Dorost U19
12/11/2019

SK KOSMONOSY – FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:3 (1:0)

Rádi bychom ukončili dvě nepovedené série – konečně bodovat venku ( nejlépe výhrou ) a zastavit tříkolové nezdary, kdy jsme do tabulky získali jen jedniný bod za domácí remízu s Velimi.

Kosmonosy hřiště, kde jsme již dvakrát odehráli dobré utkání, ale bodově jsme vždy vyšli naprázdo. Hned v první minutě se do dobré příležitosti dostává Patrik Brůža, ale brankář domácích včasným vyběhnutím šanci zamřil. Ve třetí minutě nás podržel brankář Vítek Horáček a vyráží centr z pravé strany nad břevno a míč do bezpečí ho odkopne Jakub Kaiser. Jako by nám toto varování nestačilo a v 7 minutě již uděřilo na naší straně. Nejprve první šanci Vítek kryje, ale osatatní hráči se kochají a my prohráváme zbytečně 1:0. V 9 minutě po zbytečném faulu Romana Kose mají domácí výhodu trestného kopu a opět exceluje náš brankář. Úvodní desetiminutovku jsme nezvládli a může být rádi za stav utkání. Výborně nás podržel Vítek Horáček, který byl po jednom z ataků domácího hráče zraněn a po ošetření pokračuje dál.Teprve poté se probouzíme ze spánku a je to především agilní dvojice Holeček a Brůža, která zaměstnává domácí obranu. V 23 minutě Matyáš vybojuje míč na domácí obraně a jde sám na bránu, ale z velké šance nic není. O deset minut později to zkouší po trestném kopu Martin Kubáč, ale jeho lehkou střelu opět chytá domácí brankář. Ke konci poločasu přichází další zbytečný faul Radka Kvídy a z trestného kopu nás opět musí podržet náš brankář. Celkově jsme se nedokázali srovnat s domácí agresivitou a dohrávání soubojů za hranici únostnosti. Naši hráči reagovali podrážděně a hra středu zálohy nebyla dobrá. Hodně soubojů musel dohrát ne zcela zdravý Honza Feix a v poločase ze dravotních důovdů přepustil místo Martinovi Hruškovi.

V poločase došlo na „mytí hlav“ a hlavě jsme museli změnit chování a více domácí tým rozběhat. Tento cíl se dařilo plnit a zjednodušení kombinace a rychlé protáčení začalo dělat domácím problémy. Ti se k vážnější akci v druhém poločase vůbec nedostali. Zvednul se i druhý útočník Radek Kvída a hned ve 47 minutě měl šanci, kterou zneškodmil domácí brankář. V 54 minutě to byl Roman Kos po akci Kvídy a Brůži, ale opět se neprosadil. Naši hráči se rychle dostávali k míči a my jsme jen čekali, kdy přijde vyrovnání. To se povedlo v 73 minutě Martinovi Hruškovi, když se na gólu podílel Roman Kos a Matyáš Holeček. V rozmezí dvou minut 31- 32 máme možnost otočt skóre v náš prospěch, ale po rozích Strnada se neprosadili Jakub Kaiser a Lukáš Rypka. Blíží se poslední čtvrthodinka a kluci jsou jasně lepší. Na těžkém terénu za neustálého deště jsme pohyblivější a lepší na míči.Nejprve po dalším rohu Jakub Kaiser netrefuje míč naplno a ten se vrací k Vojtovi Strnadovi a z dalšího centru přestřeluje Matyáš Holeček.Posledních pět minut je našich. Lukáš Rypka se druhou půli rozehrál k dobrému výkonu a po jeho centru se konečně prosazuje Roman Kos a graduje tak svůj výkon – 1:2! O minutu později v 87 minutě potvrzuje Lukáš Rypka svůj výkon a upravuje po centru Vojty Strnada na 1:3!

Kluci to zvládli a konečně jsme ukázali výborný týmový výkon.

Sestava – Horáček – Kubáč,Eder,Kaiser (C),Strnad – Brůža,Rypka,Feix ( 54 min Hruška ),Kos – Kvída ( 75  min Janda ),Holeček