Dorost U19
16/09/2019

SK POLABAN NYMBURK – FK PŠOVKA MĚLNÍK 4:0 (3:0)

Tento zápas nás postavil rychle zpět do reality a ta byla velmi tvrdá.

Naši kluci nezačali vůbec dobře a hned v první minutě si musel připsat Vítek Horáček zákrok, kterým nás podržel.Hned od začátku jsme kupili chybu na chybu a celkově jsme byli pozadu s rozehrávkou a hlavně v bránění před naším pokutovým území. Hodně chyb jsme vyprodukovali na pravé straně a z těchto důvodů se celá naše hra bortila jako domeček z karet.Navíc se při jednom ze soubojů zranil stoper Jakub Kaiser a na jeho hře to bylo patrné. Úvod utkání nám utekl, ale postupně jsme se zlepšovali a v 7 minutě měl na kopačce náš gól Jan Balog, který přestřelil prázdou branku domácích. O chvíli později se do další šance dostal Rypka, ale jeho střela těsně minula horní roh domácí branky. V době, kdy jsme se nadechovali k dalšímu náporu přišla chyba na pravé straně a špatně postavená obrana umožnila domácím vsítit první branku utkání. Poté opět přišel útlum. Rozehrávka byla pomalá a těžkopádná navíc velmi komplikovaná a to hrálo do karet domácím, kteří hráli velmi jednoduše a s nakopávanými míči jsme měli problém. Ještě v 26 minutě výborně doplnil napadající dvojici Eder a po zisku míče jeho střela skončila těsně na břevnem domácích. V 36 minutě jsme špatně reagovali na míč před pokutovým územím a křižná polovysoká střela skončila za zády našeho gólmana. Po našem rozehrání na půli a další chybě před pokutovým územím to bylo po střele 3:0 pro domácí. Během jedné minuty bylo o zápase prakticky rozhodnuto. Do konce poločasu jsme se nažili vykřesat naději v podobě vstřelení kontaktní branky,ale šance našich útočníků jsme neproměnili ( Rypka – dvě střely mířily vedle a Balog v dorážce po skrumáži opět mimo branku ).

V poločase jsme udělali dvě změny v sestavě a poté další v průběhu hry v rozestavení. Tato injekce nás nakopla a byli jsme to my, kdo začal určovat dění na hřišti. Domácí se prakticky k ničemu nedostali a jen čelili našemu tlaku, který jsme nedokázali vyřešit gólově. Šancí na otočení skóre bylo nespočet,ale vstřelit branku nám nebylo souzeno. Jen sám Honza Balog měl na svých kopačkách asi 4 tutovky astejně tak Lukáš Rypka, který navíc nastřelil břevno domácí branky. V tomto zápase jsme si vše prohráli v prvním naprosto špatném poločase. Přes velkou snahu ve druhém poločase jsme zápas nezvládli.Domácí nás v 85 minutě do otevřené obrany ještě jednou potrestali a celkově upravili na konečných 4:0. Ve druhém poločase jsme ukázali, že hrát fotbal umíme, ale manko které jsme nabrali v začátku zápasu jsme smazat nedokázali.

Sestava – Horáček – Janada ( 46 min Čermák ),Vavro ( 46 min Holeček ),Kaiser (C),Kubáč ( 75 min Páko )  – Brůža,Feix,Eder,Rypka ( 85 min Ježek ) – Hruška,Balog

Na střídání připraveni – Traxler,Čermák,Páko,Holeček,Ježek

Branky