Dorost U17
22/09/2019

FK Pšovka – SK UNION Čelákovice 4:1

7.kolo – neděle 22.9.2019 od 12:30
FK Pšovka – SK UNION Čelákovice 4:1 (4:0)
Sestava: Svoboda, Šára, Maurer, Patsanov, Mencl, Hezina, Merta (c), Müller, Čermák, Ježek, Páko – Havel, Berky.
Góly: Páko 2x, Hezina, Ježek.
ŽK: Patsanov. ČK: Patsanov.

Úvod zápasu byl z naší strany trošku ospalý a patřil spíše aktivním hostům, ale po několika chybách a důrazných upozornění trenéra se kluci srovnali a začali hrát fotbal. Pak přišla výborná jedenáctiminutovka, která výrazně ovlivnila celý zápas. Nejprve v 7.minutě, po ukázkové kombinaci zprava, si Hezi naběhl na vzdálenější tyč a prostřelil brankáře, hned po minutě si s balonem pohrál Michal a zvýšil na 2:0, v 16.minutě ten samý hráč přidal další a znovu po minutě to byl tentokrát Jéža. Na tohle nejsme moc zvyklí, pět šancí/čtyři góly, spíš to bývá obráceně, pět šancí a jsme rádi aspoň za jeden gól. Bohužel nemůžu napsat, že poločas se dohrál v poklidu v naší režii, herně sice jo, soupeři jsme toho moc nedovolili, ale zbytečná nedisplinovanost to celkem pokazila, to si ještě vyřídíme. Mrmlání a nepřijatelné diskuse s rozhodčím, plus zbytečné oplácení to už nechceme vidět. Vše to pak vyústilo ve zbytečné oslabení, když si Viktor nechá dát naprosto nepřijatelnou druhou žlutou, sice vše špatné k něčemu dobré, snad si to ten syčák uvědomí. Takže druhý poločas jsme odehráli v deseti a stálo to mnoho sil, ale všichni na place si zaslouží pochvalu za obrovskou bojovnost a škoda jen, že jsme zase neproměňovali šance, mohlo to být 6:0 a pohoda. Místo toho soupeř celkem ožil, když v 56. minutě snížil po střele z dálky a hned po minutě mohlo být hůř, naštěstí gólu předcházel ofsajd. Kritický moment jsme ustáli a výraznější drama už kluci nepřipustili. Myslim, že zasloužená výhra, navíc ve znatelně pozměněné sestavě, ofenzivní rychlík David si dnes dal oddych od sprintů a v bráně nahradil nemocného Tadeáše, sice neměl tolik práce, zas moc střel na něj nešlo, ale gólmanskou roli zvládnul výborně a pár zakroků předvedl. A dnes ještě jedna premiéra, Vili odehrál v našem dresu první zápas, sice jen pár minut, ale to půjde rychle nahoru, držím palce chlape!!