Dorost U19
05/03/2020

KONEC PŘÍPRAVY – SEZÓNA ZAČÍNÁ

Závěrečná rekapitulace našeho zimního tréninkového snažení je zde.

Do přípravy se zapojilo 13 hráčů a ojediněle brankář. Jak jsme se již zmínili z osobních a jiných zájmů skončili Martin Hruška a Jakub Vavro. Tréninková morálka účastí na trénikové ( včetně soustředění ) či zápasové jednotce těchto hráčů byla 81% se započtením účasti brankářů 77%. I takto se jedná o vysoké číslo, kde soudržnost týmu byla na vysoké úrovni. Občas s námi trénovali i hráči mladšího dorostu a někteří hráčí již hrající za A-mužstvo ( Havrlík, Bláha ).

V přípravě jsme odehráli tři přípravné zápasy

– FC Vrchlabí 2:0 (1:0) – zápas v rámci soustředění se nám opravdu povedl a zde bylo vidět jak kluci chtějí a mají snahu společně něčeho dosáhnout. Ne všichni s námi odjeli na soustředění v samém začátku, a tak velká pochvala pro ty, kteří za námi v půběhu přijeli ( Matyáš Holeček ) nebo dorazili až na zápas ( Vítek Horáček ). Branky Kvída, Holeček. Více o soustředění na našich stránkách U19.

– FC Libuš 0:3 ( 0:2 ) – zde byť jsme prohráli zápas, tak vše ovlivnila situace před inkasováním první branky, kdy došlo k velice negativní reakci našeho hráče a než došlo k jeho nahrazení a přeskupení rozestavení, tak jsme dvakrát inkasovali. Navíc došlo ještě v daný moment ke zranění našeho stopera týmu Roman Edera. Pozdější diagnóza byla velice nepříjemná a nabourá nám tak sestavení naší základní osy do jarní části sezóny. Po pozdějším vyšetření v nemocnici na Bulovce má Roman zlomeninu u malíčku pravé ruky a vystavený stop na jeden měsíc. S hráčem byl proveden pohovor a vše zůstává za dveřmi naší kabiny. V zápase jsme měli dvě nastřelené tyče a ( Kos, Kaiser ) a tři neproměněné 100% situace ( Kvída, Strnad, Brůža ). I přes prohru jsme viděli zajímavé i horší momenty na které se musíme zaměřit. V zápase dostali příležitost i hráči mladšího dorostu ( Muller, Merta, Traxler) a nikdo nezklamal.

–  FC Ďáblice 2:3 (0:1) – zde se hrálo za silného větru, ale pro obě strany podmínky stejné. Začali jsme dobře a měli 6 rohových kopů ze kterých jsme nebyli schopni dát branku, a tak v 15 minutě po chybném postavení našich obránců jsme zbytečně inkasovali. Se změnou v rozestavení ( absence Eder ) jsme měli velké problémy s rozehrávkou a naše hra neodpovídala tomu co jsme schopni hrát. Útok se zcela vytratil, a tak v poločase přišela změna. Do utkání nastoupili hráči mladšího dorostu – Merta, Svoboda, Muller. Kluci opět ukázali, že do budoucna je třeba s nimi počítat a po dobře odehraném presingu v 60 minutě se prosadil David Svoboda po nahrávce Honzy Mullera a srovnal na 1:1. V závěru jsme v rozmezí 70 a 75 minuty zbytečně dvakrát inkasovali a rázem prohrávali 1:3. V samotném závěru se po pěkné akci Romana Kose a Vojty Strnady prosadil Lukáš Rypka a snížil na rozdíl jednoho gólu 2:3. V poslední minutě jsme ještě mohli srovnat ( stejně jako v letní přípravě ), když po rohu Vojty Strnada a zpětné hlavičce kapitána týmu Jakuba Kaisera jsme míč již nedokázali ve skrumáži protlačit do sítě domácích. I přes prohru opět hodnotíme zápas jako prospěšný, a to z několika hledisek – 1) absence zraněných Edera, Holečka a Šáry -2) zapojení hráčů mladšího dorostu – 3) jiný styl hry ( důraz v osobních soubojích ) – 4) přístup našich hráčů.

Závěrem je velmi pozitivní stav docházky a účast našich hráčů na tréninkových jednotkách A-týmu včetně startu i v přípravných zápasech. Pavel Šára a Lukáš Rypka již patří do A-týmu, a tak doplnění o další – Jakub Kaiser odehrál tři přípravné utkání na pozici druhého stopera a Patrik Brůža, který si odbyl povedený debut v zápase s Vysokou jsou jen výsledkem spolupráce s prvním týmem. Zapojením se do tréninkového procesu, tak podporujeme jejich možný fotbalový růst. V posledním přípravném zápase nastoupili tři hráči staršího dorostu ( Šára, Rypka, Kaiser ) v základní sestavě a pomohli tak porazit tým z Hovorčovic 7:0. Jestli jdeme správnou cestou nám ukáže jarní část soutěže. Držme si navzájem palce.

Tým U19……