Dorost U19
14/08/2021

FC Velim – FK Pšovka 3:1

3.kolo KP – Neděle 14.8.2021 od 9:30 – hřiště Velim
FC Velim – FK Pšovka 3:1 (0:1)
Sestava: Traxler, Takács T., Obročník, Šára, Horák, Bárta, Hezina, Merta (c), Havel, Ježek, Svoboda – Vlach, Mourek.
Góly: Bárta.

Celkem podivnej zápas, kdy nás postihly komplikace už před začátkem, maniak jel raději na tenisový turnaj a Mauris sice s námi jel, ale při rozcvičení se necítil v pořádku a tak ani nenastoupil. Úvod zápasu vypadal nadějně a chvíli jsme hráli fotbal, hned ve druhé minutě byl ve vyložené šanci Hezi, ve vápně měl spoustu času a prostoru, ale bohužel ani branku netrefil. Náznaků dobrých šancí bylo spousta, ale většinou jsme to nepřesnou přihrávkou pokazili. Další dvě tutové šance měli Dejv a pak Štefan, oba během pár minut šli sami na brankáře, Dejv ho trefil do rukou, Štefan sice přehodil, ale vedle brány. Postupně přebíral iniciativu soupeř, především díky našemu nedůrazu a zkaženým přihrávkám, no a samozřejmě protože běhali mnohem víc než my. Do přestávky se ale štěstí přiklonilo na naší stranu a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro nás, Viktor se ve 36.minutě prosadil po rohu. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji, ale opak byl pravdou. Hned v úvodu neuvěřitelná laciná chyba ve středu hřiště a rychlý protiútok soupeře, první střelu Tadeáš vyrazil a druhá skončila na břevně. To bylo varování, které nás ale neprobudilo, po několika minutách opět zbytečně odevzdáme míč soupeři, odflákneme bránění a bylo vyrovnáno. Za čtyři minuty už domácí vedli 2:1, trestný kop z 25m překvapivě zaplul do brány, tady trošku zaváhal brankář. Třetí gól z 65.minuty taky naprosto zbytečný, špatné postavení při bránění jsme zachraňovali faulem na hranici vápna a byl z toho další gól z trestňáku. Vypadalo to s námi zle, ale přeci jen jsme se vzpamatovali a v závěru zápasu vypracovali několik šancí, vyrovnat jsme si ale za tak strašnej výkon nezasloužili, sice šancí bylo dost. Po zápase vzplály trošku emoce a bylo poněkud živo, vyslechli jsme si spoustu zajímavých slov, spatřili několik zuřivých ksichtů a výhrůžných gest, ale díky tomu příšernému vedru nevydržela energie zuřivcům moc dlouho a emoce brzy opadly. Bohužel odjíždíme s nulou, za normální situace bychom měli ke třem bodům velmi blízko, ale dnes to bylo něco strašného, to si ale vyřídíme na tréninku.