Dorost U19
01/10/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – FC MĚLNÍK 4:0 (1:0)

Derby mělnických mužstev s sebou vždy nese napětí a vzrušení,které se přenáší i na samotné aktéry zápasu. V sobotním zápase se utkaly první mužstva a v neděli pokračovala mládež. Určitě jsme chtěli být lepší než naše první mužstvo, které v zápase remizovalo a na penalty prohrálo.Derby bylo umocněno přestupem Radka Kvídy do našeho týmu, a tak jsme hráče nabádali k férovému vystupování i jednání, aby emoce zůstaly v kabině.

Zápas jsme nezačali, tak jak jsme chtěli a vstup do utkání poznamenala i nervozita, která klukům trochu svazovala pohyb na hřišti. První velkou šanci si vypracovali hosté, když střelu z velkého vápna náš gólman bravůrně vytáhl na tyč, od které se míč odrazil za postranní čáru. Po rohovém kopu jsme opět zaspali a Vítek Horáček se musel opět ukázat. Střelu i dorážku opět zneškodnil a podržel naše mužstvo. O minutu později se v gólové šanci objevil Roman Kos, ale nedokázal ani nadvakrát dostat míč do sítě hostů. Naše hra nám moc nefungovala, a tak došlo k přeskupení v sestavě a Pavel Šára se posunul dopředu místo Lukáše Rypky a po několika minutách se začala naše hra zlepšovat. Po výborně sehrané akci z pravé strany centruje Patrik Brůža na Radka Kvídu, který je sám na malém vápně, ale jeho střelu stačí gólman hostů vyrazit mimo svou bránu. Naši hráči se rozehrávají a v 25 minutě po další akci z pravé strany Kubáč – Šára – Rypka posledně jmenovaný opět nechává vyniknout hostujícího brankáře. V 31 minutě je to opět Lukáš Rypka, který střílí na bránu hostí a jeho střelu gólman tečuje nad břevno. Již po několikáté zahráváme roh, ale špatné postavení našich hráčů nám znemožní koncovku. V 35 minutě konečně prolomujeme naší snahu. Z pravé strany centruje Patrik Brůža.Míč se dostane přes Romana Kosa na Vojtu Strnada a ten se z velkého vápna nemýlí – 1:0. Do konce poločasu jsme lepší na míči a chybí jen brankové vyjádření naší snahy.

Druhý poločas začal a nemohli jsme si přát lepší začátek. V 50 minutě po dlouhém autovém vhazování Kubáče se dostal k míči Pavel Šára a téměř z brankové čáry pokutového území nastřelil míč do brankoviště hostů a ten se pod tělem brankáře dostal za brankovou čáru – 2:0. O 5 minut později po pasu našeho kapitána ( Jakub Kaiser ) na Pavla Šáru a jeho rychlém prostrčení na nabíhajícího Lukáše Rypku a opět se mění skóre – 3:0. Pro Lukáše to byla první branka v sezóně a konečně prolomil svou neúspěšnou střeleckou mušku.  O několik minut později Lukáš mohl opět skórovat, ale nezvolil přesné zakončení a nechal vyniknout hostujícího brankáře.Naše mužstvo hrálo velmi dobře v obraně a hosty k ničemu nepustilo. Po třetí brance jsme mužstvo prostřídali  a nakonec v 80 minutě po souhře Lukáše Rypky s Honzou Balogem se trefuje pravou nohou !!! Matyáš Holeček a upravuje na 4:0 pro náš tým.Kluci zaslouží pochvalu za výkon v zápase, i když by se chyby určitě našly. Kolektivní výkon nám pomohl zdolat městského rivala.

Sestava – Horáček -Kubáč ( 75 min Balog ),Eder,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Šára (70 min Janda),Feix,Kos (56 min Hruška ) – Kvída ( 64 min Holeček ),Rypka

Na střídání připraveni – Traxler,Techlovský,Hruška,Holeček,Janda,Balog

Branky – Strnad,Šára,Rypka,Holeček