Dorost U19
31/10/2021

Pšovka – Brandýs 1:2 a Kutná Hora – Pšovka 1:3

21.kolo KP – Neděle 24.10.2021 od 10:15 – hřiště Pšovka
FK Pšovka – FK Brandýs – Boleslav 1:2 (1:0)
Sestava: Traxler, Borovička, Daňhel, Hezina, Horák, Havel, Maurer, Merta (c), Vlach, Ježek, Svoboda – Takács T., Novotný, Bárta, Vítovský.
Góly: Havel.
ŽK: Daňhel, Vlach, Takács T.
Po předchozích dobrých výkonech se nám tentokrát vůbec nedařilo, prostě to nešlo, chyběla šťáva a pracovitost, možná jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám, což ale bylo naopak, kluci z Brandýsa přijeli nažhavení oplatit nám domácí porážku. V chuti a bojovnosti nás předčili, sice nám to nešlo, ale alespoň remízu jsme uhrát mohli. No máme poučení pro příště.

22.kolo KP – Neděle 31.10.2021 od 14:00 – hřiště Kutná Hora UMT
Sparta Kutná Hora – FK Pšovka 1:3 (1:1)
Sestava: Traxler, Ježek, Daňhel, Havel, Borovička, Takács T., Maurer, Merta (c), Vlach, Bárta, Svoboda – Novotný, Vítovský, Suchý L., Kroulík.
Góly: Svoboda 2x, Novotný.
ŽK: Borovička.
Potřebovali jsme napravit špatný výkon v posledním zápase, ale trošku se na nás lepí smůla marodky, minule už nehrál Šáris a teď navíc odpadli Míša a Hezi, Honza taky ještě nemůže. Ale i přesto jsme dnešní match zvládli. Prvních 20-30 minut jsme se sice nemohli dostat do tempa a nešlo nám to, naopak domácí do toho vlítli a zatlačili nás. Paradoxně první gól jsme dali my, ve 20.min Dejv využil zaváhání rozehrávky gólmana. Bohužel i my soupeři gól darovali a ve 30.min bylo vyrovnáno. Ale musím kluky pochváli, že nesklopili hlavy a začali konečně makat a hrát. Po přestávce jsme už začali být lepším týmem a chybělo tomu jen potvrdit to i ve skóre. Dnes si roli žolíka vysloužil Míša Novotný, nastoupil na poslední čtvrthodinu a po třech minutách využil průnikovku středem, hodně důležitý gól na 2:1. Po pár minutách šel nebojácně do souboje s brankářem a obráncem, ti se srazili a Míša už jen předložil Dejvovi před poloprázdnou bránu, tady musím Míšu fakt pochválit, že do už skoro ztraceného souboje vůbec šel a pak kdekdo by to už z úhlu ukvapeně pálil na bránu, ale on zachoval klid a s rozvahou přihrál do tutovky. Dnes jsme napravili špatný výkon s Brandýsem. Příště už se doufejme vrátí marodi a podáme ještě lepší výkon.