Dorost U19
09/09/2019

SK KOSMONOSY – FK PŠOVKA MĚLNÍK 3:1 (0:0)

Po dvou vyhraných utkání ( vždy v domácím prostředí ) přichází první zkouška venku. V minulé sezóně jsme zde v hodně kombinované sestavě prohráli 2:3 a tento výsledk bychom neradi opakovali.

V prvním poločase jsme byli lepším týmem jen nám chyběla finální fáze, a tak jedinou chybou v naší hře byla nepozornost Lukáše Rypky v defenzivní činnosti, kdy si nepohlídal svého hráče a ten z úhlu nastřelil tyčku naší branky. Nám naopak chyběl klid v zakončení a z několika střeleckých pokusů jsme vyšli na prázdno nebo nás vychytal domácí brankář.Věděli jsme, že zápas by mohla rozhodnout první branka, a tak jsme kluky v poločasové přestávce nabádali ke klidu a k trpělivosti, že šance určitě přijdou.

Zápas se rozhodl mezi 65 až 70 minutou. Opět jsem začali dobře a tlačili jsme se do zakončení i ze střední vzálenosti. Tuto činnost měl na starosti hlavně Roman Eder a po jeho trestném kopu mohl skóre zápasu posunout v náš prospěch Lukáš Rypka, ale jeho 100% příležitost vychytal domácí brankář. Jeho dorážku domácí brankář vyrazil na rohový kop, ze kterého mohl opět Rypka skórovat,ale bohužel se opět neprosadil. U Lukáše to začalo a také skončilo. V 68 minutě se opět nechytl se svým hráčem a po centru z levé strany ( z pohledu brankáře ) si míč nešťastně do vlastní sítě srazil náš brankář – 1:0 pro domácí. O dvě minuty později po zbytečné ztrátě míče ( Holeček ) na polovině hřiště naši hráči zastavili útok jen faulem. Po trestném kopu z prvé strany a závaru v našem pokutovém území a nedůrazu naší obrany je to 0:2 ( smolař Lukáš Rypka měl míč pod nohou ). Po druhé inkasované brance Lukáš frustrovaný svým výkonem hřiště opustil. Naše hra dostala trhliny a již jsme nebyli tak dobře fungujícím týmem. Navíc v 80 minutě kapitán Jakub Kaiser nešťastně odhlavičkoval míč na velké vápno, kde se do míče opřel domácí útočník a nechytatelnou ranou upravil skóre na 3:0. Střídáním jsme se pokusili zvrátit nepříznivý stav a po rohu Strnada skóroval Jan Balog a upravil na konečných 3:1 pro domácí.

Do 70 minuty jsme byli lepším týmem, bohužel nepřesnost v koncovce nás stála body. Na umělecký dojem se bohužel nehraje.

Sestava – Horáček – Kubáč (88 min Kos ),Vavro,Kaiser (C), Strnad – Brůža,Feix ( 78 min Němec ),Eder,Rypka ( 70 min Janda ) – Holeček ( 68 min Balog ),Hruška

Na střídání připraveni – Techlovský,Němec,Traxler,Janda,Kos,Balog

Branky – Balog