Dorost U19
08/09/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – SPARTA KUTNÁ HORA 1:1 (0:1)

Po prohře minulý týden jsme chtěli opět navázat na úspěšný vstup do soutěže ( dvě domácí výhry ), ale úvod se nám vůbec nevydařil. Po chybě našeho gólmana ve 2 minutě jsme zbytečně prohrávali 0:1. Od té chvíle náš tým nehrál vůbec dobře. Chyběl větší pohyb bez míče, byli jsme pomalí v rozehrávce a vázla komunikace mezi hráči. V 10 minutě jsme měli velké štěstí, protože jsme nedostoupili hostujícího útočníka a ten z 20 metrů napálil míč do břevna od kterého se odrazil do našho brankáře a poté šťastně mimo naší branku.Postupně jsme se z této letargie dostávali a v 15 minutě měl na kopačce vyrovnání Jan Balog, když vystihl malou domů a před brankářem si míč posunul mimo jeho dosah, ale jeho střelu do prázdné brány v posledním okamžiku vykopl stoper hostů. V naší hře bylo stále hodně nepřesností a nedokázali jsme navázat na naše kombinační schopnosti.

V poločase přišla velká domluva hráčům, aby zvýšili napadání a začali i trochu riskovat, abychom dostali soupeře do úzkých. Od úvodních minut jsme začali naplňovat naše plány a postupně jsme dostávali soupeře do velkých problémů. V 62 minutě po rohovém kopu se podřilo Martinovi Kubáčovi dostat míč do sítě a náš plán tak dostal jasné obrysy. Byli jsme agresivnější a chtěli jsme více – jenže nás trápila koncovka. Lukáš Rypka se snažil o zakončení z levé strany a 3x jeho střela nenašla cíl. Kopali jsme několik trestných kopů, ale vždy jsme bránu hostů netrefili ( Šára, Eder….) v posledních deseti minutách jsme posíli útok o Matyáše Holečka a bylo to právě tento hráč, který mohl v 84 minutě zvrátit výsledek na naší stranu. Po akci Baloga měl před sebou odkrytou bránu, ale jeho střela mířila vedle a navíc byla zblokována hostující obranou. V následné skrumáži navíc nešťastně zranil aktéra této akce, který musel být odnesen ze hřiště.  V dalších příležitostech nám chyběl pověstný klid. Zápas nakonec skončil remizou, která nás všechny mrzí.

Přes špatný vstup do zápasu se naši hráči nevzdali a postupně se zlepšeným výkonem vrátli zpět do hry. Za druhý poločas si kluci zaslouží velkou pochvalu za nasazení a bojovnost, která nás přivedla alespoň k bodu, i když nás ztráta hodně mrzí.

Sestava : Horáček – Eder,Němec,Kaiser ( C ),Kubáč – Brůža,Šára,Feix ( 80 min Holeček ),Rypka – Hruška, Balog ( 85 min Janda )

Na střídání připraveni : Traxler,Janda,Techlovský,Vavro,Holeček

Branky : 62 min Kubáč