Dorost U19
25/09/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – SK UNION ČELÁKOVICE 4:1 (4:0)

Po výprasku v Nymburce a důkladné domluvě se kluci zvedli a příčin bylo několik.Vrátili se nám Vojta Strnad a Roman Kos a konečně byl dotažen přestup z FC Mělník – Radek Kvída. Stejným výkonem bychom v zápase neuspěli.Navíc nás čekal tým, který v této sezóně neprohrál a byl první v tabulce.Sice jsme museli vyřešit jeden rébus s nasazením hráče z pole do branky, ale ten se nám povedl a Pavel Šára, tak mohl ukázat i jiné dovednosti než středopolařské. Zde je nuté vyzdvihnout práci celé obrany a mužstva, které se na nedělním výsledku podílelo. Samotná příprava na zápas byla důležitá a změny v rozestavení i změny hráčské se nám povedly.

Od začátku jsme se do soupeře zakousli a trvalým tlakem a napadáním jsme nedávali hostům příležitost k dobrému rozehrání a poté i k ohrožení naší branky. V 10 minutě jsme rozehráli kolotoč přihrávek a posledním kdo byl v řadě byl Martin Hruška a upravil na 1:0. V 15 minutě po další kombinaci naší zálohy a útočníků to bylo již 2:0. Autorem branky byl Patrik Brůža.O tři minuty později se do jasné pozice dostal Lukáš Rypka, ale opět se mu nepodařilo zakončit naší akci gólem, který by ho v koncovce povzbudil. Naší 25 minutovku kluci uzavřeli střelou do prázdné branky, když první ránu Vojty Strnada hostující gólman vyrazil k dobíhajícímu Hruškovi a zde nebyl problém míč uklidit – 3:0. Naši kluci stále hráli stejný fotbal plný pohybu a poslední branku v prvním poločase zařídil po akci Brůži a Rypky Radek Kvída – 4:0. Míč kluci uklízeli do prázdné branky. Hosté zlobili jen ze standartních situací a zde kralovali naši obránci, kteří i v obětavosti pomáhali našemu novém brankáři. Poločas skončil a my byli hodně spokojeni z celkovým pojetím našeho mužstva.

Druhá půle  – velká změna. Po uspokojení vždy přijde průšvih a tím i poločas začal. Hned od začátku jsme polevili a v 50 minutě, kdy naši útočníci nechali projít stopera hostů na naší polovinu a po další nekoncentrovanosti v záloze a obraně se hostující útočník lehce dostal do zakončení a snížení na 1:4 z pohledu hostů. Naši hráči přestali být aktivní a obránci začali mít horké chvíle před a v pokutovém území. Naši stopeři nabádali své kolegy k větší aktivitě a ta se postupně dostavila. Postupně jsme zmírnili narůstající tlak hostů střídáními a tím i přečkali možné snížení a zdramatizování zápasu a výsledku. Druhá půle byla více o naší obětavosti,bojovnosti a týmovém semknutí než o přehledu ve hře. Nicméně řada hráčů ukázala, že jejich výkony jsou na patřičné úrovni a mohou být pro další působení v klubu velkým přínosem.

Sestava – Šára – Kubáč,Eder,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Rypka,Feix,Kos ( 75 min Janda ) – Kvída ( 72 min Holeček ),Hruška (83 min Vavro )

Na střídání připraveni – Holeček,Vavro,Janda

Branky – Hruška 2x,Brůža,Kvída