Dorost U19
10/04/2022

Pšovka – Kosmonosy 2:2

16.kolo KP – Neděle 10.4.2022 od 10:15 – hřiště Pšovka
FK Pšovka – SK Kosmonosy –  2:2 (0:0)
Sestava: Traxler, Ježek, Šára, Borovička, Merta (c), Maurer, Hezina, Daňhel, Havel, Boušek, Svoboda – Vlach, Bárta, Suchý S.
Góly: Maurer, Daňhel.
ŽK: Maurer – 2x, Merta, Traxler, Vlach.
ČK: Maurer, Bárta.
Zápas na úrovni, boj a jízda do posledních vteřin. Soupeř byl hodně kvalitní a nakonec je remíza asi spravedlivá, sice pro nás hodně smolná a smutná. Nejslabší článek zápasu byl bohužel rozhodčí, sice nikdy jejich výkon neřeším, ale dnes se mu to zbytečně vymklo z rukou a pískal jak se mu zlíbilo, i někteří hráči soupeře byli znechucení, že pokazil kvalitní zápas. No bohužel jsme mu ke špatném výkonu pomohli nedisciplínou, to si ještě pořešíme.
V prvním poločase gól nepadl, šance měly oba týmy. Po pauze jsme nevyužili několik dobrých příležitostí a jak to tak bývá, nakonec dostaneme gól my. No gól negól, po průniku soupeře asi faul na penaltu a možná i červenou, ale rozhodčí to nechal dohrát a pak uznal gól, i když Hezi míč vykopl ještě před čárou. Postranní se k tomu nevyjádřil, nic neviděl, protože jsou hráči prej moc rychlí a on nestíhal být ve správné pozici. Po chvilkovém pocitu křivdy se kluci vzchopili a hnali se za obratem. V 72.min po našem trestňáku a několika dorážkách se šance chopil Mauris a vyrovnal, bohužel po dvou minutách dostal druhou žlutou (první měl zbytečně za kecy) a šel do sprch. Ale zbraně jsme nesložili a hnali se dál za výhrou. V 79.min se parádně trefil Petr Daňhel z trestňáku. Těsnou výhru jsme bránili ze všech sil až do krutého konce, kdy pan rozhodčí v posledních vteřinách odpískal velmi přísnou penaltu. Škoda, že ani tentokrát postranní nic neřekl, i když viděl, že to faul nebyl. No nic, další ponaučení, hlavně ta disciplína a laciné chyby. Ale musím říct, že zápas měl fakt úroveň, děkuji hráčům Kosmonos a našim borcům za pěknou napínavou podívanou.