Dorost U19
06/11/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – FC VELIM 3:3 (2:0)

Náš tým již dvakrát po sobě odešel ze zápasu v pozici poraženého a další utání je naším pokusem o reparát. Do základní sestavy se po jednokolové odmlce vrací Jakub Kaiser a Matyáš Holeček a oba jsou hlavními postavami v průběhu dění na hřišti. Všichni hráči jsou koncentrovaní na zápas a první poločas tak i vypadá. Hned ve 14 minutě se po rohovém kopu Martina Kubáče prosazuje náš kapitán hlavou a my jdeme do vedení 1:0. O dvě minutě později po dlouhém pasu Jakuba Kaisera se svým zarputilým způsobem pere o míč Matyáš Holeček. Vyhrává souboj s hostujícím stoperem i s vyběhnuvším brankářem hostů, ale v koncovce netrefuje prázdou branku. Naše aktivita je velká a neustále atakujeme rozhrávku hostů. Ve 20 minutě velmi aktivní Martin Hruška prochází obranou hostů, ale nezakončuje dle našich představ. Hosté ohrožují naší branku jen z dlouhých nákopů do pokutového území nebo po standartních situacích.V rozmezí tří minut v 31 až 33 se dostáváme do dalších brankových příležitostí. Po dalším průniku agilního Lukáše Rypky se opět neprosazuje Matyáš Holeček, který svým pohybem dělá soupeři velké problémy a po další standartní situaci trefuje přímo z rohu břevno hostující branky Vojta Strnad. Blíží se konec zápasu a naše aktivita neubírá na obrátkách. Lukáš Rypka se probíjí až do pokutového území a když se zdá, že o míč přijde pomůže mu Patrik Brůža, který míč v leže posouvá zpět na našeho středopolaře a ten ho posílá do sítě – 2:0. Po rozehrání končí první poločas a naši kluci jdou do kabin s úsměvem.

Do druhé půle je scénář jasný. Nepropadnout uspokojení a stále hrát aktivně. Dvakrát se po standartních situacích do zakončení dostává Jakub Kaiser – nejprve v 47 minutě jeho střelu zblokují obránci před brankovou čarou a další jeho pokus v 54 minutě po rohu míří nad břevno. Náš plán se daří plnit do 60 minuty.Během dvou minut je vše jinak. Nejprve v 60 minutě po zbytečném faulu Martina Kubáče kope trestný kop, který odvrací Jakub Kaiser ven z pokutového území, ale zde stojí nikým nepokrytý hostující hráč a trefuje míč na vzdálenější tyč, kam Tadeáš nedosáhne. O minutu později přichází centr po našem nedůrazu za naší obranu a vyběhnuvšího Tadeáše přehazuje hostující útočník. Míč směřující do sítě se snaží ještě vykopnout Jakub Kaiser,ale bohužel schází mu krok – 2:2. Naše plány dostávají trhliny a tým se musí opět zvednout. Hosté přebírají iniciativu a jsou herně lepší. Náš herní výpadek se daří eliminovat po 15 minutách. Kluci se opět dostávají do hry a v 81 minutě se z 20 metrů trefuje Lukáš Rypka – 3:2. Přetížená obrana odvrací jeden nájezd za druhým a když se už zdá, že vše dobře dopadne, tak přijdeme hloupě o míč a z následného průniku do našeho pokutového území se proti nám kope pokutový kop. Kluci za dnešní výkon zaslouží pochvalu, byť jsme nakonec o vítězství přišli v nastaveném čase.

Sestava – Traxler – Kubáč ( 71 min Vavro ),Eder,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Feix,Rypka,Kos – Holeček ( 89 min Janda ),Hruška ( 73 min Kvída )

Připraveni na střídání – Techlovský,Vavro,Janda,Kvída

Branky – Rypka 2x,Kaiser