Dorost U19
07/10/2019

FK BOHEMIA PODĚBRADY – FK PŠOVKA MĚLNÍK 3:1 (1:1)

Zápas dvou poločasů, tak by se dalo zhodnotit vystoupení našich hráčů v Poděbradech.

Již ve druhé minutě jsme prohrávali, když po faulu na pravé straně a následném trestném kopu míč skončil v naší síti. Brance dopomohlo i špatné postavení našeho brankáře.Naši hráči se rychle oklepali a začali převádět velmi dobrý výkon podpořený výborným pohybem. Rychlé protiútoky domácích zachytávala naše obrana a záloha dirigovaná dvojicí středopolařů Lukáš Rypka, Honza Feix přehrávala stejnou formaci domácích. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 14 minutě po rohovém kopu Martina Kubáče se do vzduchu pověsil Radek Kvída a bylo zaslouženě vyrovnáno na 1:1. Od té doby byli naši hráči daleko lepší jak domácí, ale naše tristní koncovka byla pomocníkem domácích. V útoku se rozehrál Matyáš Holeček a předváděl jeden ze svých nejlepších výkonů. Naši hráči se tlačili na domácí rozehrávku a po získání míče jsme vše řešili v rychlosti a náběhu po křídlech. Po průniku Patrika Brůži ( byl několikrát faulován ) se dostal k zakončení Matyáš Holeček, ale jeho střela byla zblokovaná. Následná dorážka našich hráčů skončila na rohovém kopu. V 25 mmiutě se dostal do sóla opět Matyáš Holeček a jeho pokus ve vyložené pozici skončil nad brankou. Nejkrásnější akce poločasu začala u Vojty Strnada, který vyslal do úniku Romana Kose ( v prvním poločase si počínal výborně ) a ten dostal míč přes malé vápno na nabíhajícího Lukáše Rypku, ale náš hráč míč do prázdné branky neuklidil – míč šel mimo. I tutu událost jsme přežili a stále jsme hráli výborný fotbal. Do poločasu jsme hráli jeden z našich nejlepších zápasů.

Druhý poločas opět ukázal naši náladovost a vše změnil kiks našeho brankáře, když neudržel míč po rohovém kopu a pro domácího útočníka nebyl problém míč dopravit do naší sítě. Od té chvíle jsme začali kupit chybu na chybu a i náš pohyb se rázem změnil. Aktivita vyprchala hned u několika hráčů a když se k tomu přidalo i zranění Lukáše Rypky a střelecká či dorážková impotence, do které se přidali i ostatní spoluhráči, tak jsme si koledovali o prohru ve zápase. Těžko zde hodnotit jednotlivce, kteří do poločasu předevedou skvělý výkon, aby v následujícíh 45 minutách vše promarnili. Jako tým jsme selhali a za vystoupení ve druhém poločase by mělo být pro nás velkým varováním.

Sestava – Horáček – Kubáč ( 82 min Janda ),Eder,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Feix,Rypka,Kos ( 72 min Balog ) – Kvída,Holeček

Připraveni na střídání – Traxler,Techlovský,Vavro,Janda,Balog

Branky – Kvída