Dorost U19
22/10/2019

FK PŠOVKA MĚLNÍK – TJ SOKOL KLECANY 2:3 (2:2)

Druhý zápas s týmem Klecan byl jiný a tentokrát jsme tahali za kratší konec. Hned od začátku bylo jasné, že nás čeká jiný tým než tomu bylo minulý týden. Obě mužstva hrála s velkým nasazením a až ve 14 minutě přišla první vážnější situace zápasu. Nestačili jsme dobře pokrýt levou stranu a Tadeáš ( nahradil Vítka v brance ) si připsal první vážnější zákrok, když střelu vyrazil na rohový kop. Tuto standartní situaci jsme ubránili, ale z další tentokrát po faulu na naší polovině jsme již inkasovali.Míč nacentrovaný do našeho vápna nadzvedl nejmenší hráč hostů a ten přepadl přes našeho brankáře do sítě – 0:1. Naši hráči přidali na obrátkách a vypracovali si řadu nebezpěných situací a to zejména po rohových kopech. Ve 30 minutě po rohu Strnada propadl míč k našemu kapitánovi ( Jakub Kaiser ), ten posunul na Lukáše Rypku a ten končeně míč dostal do brány – 1:1. Ve 34 minutě výborně zasáhl Roman Eder a v souboji předskočil hostujícího útočníka a ihned posílá dlouhý míč za obranu hostů. Tam si výborně počínal Radek Kvída a otáčí skóre zápasu na naší starnu – 2:1. Nadějiný stav se nám nepodařilo udržet, protože ve 42 minutě po souboji Jakuba Kaisera s útočníkem hostů se kope penalta ( hodně přísná ) a hostující Hora srovnává na poločasových 2:2.

Ve druhém poločase to byla hra o jedné brance, která by určovala ráz dalšího vývoje utkání. My jsme mohli zásluhou Lukáše Rypky jít opět do vedení, ale náš záložník situaci uspěchal a ve velké příležitosti nemířil přesně. Poté mohl z trestného kopu strhnout vedení na naši stranu Vojta Strnad, ale jeho technickou střelu přes zeď hostující gólman chytá. Zápas se blížil ke svému konci a stále se hrálo kdo z koho. V 81 minutě hosté zahrávali tresný kop z pravé strany a centrovaný míč do našeho pokutového území podběhl náš brankář a hostující útočník již neměl problém míč uklidit do brány. Zde se pokusil míč zastavit Jakub Kaiser a po zahrání rukou následoval tvrdý trest pro naše mužstvo – červená karta, penalta a rozhodující gól v naší síti – 2:3. V závěrečném náporu měl na hlavě vyrovnání Lukáš Rypka, ale z malého vápna poslal míč mimo branku hostů. Naši hráči odehráli velmi dobrý zápas, který rozhodla chyba v závěru.I přes prohru klukům patří pochvala za snahu, kterou vynaložili.

Sestava – Traxler – Kubáč,Eder,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Feix,Rypka,Kos ( 73 min Šára ) – Holeček ( 62 min Hruška ),Kvída

Připraveni na střídání – Techlovský,Šára,Hruška

Branky – Rypka,Kvída