Dorost U17
15/10/2022

U17: SK Kladno B

SK Kladno B – FK Pšovka Mělník 4:4 (2:1)
Sestava: Dvořák – Beneš, Jenča, Svoboda, Jirmus – Antoš, Juhász (C) – Plodík, Šťastný, Tichota – Suchý. Střídali: Vehle, Kamínek, Nedoliak, Vavrek, Patera.
Branky: 3x Suchý, 1x Plodík.

Velmi zajímavý zápas proti dobrému soupeři. Domácí byli určitě fotbalovější a dokázali míč lépe udržet na kopačkách. My jsme byli v práci s míčem takoví těžkopádnější a ačkoli jsme se několikrát dopředu prokombinovali pěkně, tak to zaprvé byli spíše jen záblesky… a zadruhé nám v tom případě většinou chyběla finální a předfinální fáze, takže naše akce moc nikam nevedly. Takže jsme v poločase prohrávali a trochu jsme se hledali s optimální sestavou, jelikož nám před utkáním na poslední chvíli vypadl Vojta Kunfront, což pro nás znamenalo citelnou ztrátu jistoty v zadních řadách. A absence Dana Havlína zase znamenala ztrátu kreativity dopředu… nicméně to jsou věci, se kterými si díky našemu širokému kádru musíme umět poradit. 🙂

Když soupeři zvýšili po změně stran na 3:1 a měli pokračující převahu, nevypadalo to s námi úplně dobře. Nicméně, přišel jeden únik z ničeho, přeskupení našich řad… a začali jsme být nebezpečnější. Pramenilo z toho vyrovnání stavu a v závěru ještě jedna velká šance CJ14, kterou jsme mohli rozhodnout o našem vítězství.  Na druhou stranu, musíme uznat kvality soupeře a to, že zisk všech bodů by dnes nebyl spravedlivý. On už bod je pro nás po průběhu utkání dost šťastný, jelikož jsme ještě přežili několik závarů v našem vápně. Ukázalo se, že nám na tu TOP úroveň krajského přeboru ještě něco chybí, ale že se soupeřům v určitých ohledech vyrovnat dokážeme. Líbí se mi, že zlepšujeme komunikaci na hřišti a také, že kluci dnes nic nevzdali, ačkoli se pro nás zápas nevyvíjel úplně růžově.