Dorost U19
09/05/2022

Pšovka – Nymburk 4:3

12.kolo KP – Neděle 8.5.2022 od 10:15 – hřiště Pšovka
FK Pšovka – SK Polaban Nymburk –  4:3 (0:2)
Sestava: Traxler, Ježek, Šára, Borovička, Merta (c), Hezina, Boušek, Müller, Havel, Daňhel, Svoboda – Maurer, Vlach, Harant, Vlastník, Suchý S.
Góly: Svoboda, Daňhel, Boušek 2x (sice rozhodčí napsal jeden Šárisovi).
ŽK: Havel, Svoboda, Daňhel, Boušek, Merta.

Dnešní zápas byl doslova na infarkt, poslední kolo základní skupiny, jeho důležitost byla značná a tomu odpovídala i obrovská chuť obou týmů uspět. Hosté potřebovali výhru a posunout se na první místo v tabulce, což se mylně domnívali, že se body přenáší i do skupiny o umístění, ale ve skutečnosti jim už o nic nešlo, druhé místo a jistý postup do bojů o vítěze přeboru měli jisté. Naopak my měli nůž na krku, zbytečnými ztrátami nám o kousek uteklo čtvrté místo a v případě dnešní prohry dokonce hrozil propad až na sedmé, z velkou pravděpodobností sestupové pozice.
První poločas nebyl z naší strany ideální, bohužel tak nějak naše klasika, snaha a fotbalové věci tam byly, ale chyběla maximální bojovnost některých jedinců. Šance si sice dokážeme vypracovat, ale nedáme ani tutovku, pak soupeři góly darujeme. O pauzu byla situace kritická, 0:2 a trenér na prášky. Ale druhá půlka byla o něčem jiném, začali jsme všichni makat a rvát se. Hned po pěti minutách dal Honza výbornou průnikovku středem a rychlík Dejv snížil, to byl hodně důležitý moment. Minutu nato se vyznamenal Tadeáš, trestňák kousek za vápnem letěl přes zeď přesně do horního růžku a jen kousíčky prstů to náš vynikající gólman vytěsnil na tyčku. Tady se zápas zlomil, to nám vlilo krev do žil a po chvíli jsme během sedmi minut nasázeli tři góly. Vyrovnání v 60.min trefil hlavou Petr Daňhel po přesném centru Matěje. Za dvě minuty opět hlavou, tentokrát Pavel, který v 67.min přidal i další a zvýšil na 4:2. Pak se opět vyznamenal Tadeáš při trestňáku ze stejného místa, jako prve, ale tentokrát podél zdi po zemi k tyči. V 82.min soupeř sice zápas zdramatizoval a snížil na 4:3, ale víc jsme jim už nedovolili a parádní zápas nakonec dotáhli do vítězného konce.
Pochvala našim hráčům za zmrtvýchvstání, pochvala i soupeři za výborný výkon. Zápas měl parametry a diváci jistě odcházeli spokojení. Ještě nás čeká šest těžkých zápasů a boj o co nejlepší umístění, ale pokud budeme bojovat, jako dnes druhý poločas, tak nás nikdo nezastaví.