Dorost U19
09/09/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – FC VELIM 3:1 (0:1)

Po vydařeném vstupu v prvním utkání následuje další domácí zápas s týmem, který skončil v minulé sezóně na 5 místě celkové tabulky. Chceme udržet naší 100% bilanci, a tak opět hrajeme s vysokým napadáním s cílem rychle dostat soupeře pod tlak a vstřelit branku, která by nám v dalším průběhu hry pomohla. S několika změnami v sestavě –  stoperská dvojice ( ze zdravotnmích důvodů chyběl Němec ) s navrátilcem Jakubem Vavrem a nově složeným útokem ( chyběl Holeček ) s Lukášem Rypkou ( jeho post zaujal Roman Kos ) jsme se pomalu dostávali do zápasu. V našem největším tlaku ( již se nám to stalo několikrát ) po nedůslednosti z levé stany přichází trest v podobě inkasované branky. Běží 22 minuta a střela z 20 metrů prolétne pod tělem našeho brankáře a my prohráváme 0:1. Navíc musíme stáhnout ze hry středopolaře Honzu Feixe, který má zdravotní problémy. Do hry se dostává Honza Balog a Martin Hruška se musí posunout do středu zálohy. Kolem 35 minuty se naši hráči opět vrací do zápasu, ale nemají trpělivost, která by je dovedla k vyrovnání. Několik dobrých náběhů nebo situací nedokážeme dobře vyřešit a do kabin jdeme s jednobrankovým mankem.

Poločasové domlouvání máme již tak trochu zažité a i v tomto případě dochází na úpravy v naší hře. Začínáme dobře hrát z křídel a v 54 minutě se konečně prosazuje křižnou střelou Patrik Brůža , když mu šanci připraví Hruška s Ederem – 1:1. Od té chvíle jsou naši hráči k neudržení a po další skvělé kombinaci na levé starně s přiťuknutí se poprvé v našem dresu raduje Honza Balog – 2:1. Naši hráči stále hrají důsledně a hosté ztrácí nervy a po druhé žluté kartě je v 62 minutě vyloučen hostující obránce Vokřál. Naši hráči si připravují šance, ale opět jsme laxní a nepřesní v zakončení. V 76 minutě se po akci Strnad,Kos,Rypka opět prosazuje Balog a zvyšuje na 3:1. O 4 minuty později místo zakončení se Brůža nechá lehce obehrát a z rychlého protiútoku se kope trestný kop proti naší brance. Při této příležitosti nám zatrne, protože se míč odráží od rukavic našeho brankáře do břevna následnou dorážku opět zastvuje břevno a do třetice nám opět pomohl Vítek Horáček v naší brance a bravůrně vyráží střelu vedle naší branky. Poslední dorážku pak posílá útočník hostů nad brankovou konstrukci. Všichni jsme si oddechli, že jsme zbytečně neinkasovali a nepřivedeli vyhraný zápas do kritického stavu.

V konci zápasu se vůbec nedaří v rozehrávce Martinovi Kubáčovi a stejně tak i Jakubovi Vavrovi, kteří vytváří příliš mnoho chyb.I přes tyto neduhy opět vítězíme a jsme  rádi, že se nám vstup do sezóny povedl. kluci zaslouží pochvalu jak se nepřízní stavu v zápase vyrovnali.

Sestava – Horáček – Kubáč,Vavro,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Feix ( 35 min Balog ),Eder,Kos ( 81 min Janda ) – Hruška, Rypka ( 84 min Techlovský )

Na střídání byli připraveni – Techlovský,Balog,Traxler

Branky – Balog 2x,Brůža