Dorost U19
20/11/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – SPARTA KUTNÁ HORA 2:0 (1:0)

Zápasem s Kutnou Horou uzavíráme podzimní tažení soutěží našeho mužstva.Nečeká nás jednoduchý zápas, což nám ukázal náš první vzájemný zápas. Náš předpoklad se naplňuje v prvních deseti minutách. Jedná se o těžké osobní souboje s velkou vůlí soupeře přetlačit a vynutit si chybu ze které by padla úvodní branka. Obě mužstva hrají s velkým nasazením a sílu protivníka pocítil po rohu hostů stoper Roman Eder. Hosté se snaží vytěžit branku hlavně ze standartních situací, ale naše obrana je pozorná. Navíc v 7 minutě po rychlém brejku našich hráčů může jít do pokutového území Patrik Brůža, ale svou akci uspíšil a jeho střela míří nad branku. Jsme aktivnější a v rozmezí 23 – 25 minuty máme šance ke změně skóre. Nejprve po průniku Patrika Brůži a centru přes pokutové území je ve vyložené pozici Roman Kos, ale jeho střelu do brány zblokují hostující obránci na rohový kop. Po tomto rohu se do šance dostává Lukáš Rypka, ale i on se nedokáže prosadit. V 33 minutě přichází další pohledná akce – po ose Kaiser,Strnad,Rypka, prochází Vojta Strnad do pokutového území a jeho přízemní centr nedokáže usměrnit ve skluzu do branky hostů Patrik Brůža. Tato akce byla předzvěstí toho co se do konce poločasu dělo. Ve 40 minutě se naši hráči po dobrém presingu zmocnili míče a v náběhu si ho vyměnili Lukáš Rypka a Martin Hruška a na konci akce stál neúnavný bojovník Matyáš Holeček – 1:0!

Ve druhém poločase nás čeká stejný nelítostný boj o každý míč. Kluci parcují výborně v obraně hosty nepouštíme do vyložení šance. V 65 minutě po rohovém kopu se do míče opře Roman Eder a jeho střela míří nad břevno hostující branky. Do hry posíláme Pavla Šáru, aby pomohl eliminovat narůstající snahu hostů a zarověň si chceme připravit šanci na další branku. Ke konci zápasu šance přicházejí – nejprve se do 100%  šance dostává Matyáš Holeček,ale jeho nájezd likviduje brankář hostí. Další šanci Lukáše Rypky ( již překonal brankáře ) vykopávají hosté z brankové čáry a v následujících minutách nás podrží Vítek Horáček, když likviduje těžkou střelu křížem naší branky. Po dalším průniku Romana Kosa a Lukáše Rypky na míč v malém pokutovém území nedosáhne střídající Marek Janda.V 89 minutě si po akci našich „dvojčat“ Šára, Rypka sráží hostující stoper centr posledně jmenovaného do vlastní brány – 2:0. Naši hráči si za výkon v dneším zápase body zaslouží a mohou být se svým podzimním vystoupení v soutěži spokojeni.

Sestava – Horáček – Kubáč,Eder,Kaiser (C),Strnad – Brůža ( 80 min Janda ),Feix,Rypka,Kos – Holeček ( 89 min Vavro ), Hruška ( 61 min Šára )

Připraveni na střídání – Janda,Vavro,Šára

Branky – Holeček, vlastní