Dorost U19
09/09/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ KUNICE 1:0 (0:0)

První zápas v nové sezóně s několika změnami jsme odehráli na domácí půdě. Očekávání velké, protože se příprava mužstva povedla a zároveň bychom chtěli navázat na jarní tažení, kdy jsme dnešního soupeře přehráli jednoznačně 4:0.

Do základní sestavy se v nové sezóně dostali i nový hráči – Marek Janda a Jakub Němec. Od začátku zápasu bylo utkání vyrovnané, ale v úvodu zápasu jsme měli i štěstí, když se po naší nedůslednosti v obraně několikrát hosté dostali do velmi dobrých příležitostí. Od začtku zápasu jsme nemohli využít služeb Pavla Šáry, který patří do naší věkové kategorie, ale je pevnou součástí prvního mužstva, kde plní roli defenzivního štítu. Během prvního poločasu se několikrát v bránění zapomněl Lukáš Rypka a bylo jen štěstí, že jsme branku neinkasovali. Dvě velké změny v rozestavení obrany ( Kubáč stoper a Janda na pravé obraně ) nám poněkud komplikovalo rozehrávku, ale postupem času se vše začalo zlepšovat. Naše hra ke konci prvního poločasu byla již podobná tomu co bychom chtěli hrát a to mužstvu dodávalo větší odvahu a svým výkonem jsme si říkali o vedoucí branku. Tu jsme mohli vsítit po rohovém kopu Brůži.Aktérem, který šanci měl proměnit byl Lukáš Rypka. Po dalším závaru v brankovišti hostů jsme míč také nedotlačili do sítě, a tak jsme odcházeli do šaten za stavu 0:0.

Do druhé půlky jsme šli s jasným cílem. Na kvalitní hru a rozehrávku jsme reagovali nasazením dvou nových hráčů – Pavel Šára a Matyáš Holeček. Oba hráči se zapojili do našich záměrů. Lepší rozehrávka a důraz v útoku. Začaly jsme si vytvářet šance  – Lukáš Rypka po střele jen těsně minul bránu hostí a Jakubovi Kaiserovi vykopli hráči hostů míč z brankové čáry. Další velkou šanci měl Matyáš Holeček, ale v jasné pozici nedal. Po dalším rohu a závaru ve velkém vápně hostující hráč na zemi zahrál rukou a kopala se penalta. Po domluvě Kaisera a Kubáče posledně jmenovaný uklidil míč k tyči a náš tým vedl 1:0. Ke konci zápasu jsme se soustředili na výsledek, který by byl pro nás výborným vstupem do soutěže. Zápas se nám povedl, i když hra ještě skřípala. Vůlí a nasazením jsme si právem nechali všechny tři body doma.

Sestava – Horáček – Janda ( 46 min Šára ),Kubáč,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Fix,Eder,Rypka ( 84 min Kos ) – Němec ( 46 min Holeček ),Hruška ( 79 min Balog )

Na střídání byli připraveni – Traxler,Holeček,Kos,Techlovský,Vavro,Balog,Šára

Branky – 60 min Kubáč