Dorost U19
26/09/2021

FK Pšovka – FC Mělník 3:0

9.kolo KP – Neděle 26.9.2021 od 10:15 – hřiště Pšovka
FK Pšovka – FC Mělník 3:0 (1:0)
Sestava: Takács S., Borovička, Šára, Hezina, Horák, Takács T., Daňhel, Merta (c), Vlach, Ježek, Svoboda – Traxler, Maurer, Havel, Novotný, Suchý, Mourek.
Góly: Svoboda, Ježek, Daňhel.
ŽK: Merta.
Dnes konečně kluci předvedli zodpovědný výkon a po zásluze byli odměněni. Pokud bychom zároveň o něco víc zlepšili i předfinální fázi, skóre by bylo jednoznačně vyšší. Po celý zápas jsme měli herní převahu a tomu odpovídalo i množství šancí, bohužel nám chybí větší klid a kvalitnější řešení, gólů jsme měli dát minimálně osm a byl by klid. Soupeř měl sice taky velmi dobré příležitosti, ale dvakrát se vyznamenal Sam v bráně a jednou nám pomohlo břevno, takže nakonec výsledek tak nějak odpovídá předvedené hře. V první půlce se dlouho čekalo na gól, chvílemi jsme se obávali, že se opět naplní pro nás tak obvyklý černý scénář, tlačíme, makáme, šancí je dost, ale pak jedna chyba a soupeř lacino skóruje. Makali jsme a trpělivě pracovali, nakonec to přeci jen vyšlo v 38.minutě, Dejv se probil zprava až před gólmana a otevřel skóre. Ale bylo to málo, poločas měl být alespoň 3:0. U druhého gólu byl opět Dejv, Matěj ho výborně poslal do průniku středem dva na jednoho, tentokrát se Dejv neukvapil a předložil tutovku Jéžovi, který tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Od této chvíle už byla převaha jasně na naší straně, sice i přesto soupeř občas zahrozil. Rozhodnutí přišlo v 85.minutě, Petr měl ve vápně spoustu času a s klidem zakončil, velká gratulace naší nové posile k prvnímu gólu. No potřebovali jsme už bodovat po třech nepovedených zápasech a hlavně konečně předvést solidní výkon, vše se povedlo a musíme to potvrdit i v dalších zápasech.