Dorost U19
10/10/2021

Pokračujeme ve zlepšených výkonech.

Po nepovedém vstupu do soutěže, kdy jsme první tři zápasy hráli strašidelně a potýkali se především se zodpovědností, kluci vzali rozum do hrsti a začínají předvádět solidní výkon, po domácí výhře v derby s FC jsme navázali na zlepšení a potrdili to i v následujích dvou těžkých zápasech.
11.kolo KP – Neděle 10.10.2021 od 10:15 – hřiště Pšovka
FK Pšovka – Kutná Hora 4:3 (2:0)
Sestava: Takács S., Borovička, Šára, Hezina, Horák, Takács T., Maurer, Merta (c), Havel, Ježek, Svoboda – Suchý S., Vlach, Novotný, Bárta, Vítovský.
Góly: Svoboda 3x, Ježek.
ŽK: Maurer, Ježek.
Hodně těžký a bojovný zápas s fyzicky výborně připraveným soupeřem. Začali jsme parádně a hned v 5.minutě skórovali, Dejv potáhl zprava a přesným centrem nabil Jéžovi na hlavičku. Bohužel gól nabudil soupeře a nás spíš utlumil, nedařilo se nám podržet míč a jen s vypětím všech sil jsme bojovali o každý centimetr hřiště, soupeř se sice do vyložených šancí nedostával, ale naše hra nebyla ideální, naštěstí přišlo uklidnění do šatny, v poslední minutě po faulu na Matěje proměnil penaltu Dejv. Po přestávce jsme podali lepší výkon a soupeř se musel mít na pozoru, že máme zápas pod kontrolou se zdálo kolem 60.minuty, kdy jsme dali rychle dva góly. Nejprve Matěj vybídl agilního Dejva do průniku, který s jistotou obstřelil gólmana a pak opět Dejv, využil chybu v rozehrávce soupeře s gólmanem a bylo to 4:0. Bohužel místo zkušeného pohlídání výsledku přišla po pár minutách chyba ve vápně a penalta, 4:1. Soupeř ožil a tlačil se dopředu, první varovaní přišlo v 70.min, kdy Sam jen taktak vyškrábl oblouček pod břevno, dodávám, že ne po šanci, ale po našem nedůrazu ve vápně. A jak my to umíme, hrajeme dobře a pak gól soupeřům darujeme, jinak výborně hrající Šáris, si neodpustil tradiční zbytečnou chybu a daroval jim průnik středem, 83.min a drama 4:2. V 90.min bylo napětí maximální, po dlouhém autu jsme si dávali přednost a soupeř lacino dorazil. Nastavení čtyři minuty bylo hektické, ale odolali jsme a po výborném bojovném zápase máme další výhru.

10.kolo KP – Neděle 3.10.2021 od 10:15 – hřiště Brandýs
FK Brandýs – FK Pšovka 2:5 (1:4)
Sestava: Traxler, Borovička, Šára, Hezina, Horák, Takács T., Maurer, Vlach, Havel, Merta (c), Svoboda – Takács S., Novotný, Bárta, Vítovský.
Góly: Maurer 2x, Svoboda 2x, Borovička.
ŽK: Šára.
Úvod zápasu měli lepší domácí, důrazem a pohybem se nebezpečně tlačili dopředu a chvíli nám trvalo než jsme se vzpamatovali. Postupně jsme vyrovnali hru a zlom nastal v 18.min, kdy Vojta po rohu lehce přidzvihl míč přímo do brány, po čtyřech minutách štírek Kuba potáhl míč zprava, centr přes celé vápno na Matěje, ten projel až před bránu a přihrávkou pod sebe přesně našel Maurise, který už s jistotou akci zakončil. Domácím jsme sebrali vítr z plachet, ale zbytečnou chybou jsme je po chvíli povzbudili. Tadeáš neudržel míč po trestňáku a lacino jsme necheli soupeře dorazit. Chvíli jsme odolávali tlaku povzbuzených domácích a v 31.minutě jsme je opět tvrdě zabrzdili, Hezi výborná práce na středu, rychlý průnik zprava a opět to byl Mauris kdo zpětnou přihrávku s přehledem uklidil do sítě. Zlepšenou hru jsme potrdili těsně před přestávkou, Matějův oblouček za beky vybojoval Dejv a obstřelil brankáře, 4:1 a po přestávce už domácí tolik nebezpeční nebyli. Sice lehkou naději vycítili po tvrdém a přesném trestňáku, který výborným náběhem zakončil hlavou kapitán domácích. Zápas jsme rozhodli čtvrt hodiny před koncem, Matěj projel zleva až před brankáře, sice nedal, ale Dejv byl na správném místě a z dorážky uzavřel skóre na 5:2.