Dorost U19
16/05/2022

Pšovka – Libiš 6:0

1.kolo nadstavby KP – Neděle 17.5.2022 od 10:15 – hřiště Pšovka
FK Pšovka – TJ Sokol Libiš –  6:0 (2:0)
Sestava: Traxler, Ježek, Šára, Borovička, Hezina, Müller, Boušek, Daňhel, Havel, Merta (c), Svoboda – Vlach, Horák, Harant, Suchý S.
Góly: Daňhel 2x, Svoboda, Merta, Boušek, Vlach.
ŽK: Havel.

Po minulém zápase, kdy jsme utekli hrobníkovi z lopaty, bylo očekávání zlepšeného výkonu značné a kluci to naštěstí svým přístupem a hrou potvrdili. Je to potěšující a zároveň o to větší škoda, že si jisté věci neuvědomili mnohem dříve, mohli jsme hrát o vyšší příčky, kvalitu na to rozhodně máme. No nedá se nic dělat, i tak je to pro ně velká zkušenost do života a o to nám přeci jde nejvíc.
Zápas jsme sice nezačali zcela podle přestav, zase tam bylo spousta nevyužitých šancí a pak jedna zbytečná hrubka mohla znamenat, že místo vedení prohráváme. Ale přeci jen jsme se ujali vedení my, 21.min agilní štírek Kuba byl ve vápně faulován a Dejv následnou penaltu s jistotou proměnil. Po deseti minutách jsme využili rychlosti Dejva, protáhl se mezi dvěma obránci a jeho střelu ze strany usměrnil těsně před gólmanem do sítě Matěj. Poločas tedy 2:0, s naší mírnou převahou, kterou jsme dokázali i gólově využít. Zvýšení náskoku přišlo brzy po přestávce, když pěknou kombinaci ve vápně využil Petr Daňhel. To nás trošku namachrovalo, že už se nemůže nic stát, že jen přidáme další góly, a naivně jsme polevili v bránění. Chvílemi to byla hra nahoru dolů, soupeř naší bohorovnost naštěstí nevyužil, zahrozili především ze standardek, ale máme v bráně Tadeáše a jeho zlepšené výkony. V 70.min byl opět faulován Kuba, jako dárek k významným narozeninám si chtěl dát gól a tak se postavil i k penaltě, tu ale nekopl ideálně, takže na 4:0 jsme museli počkat až za pár minut, Dejv po autu prosvištěl obranou a naservíroval před bránu tutovku Pavlovi. Tady už bylo o vítězi rozhodnuto a ke konci zápasu jsme ještě přidali dva góly. Nejprve Dan s klidem přehodil gólmana a pak si svůj druhý gól v zápase vychutnal Petr, jak jednoduché, když se člověk neukvapí, uprostřed vápna naznačil střelu, klička a gól. No takže první krok v nadstavbové skupině jsme zvládli na výbornou, navíc po hodně dobrém výkonu, ale ještě nás čeká spousta práce.