Dorost U19
19/08/2020

Letní příprava

Ve středu 15.7. tým staršího dorostu vstoupil prvním tréninkem do nové sezony. Cyklus pondělí-středa-pátek, navíc v prvním srpnovém týdnu rozšířen o dopolední jednotky, které byly obzvlášt fyzicky náročné, plus odehrání tří přátelských zápasů = rozhodně jsme během prázdnin nezaháleli. Účast byla s ohledem na pracovní povinnosti, dovolené apod. velmi dobrá, v součtu všech členů týmu téměř 70%. Tým rozšířily i dvě posily, Vojta a Urby, kteří už s námi trénují od jara, navíc, pro výbornou výkonnost, se z mladšího dorostu posunuli i Dejv, Mauris a Šárys mladší.
A něco k přípravným zápasům:
VOŠ Roudnice – Pšovka 2:5 (0:2) – góly: Rypka 4x, Ježek. Hned na úvod přípravy bylo znát, že někteří hráči míč delší dobu neviděli, ale zápas jsme zvládli víceméně s naší převahou, kromě čtvrt hodiny po přestávce. Soupeř nás výborným pohybem donutil k velmi laciným chybám a během chvíle vyrovnal na 2:2. Naštěstí jsme se zmátořili a zápas dotáhli do vítězného konce i s přispěním fotbalovosti.
FK Neratovice – Pšovka 1:2 (1:0) – góly: Rypka, Merta. Zápas mohl vypadat mnohem lépe, kdybychom v prvním poločase využili některé z mnoha šancí, to byl celkem koncert v zahazování.
SK Libuš – Pšovka 6:2 (1:2) – góly: Svoboda, Müller hlavou, to je něco. Zápas dvou rozdílných poločasů, který nám především ukázal značné rezervy a jak se nehraje fotbal. Není omluvou, že do zápasu nezasáhl Šárys, Luky a Urby, Fixa nebyl v pořádku a po přestávce už nehrál, navíc Romča se brzy zranil a hooodně moc vzadu chyběl. Ostatní by se měli maximálně snažit je nahradit, což se některým borcům moc nedařilo. Poločas byl ještě celkem v pořádku, sice bylo znát, že odstoupil Romča, ale to jsme ještě pořád hráli fotbal. Po přestávce to bylo děsivé, soupeř šanci samozřejmě vycítil a především nám dal lekci z nadšení a chuti porvat se o výsledek.
Takže letní příprava je už téměř za námi, ještě dva tréninky a v neděli jedeme do Slaného na první mistrák. Bohužel kvůli zranění se musíme na nějaký čas obejít bez Lukýna a Romči. Každopádně kvalita kádru je na solidní úrovni, sice máme stále dost na čem pracovat, ale fotbalově to bude doufejme na koukání. Přeji hodně štěstí borci.