souboji ve vápně trošku pomohl rukama a byla z toho ve 2.minutě penalta. Vyrovnání zařídil Michal přesnou trefou z trestňáku a ve 20.min nás do vedení poslal Matěj po slušné individuální akci, typicky pro něj se proháčkoval středem, ale překvapil a místo dalších kliček vystřelil před vápnem přesně k tyči. V úvodu druhého poločasu jsme zase měli dvě velké šance, no tutovky, Hezi zprava sám na brankáře zaváhal a pak Matěj nedal penaltu. Naštěstí to soupeř tentokrát nepotrestal, naopak my jsme zvýšili na konečných 3:1, Hezi výborně zprava založil akci a na jejím konci Dan Vlach doklepával mimo dosah brankáře. Závěrečných 20 minut jsme dohrávali v deseti, Michala za zbytečný karty uškrtim, první žlutá za kecy, takže po tvrdším faulu následovala druhá žlutá. Soupeř vycítil šanci a zvýšil otáčky, ale my zareagovali nejlepším způsobem a zvýšili otáčky ještě víc, že ani nebylo znát jak moc Michal chybí. Takže až na ty zbytečnosti, pochvala pánové.